Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: 77 naj - Slovensko

5 0
100%
od Ján Lacika z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy 77 naj - Slovensko

Popis knihy 77 naj - Slovensko (Ján Lacika)

Kniha 77 naj – Slovensko je plná toľkých krás. Malé Slovensko srdce Európy je bohaté na rôzne kultúrne pamiatky a zaujímavých prírodných úkazov, ktoré v Slovákoch vzbudzujú pýchu a v návštevníkoch z rôznych krajín údiv. V tejto knihe od autora Jána Lacika nájdete 77 naj čo nám naše rodné Slovensko ponúka. Ján Lacika, autor tejto publikácie je skúsený fotograf, geograf i cestovateľ a vybral pre vás tie miesta s najväčšou hodnotou, či už sú to mestá, hrady, zámky, stavby ľudovej architektúry, sakrálne pamiatky, vrchy, hory, doliny, skaly, jazerá, jaskyne všetko čo nám príroda pripravila a necháva nás pozerať s otvorenými ústami a veľkým úžasom. V knihe nájdete jedenásť kategórií a každá z nich má sedem hlavných naj, aj preto je to 77 naj Slovensko. Krajina síce malá ale má toho toľko, že autor ešte dopĺňal iné miesta, ktoré je určite treba vidieť.

V knihe okrem krásnych fotiek, nájdete aj zaujímavý text, ktorý obsahuje pútavé i potrebné informácie a k tomu, ponúka aj balíček vstupeniek a iných výhod pre všetkých, ktorý si knižku kúpia a prečítajú ale takisto sa vyberú aj za spoznávaním krás Slovenska a určite veľkým dobrodružstvom.

 

 

 

Ukážka z knihy: 77 naj Slovensko

 

Skalica

Perla Záhoria

 

Operný spevák Janko Blaho v známej záhoráckej ľudovej piesni presvedčivo tvrdil o rodnej Skalici, že je "pjekné mjesto". Treba mu dať za pravdu. Pôvabné mestečko na severe Záhoria je naozaj príťažlivé a krásne. Oplýva viacerými atribútmi príťažlivosti a krásy, má malebnú polohu, množstvo pamiatok a žije bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Pôvabné mesto so zachovaným starobylým vzhľadom je súčasťou malebnej krajiny. Na západe sa rozprestiera lužný les lemujúci koryto Moravy, na opačnej strane sa mierne dvíhajú malebné vŕšky pokryté vinohradmi.

Keď v 15. storočí Skaličania budovali okolo svojho mesta prstenec kamenných hradieb, začlenili do nich aj románsku Rotundu sv. Juraja a používalu ju ako obrannú baštu.

Jesenná "koštúvka" v skalickcýh "búdach" je skvelou príležitosťou spoznať kvalitu znamenitého SKalického rubína. Slnečné lúče vrcholiaceho babieho leta dávajú vyniknúť tmavej rubínovej farbe miestnej odrody frankovky, o nezameniteľnom bukete po zrelom ovocí ani nehovoriac. Ten je v opojnom prostredí vínnej pivničky zvlášť výrazný.

Pred svadbou a sviatkami, ako sú Vianoce, Veľká noc či hody, skalické gazdinky usilovne "trdlujú", pečú deravý koláč nazývaný trdelník. V Skalici si ho tak považujú, že preň vymysleli furmánsky festival Trdlofest. Populárne podujatie pre maškrtníkov sa odohráva najmä v priestoroch bývalého františkánskeho kláštora, kde sa skalický trdelník pečie najtradičnejším spôsobom - na otvorenom ohni. 

 

Hrad Červený Kameň

Sklad i panské sídlo

 

Malokarpatský hrad nad Častou patrí medzi najnavštevovanejšie turistické ciele na Slovensku. Je jedným z mála celistvo zachovaných hradov, ktorý láka turistov kultúrnymi a umeleckými pokladmi skrytými v jeho interiéroch, ale aj mimoriadne bohatým a rozmanitým kultúrnym a spoločenským dianím takmer počas celého roka. Na hrad chodievajú nielen bežní výletníci, ale aj zberatelia starožitností, milovníci historického šermu, sokoliarstva, či stredovekej kultúry a remesiel. Populárne sú podujatia spojené s vínom, ktoré v príťažlivom historickom prostredí hradu výborné chutí.

 

Keď v roku 1535 bohatí a podnikaví Fuggerovci kúpili stredoveký hrad z 13. storočia, nechceli v ňom bývať. Namiesto panského sídla ho prebudovali na mohutnú renesančnú prevnosť slúžiacu ako bezpečný sklad medi a iného tovaru, s ktorým táto šľachtická rodina pochádzajúca z Nemecka úspešne obchodovala. Skladovala ho v dodnes zachovaných obrovských podzemných priestoroch pod celým juhozápadným hradným krídlom. V roku 1588 hrad vyženil bratislavský župan Mikuláš Pálfi a stal sa prepychovou rezidenciou jednej z najbohatších uhorských šľachtických rodín aj sídlom rozsiahleho panstva. Zásluhou Pálfiovcov sa renesančný hrad dotvoril v duchu baroka, ktorý sa vo väčšej miere uplatnil v interiéroch.

Zaujímavým príkladom je Salla terena.

 

Hradný areál obklopuje rozsiahly lesopark s ďalšími pozoruhodnosťami. barokové skulptúry kalváriovej cesty vedú od vchodu do hradu k pohrebnej kaplnke hradných pánov vybudovanej v roku 1869 na mieste skromného príbytku miestneho pustovníka. Cesta pokračuje lesom k pôsobivej skupine barokových plastík zobrazujúcich akt Kristovho ukrižovania. 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138305
Autor: Ján Lacika
Rok vydania: 2014
Počet strán: 224
224
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 170x233 mm
Dátum plánovaného vydania: 5.5.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Obrazové publikácie
ISBN: 978-80-551-3830-5
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Spoznajte Slovensko z bicykla aj pešo
31.5.2017

V úžasnej sérii vydavateľstva Dajama Po Slovensku a v nadväznosti na časopis Krásy Slovenska vyšli dve novinky, ktoré potešia každého turistu a cyklistu.

viac
Najkrajšie vyhliadky na Slovensku
22.6.2016

Chystáte sa brázdiť toto leto Slovensko a hľadáte super tipy na výlety? Príjemným spestrením potuliek po krajine bývajú pekné vyhliadky. Zväčša kopcovitá krajina Slovenska je poskladaná z pahorkov, vrchov či hrebeňov, z ktorých nám nič nebráni pokochať sa blízkymi aj vzdialenými horizontmi. Z tisícok miest s výhľadom vybrali autori takmer dvesto najkrajších, ktoré predstavujú najpôsobivejšie scenérie na Slovensku. Všetky nájdete v novej...

viac
Kniha Tatry: Miniatúrne Alpy
10.9.2015

Podľa legendy Tatry vznikli z Božej túžby po kráse. Keď sa Boh v siedmy deň stvorenia sveta pozrel na svoje dielo, mal pocit, že ho treba ešte trochu prikrášliť. Preto vyslal jedného zo svojich anjelov, aby nabral do vreca priehrštie krás a dotvoril nimi novučičký svet. Nebeskému letcovi sa do cesty postavilo vysoké horstvo a on krídlom zavadil o krajný žulový končiar...

viac
Spoznajte všetky naše krásy: Tipy na slovenskú dovolenku, ktorá stojí za to!
25.6.2014

Prečo by ste mali cestovať tisícky kilometrov za novými zážitkami, keď máte kopec krásy rovno pod nosom? Mnohí z nás sa počas leta vyberú za hranice Slovenska, aby si oddýchli niekde pri mori. A pritom krajina pod Tatrami ponúka toľko možností. So správnym sprievodcom v rukách si prídu na svoje úplne všetci. Veľkí aj malí, milovníci pekných ciest, zvedavci, cyklisti,...

viac
Spoznajte Slovensko: Potulky krajinou, ktorá očarí nielen vaše oči, ale i srdce
27.5.2014

Na rozlohou malé Slovensko sa vmestí toľko hodnôt a krás! V krajine v srdci Európy je množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných zaujímavostí, ktoré vzbudzujú u domácich obyvateľov hrdosť, u návštevníkov spoza hraníc obdiv. Objavte aj vy všetky krásy pod Tatrami.

viac

Recenzie knihy 77 naj - Slovensko | Ján Lacika
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe 77 naj - Slovensko kúpili tieto tituly

Najkrajšie autotrasy

9,56 € (zľava 20 %)

Kód 9

9,52 € (zľava 20 %)

Kód 1

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup