Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá

3 1
70% (1 recenzia)
od Jill Smoklerová z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 8,90 €
Zľava: 1,78 € (20 %)
Naša cena: 7,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá

Popis knihy Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá (Jill Smoklerová)

Hovorí sa, že s narodením dieťaťa sa v každej žene prirodzene prebudia jej materské inštinkty. Jill Smokler vám vo svojej ďalšej knihe vtipne až ironicky priblíži, aké radosti so sebou prináša rola matky. Rozhodne si nedáva servítku pred ústa a naplno vám povie, ako mizerne a ponižujúco sa niekedy cíti asi každá matka. Ako ľahko sa stanete otrokom svojho malého klbka šťastia. Autorka nie je odborník na výchovu, ani nepíše psychologickú príručku, ako to všetko zvládnuť. Svojim čitateľom ponúka otvorenú spoveď o skutočnom živote matky, ktorá mala ideálne predstavy o manželstve a rodičovstve, asi ako každá žena. Až do chvíle, kým tieto predstavy nezbúrali jej milované deti. Môžete sa na jej skúsenostiach smiať alebo nad nimi neveriacky krútiť hlavou. Dokonca aj odmietnuť niektoré jej názory, ale aspoň budete mať jasný obraz o tom, čo vás môže čakať. Všetky utajované nástrahy a veci, o ktorých sa vám ani nesnívalo, sú doplnené o zážitky mnohých žien. No ani ten najdesivejší z nich nezmení nič na tom, že byť matkou je úžasné.

 

 

 

Ukážka z knihy: Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstváNebol naozaj chorý, mal len jemný kašeľ z jemného perchladnutia. Niečo podobné som prežila aj predchádzajúcu zimu s Lily, takže som vedela, čo treba robiť. Dopekla, už som bola odborníčka na tieto veci! Mal upchatý nos, ale usmieval sa, a tak som v hĺbke svojho srdca vedela, že je v poriadku. Nemala som ten nepríjemný pocit v žalúdku a ak by to bolo niečo vážne, určite by som to cítila. O týždeň alebo dva som bola s malým na bežnej prehliadke u doktora. Doktor vedel takmer okamžite, že niečo nie je v poriadku a že to drobné prechladnutie je teraz priamo na pľúcach. A pokým som ja plakala, oni ho napojili na kyslík a jedine ja som stále nepočula ten sípavý zvuk, ktorý všetci ostatní postrehli na prvý pohľad.

Potom si spomínam, ako Lily padla z poschodovej postele a ja som si bola na 100 percent istá, že jej náreky nie sú nič iné ako divadlo. Jej rameno vôbec nevyzeralo ako zlomené aona bola známa tým, že sa vždy snažila upútať našu pozornosť. Matka pozná svoje dieťa najlepšie. Prestaň nariekať! Dala som jej lieky od bolesti a uložila ju do postele. 

Keď sa zobudila, jej rameno opuchlo na dvojnásobok normálnej veľkosti a nemohla s ním pohnúť bez toho, aby jej nevystrekli slzy z očí. Som presvedčená o tom, že jediný dôvod prečo začali robiť nechutne fosforeskujúce sadry, je upozorniť matky ako som ja na to, že majú hroznú intuíciu. 

V mojom prípade to bola osem týždňov dlhá spomienka na to, ako som zlyhala.

Po deviatich rokoch materstva stále nemám ten šiesty zmysel vo vzťahu k mojim deťom. Nechám ich doma zo školy a o hodinu je úplne jasné, že sa im jednoducho nechcelo ísť do školy a pošlem ich do školy, keď majú sopeľ a školská sestra mi za chvíľu zavolá, aby som si ich prišla vyzdvihnúť. Stále mi nedochádza, že by som im mala dať raňajky, a to až do doby, pokiaľ si ich nevypýtajú a nikdy si nespomeniem na to, že predtým, ako vyrazíme na cestu, by mali ísť na záchod.

Dobrá správa je, že na rozdiel od doby, keď boli bábätkami a ich plač bol na nerozoznanie, dnes mi moje deti povedia presne, čo potrebujú a kedy to potrebujú. Boh vie, že potrebujem všetku pomoc, ktorú mi môže dať. Zlá správa? Teraz nikdy nie sú ticho.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081111952
Autor: Jill Smoklerová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 168
168
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 130x180 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-8111-195-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Akcia mínus 50 %: Odkyslite svoje telo, zlepšite sa v sexe a žite nebesky!
3.11.2014

Urobte to počas týchto Vianoc inak. Nečakajte, kým vás zaleje pot pri pohľade na povianočnú výpredajovú cenu darčeka, ktorý ste ešte pred Štedrým dňom kúpili draho. Zákazníkmi ocenený e-shop iPark.sk si pre vás pripravil predvianočné zľavy. Vďaka nim nielenže ušetríte, ale budete mať aj užitočný dar pre každého člena rodiny. Knihu, ktorou nikdy nič nepokazíte! Dnes dávame do pozornosti publikácie,...

viac
Bestsellery v akcii: Nakupujte teraz so zľavou
14.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Byť matkou (nie) je prirodzené
30.4.2014

Čo ste sa o materstve dozvedeli predtým, ako ste mali deti? Že si ani neviete predstaviť, ako budete ľúbiť svoje deti? Že vám srdce bude krvácať, keď sa zrania? Že pre nich urobíte čokoľvek? Všetko to je pravda, bezvýhradne. Ale...

viac

Recenzie knihy Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá | Jill Smoklerová
70%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
27.09.2014, 09:14
2
Veselá knižka. Ľahko a rýchlo sa číta. Veľa pravdivých postrehov, občas trocha prehnané, nakoľko to nie je slovenská realita.

Čitatelia si ku knihe Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá kúpili tieto tituly

Veselé zúbky

4,40 € (zľava 20 %)

Čarovné slovíčka

4,40 € (zľava 20 %)

Na ceste

4,40 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup