Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Analfabetka, ktorá vedela počítať

5 2
100% (2 recenzie)
od Jonas Jonasson z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Analfabetka, ktorá vedela počítať

Popis knihy Analfabetka, ktorá vedela počítať (Jonas Jonasson)

Kniha Analfabetka, ktorá vedela počítať je ďalšou zaujímavou knihou od autora Jonasa Jonassona, ktorý sa dostal do povedomia  s celosvetovo úspešnou knihou Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Dielo Analfabetka za ním vôbec nezaostáva – a na veky vekúce búra mýty o tom, že králi nepodrezávajú sliepky.

Viete vôbec na koho by ste sa mali obrátiť, keď sa Južná Afrika rozhodne flirtovať s jadrovou výzbrojou a tým pádom sú všetky svetové veľmoci na pozore? A čo robiť keď sa predáva bomba, ktorá vlastne ani nejestvuje? Do tohto všetkého sa našťastie nejakou náhodou zapletie Nombeko Mayeki. Nečakané okolnosti ju privedú presne do stredu diania tejto veľkej mely. Mlada Nombeko sa narodila v Johannesburgu, vlastne na jeho predmestí v chudobnej štvrti zvanej Soweto – najväčšie mesto chatrčí a latrín v Juhoafrickej republike. Už vo svojich piatich rokoch začala pracovať a ako štrnásť ročná už bola riaditeľkou latrínovej pobočky v Sowetskom sektore B.

Toto dievča, ktoré má toľko oduševnenia do života ešte nevie čítať, ale veľmi dobre rozumie matematike. A tieto výnimočné schopnosti, ktoré má jej do života vnášajú mnoho dobrodružstiev, zvláštnych stretnutí a neočakávaných zvratov. Jej osud ju odvial preč, ďaleko od jej domova. Najskôr sa ocitla u neúnosného, stále opitého inžiniera. Neskôr sa dostala k dvojčatám – úplne rovnakým a na druhej strane úplne iným švédskym bratom, k trom Číňankám s diskutabilným názorom a stretla sa dokonca aj s tajnými agentmi, politikmi, ktorí znamenajú mnoho a takisto s prezidentmi.  A akoby toho nebolo málo, dostala sa aj k veľkému, ťažkému trojmegatonovému výbušnému problému.

 

Zo švédskeho originálu Analfabeten som kunde räkna preložila Mária Bratova.

 

 

 

Ukážky z knihy: Analfabetka, ktorá vedela počítať


Ale najskôr ufujazdil z Port Elizabeth, zamieril na sever a skončil v Baskutsku, kde vraj žijú ženy najkyprejších tvarov na svete.

To bol dôvod, prečo tu prežil niekoľko nasledujúcich rokov, nanajvýš sa iba presťahoval trochu ďalej, ak si to vyžiadali okolnosti, ale vďaka schopnosti písať a čítať si vždy našiel prácu, až sa vypracoval na hlavného zásobovača európskych misionárov, ktorí túžili preniknúť do krajiny a k jej nevzdelaným obyvateľom.

Hlava basutského ľudu, jeho excelencia Seeiso, nevidela dôvod, prečo by mala dať pokrstiť svoj národ, ale pochopila, že krajina sa potrebuje zbaviť všetkých bielych Holanďanov. No a keď misionári na základe Thabovej iniciatívy ponúkali zbrane za možnosť rozdávať Bibliu, výsosť po nich hneď skočila.

Tak sa stalo, že do krajiny vpustili kňazov a diakonov, aby basutský ľud oslobodili od zla. Priniesli Bibliu, automatické zbrane a nejakú tú nášľapnú mínu.

Zbrane udržali nepriateľov v úctivej vzdialenosti a Bibliou si kúrili premrznutí obyvatelia horských oblastí. Napokon, veď aj tak nevedeli čítať. Keď sa to dostalo do uší misionárom, zmenili stratégiu a za krátky čas vystavali množstvo kresťanských kostolov.

Thabo sa živil ako prísluhovač kňazov a vytrvoril si vlastnú formu liečiteľstva prikladaním ruky, no praktizoval ju len výnimočne a celkom tajne.

Na poli lásky mal smolu iba raz. Stalos a to v horskej dedine, keď vyšlo najavo, že jediný mužský člen kostolného zboru sľúbil večnú vernosť najmenej piatim z deviatich mladých speváčok. Miestny anglický pastor od začiatku podozrieval Thaba z nekalých úmyslov, lebo spievať naozaj nevedel.

Pastor kontaktoval otcov všetkých piatich dievčat a dohodol sa s nimi na tradičnom spôsobe výsluchu podozrivého. Ten mal prebehnúť tak, že Thana za splnu mesiaca posadia s holým zadkom na mravenisko a z piatich strán ho bodnú kopiou.

Čakajú na vhodné postavenie mesiaca, Thaba zatvorili do chalupy, ktorú pastor strážil nepretržite, až kým nedostal úpal a nerozbehol sa k rieke, aby spasil akéhosi hrocha. Pastor mu opatrne priložil ruku na nozdry a povedal, že Ježiš je pripravený...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138206
Autor: Jonas Jonasson
Rok vydania: 2014
Počet strán: 352
352
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Rok poslednej dotlače: november, 2015
Dátum plánovaného vydania: 6.5.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3820-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Nechajte sa strhnúť vášňou: Ponuka, pri ktorej sa budete červenať
16.2.2015

Slovenské kiná v týchto dňoch ovládlo filmové spracovanie svetového bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej. Ak obľubujete práve takýto erotický žáner, ste na správnom mieste. Pripravili sme si pre vás časovo limitovanú ponuku pikantných publikácií, vďaka ktorej výrazne ušetríte. Akcia platí do konca februára. Osobný odber máte po celom Slovensku zdarma.

viac
Jedinečná zľava: Filmové hity v akciovej cene na papieri!
29.7.2014

Mnohí ste ich videli už v telke alebo kine, no čo tak im dať úplne iný rozmer? Vyberte si filmové knihy v jedinečnej Last minute ponuke, ktorú si pre vás pripravil internetový obchod iPark.sk v spolupráci s vydavateľstvom Ikar. Okrem spomínaných publikácií nájdete stovky ďalších titulov so zľavou 35%. Vyberie si každý.

viac
Zneškodní analfabetka atómovú bombu?
6.5.2014

Mladá černoška Nombeko sa narodila v chudobnom juhoafrickom predmestí Soweto, najväčšom meste chatrčí a latrín. Ako päťročná začala pracovať a štrnásťročná sa stala šéfkou latrínovej pobočky v sowetskom sektore B. Životaschopné dievča zatiaľ nevie čítať, zato neuveriteľne dobre rozumie matematike. Práve jej zázračné schopnosti ju predurčili na život plný dobrodružstiev, podivuhodných stretnutí a nečakaných zvratov.

viac
Ako schudnúť 45 kíl a ako sa dožiť 150 rokov?
25.4.2014

Začítajte sa do zaujímavých knižných titulov a ešte k tomu dostanete zľavu 20 percent. Ak ste zvedaví, ako dostať svoje telo pred letom do zdravej kondície, určite vás osloví titul Ako sa dožiť 150 rokov. Keď chcete byť fit do plaviek, môžete sa inšpirovať autorkou knihy Schudla som 45 kg za 1 rok, ktorá do publikácie zhrnula užitočné rady v...

viac

Recenzie knihy Analfabetka, ktorá vedela počítať | Jonas Jonasson
100%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
28.09.2014, 06:03
0
Vtipná knižka o vážnych témach. Človek sa najprv smeje - a neskôr ho napadá, že čo ak sa toto naozaj odohralo? Čo ak naozaj putovala jedna bomba z Južnej Afriky do Švédska?
Kniha plnádobových narážok a s takými presnými popismi švédskych spoločenských a politických pomerov, až sa z toho môže zakrútiť hlava.
Knihu môžem len odporúčať.
03.06.2014, 11:28
0
Dalsia skvela kniha tohto autora, rovnaky styl pisania ako Storocny starcek,... rovnaky humor a nahodne stretnutia, vrelo odporucam, uz sa nemozem dockat, na dalsie a dalsie diela tohto autora...

Čitatelia si ku knihe Analfabetka, ktorá vedela počítať kúpili tieto tituly

Havranie dievča

11,92 € (zľava 20 %)

Netopierí muž

11,12 € (zľava 20 %)

Uspávač

11,92 € (zľava 20 %)

Zoznam smrti

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup