Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Koláč mojej mamy

5 0
100%
od Adriana Poláková z vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia a.s.
Ringier Axel Springer Slovakia a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,99 €
Zľava: 3,- € (20 %)
Naša cena: 11,99 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Koláč mojej mamy

Popis knihy Koláč mojej mamy (Adriana Poláková)

Chceli by ste vedieť, na akom koláči si v detstve najviac pochutnávali Dominika Cibulková, Adela Banášová, bratia Hossovci, Jana Kirschner, Oľga Feldeková či Dominik Hrbatý?

Kniha populárnej moderátorky Adriany Polákovej, autorky kulinárskeho bestselleru „Napečené s láskou“ prináša kolekciu 30 „rodinných“ receptov známych slovenských osobností a zároveň ich úsmevné či kuriózne príbehy z čias, keď mamičkina kuchyňa bola stredom vesmíru. Nevšednú kuchársku knihu dopĺňajú snímky z rodinných archívov : sladký čas detstva na vás teda dýchne nielen z príbehov a receptov, ale aj unikátnych fotografií.

 

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Koláč mojej mamy 

 

Oľga Feldeková


Spomienky v jednom kufri

 

Na stretnutie s manželkou Ľubomíra Feldeka, básnika, prozaika, dramatika a prekladateľa, pani Oľgou soms a tešila hlavne preto, aby som sa dozvedela históriu neuveriteľne zaujímavého koláčika. Veď uznajte, koláč, v ktorom je hlavnou ingredienciou maces namáčaný vo víne, nie je z kategórie bežných. O to väčšie prekvapenie však na mňa čakalo. Keďže pani Oľga nemá veľmi pre koho piecť, pretože dcéra Katka má cukrovku, vnúčatá majú najradšej cestoviny a ona sama na sladké nie je, siahla po kufri, ktorý ma po starých rodičoch. Kufor plný spomienok a fotofrafií v sebe skrýval aj zošit s receptmi, ktoré písala jej stará mama. Malo to však háčik. Všetky strany boli zalepené a bolo takmer nemožné dostať sa k textom. Keď bol v recepte lekvár, rožky listov boli zlepené lekvárom, keď kysnuté cesto, tak cestom či medom. Jedine pri tomto recepte boli strany uvoľnené. "To viete, víno našťastie nie je lepkavé, takže stránky sa nezlepili a text sa dal pekne prečítať. Preto som vybrala práve tento recept," priznala pani Oľga. Ak si myslíte, že v rodine Feldekovcov je to o to jednoduchšie, že nemusí piecť, mýlite sa. Dcéra Ľubka je alergická na cibuľu, Anička na koreňovú zeleninu, zať je vegetarián, ale nemôže jesť huby, manžel má dnu a navyše odmieta kuracie mäso. Takže keď majú prísť deti s rodinami na nedeľný obed, variť začína v sobotu, aby to všetko stihla a hlavne aby každý dostal to svoje "špeciálne" jedlo. Nečudo, že aj recept na koláč je špeciálny - ale verte mi, chuťovo vynikajúci. 

Podrobnosti

EAN: 9788085258837
Autor: Adriana Poláková
Rok vydania: 2014
Počet strán: 144
144
Typ tovaru: Polopevná flexi väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 170,0x210,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 5.5.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Kuchárske knihy
Formát: A5
ISBN: 978-80-85258-83-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha My: Ako oživiť upadajúce manželstvo?
15.6.2015

Čo s dvadsaťročným manželstvom vedca a maliarky, keď rodinné hniezdo ostane prázdne? Pomôže mu okružná cesta po Európe?Alebo je už neskoro?

viac
Obľúbená moderátorka opäť pečie s láskou
23.10.2014

Ak chcete schudnúť, tento článok ani nečítajte ďalej. A od knihy, o ktorej bude reč, ruky preč:) Adriana Poláková pripravila ďalšiu naozaj „vypečenú“ knihu, v ktorej sa vám už len pri fotografiách zbiehajú slinky. Po úspechu prvej knihy Napečené s láskou sa moderátorka pustila do prípravy dvojky. 

viac
Dominika Cibulková prezradila, čo je ich rodinný klenot
26.5.2014

Každý má mamu alebo babku, ktorá v detstve piekla koláč, ktorý milujete. Výnimkou nie je ani tenistka Dominika Cibulková. V knihe Koláč mojej mamy sa dozviete recept nielen na jej sladký rodinný klenot.  

viac

Recenzie knihy Koláč mojej mamy | Adriana Poláková
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Koláč mojej mamy kúpili tieto tituly

Cela číslo 17

10,36 € (zľava 20 %)

Netopierí muž

11,12 € (zľava 20 %)

Koláče

10,33 € (zľava 18 %)

Putovanie po Amerike

7,92 € (zľava 20 %)

Vodka, duša, kaviár

9,56 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup