Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Žiarenie

5 1
100% (1 recenzia)
od Stephen King z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 15,90 €
Zľava: 3,18 € (20 %)
Naša cena: 12,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Žiarenie

Popis knihy Žiarenie (Stephen King)

Svetoznámy spisovateľ Stephen King prichádza s novou knihou Žiarenie. Hrdinami tohto príbehu sú teraz Jack Torrance, dramatik a bývalý alkoholik, ktorý prijal miesto správcu v mimosezónnom období. Túto ponuku berie ako možnosť nového začiatku a verí, že počas zimného obdobia sa mu podarí napísať nový román. Prišiel do hotela Pekná vyhliadka a ten vraj na sto percent patrí medzi najkrajšie letoviská v horách na svete. Jack veľmi potrebuje utiecť pred životnou smolou a beznádejou, ktoré mu šliapu na päty. S Jackom prichádza do hotela aj jeho žena Wendy. V tomto obrovskom hoteli, ktorý je cítiť veľmi podivnou atmosférou, stojacom na mieste, kde sa pochovávali indiáni sa bude snažiť nájsť spôsob, ako zachrániť rozpadávajúce sa manželstvo a rodinu. Ešte je tu aj Danny, ich päťročný syn so zvláštnym darom. Je nadpriemerne vnímavý „žiari“, dokáže predpovedať veci a udalosti, ale vo svojom detskom veku im nerozumie. V obrovskom hoteli so stodesiatimi izbami, ktoré sú prázdne sa niečo deje, niečo z čoho naskakuje husia koža a stavajú sa chlpy, nejaké zlo, ktoré je schované a v hoteli na „okraji sveta“ číha a hrozí...

 

Žiarenie (The Shining) po prvý krát vyšlo v roku 1977. Dielo preslávil aj rovnomenný film režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1980 v hlavnej úlohe s nezabudnuteľným Jackom Nicholsonom. „Kráľ hororu“ Stephen King sa po rokoch k téme vrátil v románe Doctor Sleep, ktorý vychádza v slovenskom preklade s názvom Doktor Spánok.

 

Z anglického originálu The Shining preložil Alojz Keníž.

 

 

 

 

 

Ukážky z knihy: Žiarenie

 

Gradyho prípad je do značnej miery výstrahou, preto som sa rozhovori o vašom... predchádzajúcom pôsobení. Po zrenovovaní Peknej vyhliadky, ešte pred našou prvou sezónou, som v zime 1970 - 1971 zamestnal... toho nešťastníka Delberta Gradyho. Nastahoval sa do bytu, kde budete bývať aj vy s manželkou i synom. Mal ženu a dve dcéry. Nepozdávalo sa mi to, obával som sa najmä krutej zimy a skutočnosti, že rodina zostane odrezaná od sveta celých päť či šesť mesiacov."

"Prepáčte, ale nehovoríte celkom pravdu. V hoteli sú predsa telefóny a pravdepodobne aj vysielačka. Národný park Skalnaté hory je na dolet vrtuľníka, na takom veľkom území určite operuje jedna alebo aj dve také mašiny."

"O tom veru neviem," povedal Ullman. "Hotel má vysielačku, to je pravda, pán Watson vám ju predvedie a zároveň poskytne zoznam funkčných frekvencií. Dá sa na nich vysielať a v prípade potreby privolať pomoc. Telefónne drôty medzi hotelom a Sidewinderom sú doteraz vedené nad zemou. Každú zimu sa pretrhnú a spojenie niekedy nefunguje od troch týždňov do pol druha mesiaca. V náraďovni máme aj snežný skúter."

"Tak potom hotel nie je odrezaný od sveta."

Riaditeľ sa zatváril utrápene. "Pán Torrance, predstavte si, že sa vám syn alebo manželka potkne na schodoch a prerazí si hlavu. Vtedy sa vám hotel nebude zdať odrezaný od sveta?"

Jack pochopi, čo má na mysli. Na snežnom skútri sa pri najvyššej rýchlosti dostane do Sidewinderu za pol druha hodiny... možno. Vrtuľník Horskej záchrannej služby sem doletí za tri hodiny..za optimálnych podmienok.

Ak bude fujavica, ani nevzlietne, a keby sa aj odvážil s vážne zraneným človekom do teploty pod nulou...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138343
Autor: Stephen King
Rok vydania: 2014
Počet strán: 672
672
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 31.5.2016
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3834-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Stratení nájdení: Šialený a pomstychtivý čitateľ
13.11.2015

Majstrovský nadupaný triler o čitateľovi, ktorého posadnutosť obľúbeným spisovateľom zájde až príliš ďaleko...

viac
Kniha Mráz: Ani Stephen King by sa nemusel hanbiť
11.6.2015

Mrazivá detektívka, ktorú nebudete schopní odložiť! Nemusel by sa za ňu hanbiť ani Stephen King. S módnou vlnou severského krimi síce nemá nič spoločné, no zimomriavky vám rozhodne spôsobí.

viac
Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Pre tých, čo sa radi boja a túžia po napätí
27.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať dnešnou mrazivou ponukou trilerov, detektívok a hororov.

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Nový Stephen King vám opäť spôsobí nočné mory!
10.6.2014

Len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, teraz je ošetrovateľom v zapadnutom hospici a jeho špecialitou je byť oporou zomierajúcim. Možno za to môže jeho „dar“. Danny Torrance vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Dostane za to prezývku Doktor Spánok.

viac
Zvláštne schopnosti 5-ročného chlapca naháňajú strach
14.5.2014

Má iba 5 rokov, no nie je obyčajný. Má zvláštne schopnosti a vycíti zlo. Máva hrozivé sny a hotel, do ktorého sa nasťahoval spolu s rodičmi, v noci ožíva... V prezidentskom apartmáne uvidí krv a kúsky mozgu na stene... Varujú ho, aby nechodil do izby 217. „Niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš...

viac

Recenzie knihy Žiarenie | Stephen King
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
14.08.2014, 10:24
5
Perfektné čítanie. Jednoducho sa nezaprie King.

Čitatelia si ku knihe Žiarenie kúpili tieto tituly

Doktor Spánok

12,72 € (zľava 20 %)

Zrada, 2. vydanie

10,32 € (zľava 20 %)

Joyland

9,52 € (zľava 20 %)

Pán Mercedes

13,52 € (zľava 20 %)

Hra o tróny

19,12 € (zľava 20 %)

Carrie

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Stephen King

Stephen Edwin King 21. september 1949

 

Americký spisovateľ Stephen Edwin King sa narodil 21. Septembra 1947 v štáte Maine.  Jeho hlavným žánrom sú horory, fantasy príbehy a vedecká fantastika. Napísal viac ako päťdesiat románov, ktoré sa predali po celom svete vo viac ako 350 miliónov kusov a to je informácia len z konca roku 2006. 

 

Mnoho z kníh Stephena Kinga bolo sfilmovaných. Najviac sa odohrávajú v štáte Maine, kde má trvalé bydlisko.  Stephen King je v poradí druhý syn Kingovcov. Rodičia sa rozviedli a potom ich vychovávala mama. Základnú školu dokončil v Durhame v štáte Maine.  Strednú školu skončil v roku 1966 a pokračoval na University of Maine, kde študoval angličtinu a tvorivé písanie.  Jeho prvá práca bolo písanie poviedok do časopisov. Privyrábal si aj rôznymi inými brigádami. V roku 1971 sa zamestnal ako učiteľ na strednej škole.

 

Prvý krát okúsil písanie, keď začal písať do novín svojho brata. Písal o televíznych show. Svoje prvé knižné pokusy boli žánru sci-fi a vydával ich na svoje náklady.  Prvý úspech dosiahol v roku 1973. Vtedy práva na jeho knihu Carrie odkúpilo isté vydavateľstvo za skoro pol milióna dolárov.

 

Tvorba Stephena Kinga:


Dallas 63,  Pytel kostí, Temná púle, a teraz novinka Joyland o poslednom zábavnom parku v Severnej Karolíne, kde sa dejú rôzne čudesné a strasšidelné veci. 

 

 

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup