Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Neva

5 0
100%
od Peter Pišťanek z vydavateľstva Vydavateľstvo Slovart s.r.o.
Vydavateľstvo Slovart s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 7,95 €
Zľava: 1,59 € (20 %)
Naša cena: 6,36 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Neva

Popis knihy Neva (Peter Pišťanek)

Peter Pišťanek, autor kultovej trilógie Rivers of Babylon či spoluautor úspešnej zbierky Sekerou a nožom, si v poviedke Neva zašiel po tému do postkomunistického Petrohradu. A predviedol sa ako naslovovzatý profesionál. V poviedke nestrieka krv a nepresakuje ľudské dno. Naopak, div nie romantický príbeh zamilovania sa slovenského intelektuála na služobnej ceste do krásnej ruskej tlmočníčky vyznieva napriek banálnemu pôdorysu skutočne suverénne. Suverénna je jeho globálna línia, suverénne zvládnuté sú jeho erotické pasáže vďaka priam básnickému jazyku, ktorý sa nehanbí ani za ohanbia, ani za iné samozrejmosti sexu, ale pri všetkom si zachováva svoju stratégiu i svoju kreatívnu originalitu. Takto zhodnotil poviedku Neva kritik Alexander Halvoník. Zostáva len dodať, že Peter Pišťanek je aj úspešný filmový scenárista. Film Muzika natočený podľa jeho scenára patrí k tomu najlepšiemu, čo v nových dejinách slovenskej kinematografie vzniklo. V tomto roku bude uvedený aj ďalší film Rukojemník, napísaný podľa jeho pripravovaného románu Lokomotívy v daždi.

 

 

Ukážka z knihy: Neva..na testovanie takého programu bude práve on. Neurazil sa. Tatkého detaily boli celkom pod hranickou jeho rozlišovacej schopnosti. 

Ani nevedel, prečo ho deo Petrohradu zobrali so sebou. Oni tu rokovali s prestaviteľmi veľkej siete obchodných domov o tom, že im dodajú kompletný počítačový systém. To bolo na základe referencií, ktoré firma získala za prácu pre jednu veľkú ruskú poisťovňu. Oslovili ich priamo, nebol žiadny tender. Nestaral sa, ako je to možné. 

V Rusku bolo možné všetko.

Čírou zhodou okolností mu vtedy v Rusku vyšla kniha poviedok, celkom slušne sa predávala. Najvyšší šéf jeho firmy bol kultúrny a rozhľadený človek, čítal knihy, pozeral filmy, počúval hudbu. Tak možno si povedal, že im prinesie šťastie, keď je v Rusku taký úšpešný. 

 

Podrobnosti

EAN: 9788055611495
Autor: Peter Pišťanek
Rok vydania: 2014
Počet strán: 88
88
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 105x147 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Rukojemník. Lokomotívy v daždi: Socializmus, tanky a prvé bozky
5.11.2014

Nevinné detstvo. Sentimentálne spomienky na kolotoče, prvú kofolu a prvý bozk na cintoríne. Naozajstný, jazýčkový. Vôňa tehelne a ílu, kostol, kam sa neoplatí chodiť hrať, i ostnatý drôt. Možný tajný tunel popod rieku Moravu, darčeky, ktoré posielajú rodičia z Rakúska svojmu Petrovi. Prvé bitky, smutný kôň na námestíčku pred stanicou a reči krčmových štamgastov. Hrdinské činy pri obrane dievčaťa, prvé...

viac
Ako schudnúť 45 kíl a ako sa dožiť 150 rokov?
25.4.2014

Začítajte sa do zaujímavých knižných titulov a ešte k tomu dostanete zľavu 20 percent. Ak ste zvedaví, ako dostať svoje telo pred letom do zdravej kondície, určite vás osloví titul Ako sa dožiť 150 rokov. Keď chcete byť fit do plaviek, môžete sa inšpirovať autorkou knihy Schudla som 45 kg za 1 rok, ktorá do publikácie zhrnula užitočné rady v...

viac

Recenzie knihy Neva | Peter Pišťanek
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Neva kúpili tieto tituly

Krv prvorodených

9,56 € (zľava 20 %)

Praveký plán

5,59 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup