Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Nevinné obete

5 0
100%
od Kathy Reichsová z vydavateľstva Vydavateľstvo Slovart s.r.o.
Vydavateľstvo Slovart s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,95 €
Zľava: 2,39 € (20 %)
Naša cena: 9,56 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Nevinné obete

Popis knihy Nevinné obete (Kathy Reichsová)

Najznámejšia forenzná antropologička, hlavná hrdinka populárneho seriálu Kosti Temperance Brennanová vykope mŕtvolu na mieste, kde by mala už viac ako sto rokov odpočívať v hrobe kláštorná sestra Élisabeth Nicolet. Zvláštna malá rakva v útrobách chátrajúceho kostola prezrádza prvé tajomstvá o osude sestry. Hádanka okolo jej života a smrti, zuhoľnatené a pokrútené telá vo vyhorenej chate, to je len niekoľko nevyriešených záhad. Kto boli títo ľudia? Prečo mali taký strašný osud? Aj v tomto napínavom príbehu nás Kathy Reichs presviedča, že jej reálne skúsenosti z práce antropologičky dokáže naplno využiť na vytvorenie pútavého a majstrovsky napísaného románu. Dnes už svetová bestsellerová autorka, držiteľka Ellisovej ceny, úspešná producentka a spisovateľka, hrdo priznáva že za zrodením najobľúbenejšej hrdinky Tempe Brennanovej je jej vlastný život a práca.

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Nevinné obete

 

Mala som aj dosť dôvodov nejsť.

Odkedy volal Ryan, z mysle mi neschádzal obraz Ma- lachyho. Jasne som videla jeho pootvorené oči a znetvore­ný hrudník. Prstíky mal vykrútené smrťou. Pomyslela som si na jeho mŕtve dvojča, mŕtvych rodičov, trúchliacich sta­rých rodičov. Spomienky ma uvrhli do stavu melanchólie a na chvíľu som túžila zbaviť sa tých predstáv.

Prezrela som si sylabus svojho predmetu na budúci týž­deň. Vo štvrtok som mala naplánovaný film na kurz evo­lúcie ľudstva. To som mohla zmeniť. Don Johanson bude šíriť osvetu rovnako ako v utorok.

Krátka previerka z osteológie, potom laboratórium. Za­volala som. Nebol s tým nijaký problém. Mex ma nahradí, ak jej všetko pripravím.

Skontrolovala som si diár. V tomto mesiaci ma už neča­kali nijaké schôdze. Od pozajtra nijaké stretnutia so štu­dentmi, až koncom nasledujúceho týždňa. Ako je to mož­né? Bola som si istá, že včera som sa stretla so všetkými študentmi na univerzite.

Potom by to šlo.

A pravdou bolo, že som mala povinnosť pomôcť, ak som mohla. Bez ohľadu na to, akú malú službu som plnila. Ne­dokázala som vrátiť farbu do Malachyho líčok či zaceliť ranu v hrudi. A nemohla som ani zahnať bolesť starých Schneiderovcov či vrátiť im dieťa a vnúčatá. Ale mohla som pomôcť zadržať psychopatického zvrhlíka, ktorý ich za­vraždil. A zachrániť azda ďalšieho Malachyho.

Ak chceš robiť takúto prácu, Brennanová, tak ju potom rob.

Zatelefonovala som Ryanovi a sľúbila, že ma má v pon­delok a v utorok k dispozícii. Oznámim mu, kde budem bývať.

Ešte mi čosi napadlo, a tak som si vybavila druhý tele­fonát. Potom som vytočila Katino číslo. Vysvetlila som jej plán a ona nadšene súhlasila. Príde za mnou domov v pia­tok a pôjdeme mojím autom.

„Choď okamžite na kliniku a daj si urobiť test na TBC," prikázala som jej. „Subdermálny, nielen ten škrabanec. Daj si výsledky popísať ešte v piatok, skôr ako odídeš."

„Prečo?"

„Pretože mám úžasný nápad na tvoj projekt a toto je podmienka. Keď už budeš na klinike, urob si kópiu svoj­ho očkovacieho preukazu/'

„Môjho čoho?"

„Záznamu o všetkých očkovaniach. Musela si ho prilo­žiť k prihláške na univerzitu. A prines všetko, čo ti zadal profesor na seminárku."

„Prečo?"

„Uvidíš."

Podrobnosti

EAN: 9788055610764
Autor: Kathy Reichsová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 384
384
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 130x210 mm
Edícia: MW
MW
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5

Zaujimavé články ku knihe

Ako schudnúť 45 kíl a ako sa dožiť 150 rokov?
25.4.2014

Začítajte sa do zaujímavých knižných titulov a ešte k tomu dostanete zľavu 20 percent. Ak ste zvedaví, ako dostať svoje telo pred letom do zdravej kondície, určite vás osloví titul Ako sa dožiť 150 rokov. Keď chcete byť fit do plaviek, môžete sa inšpirovať autorkou knihy Schudla som 45 kg za 1 rok, ktorá do publikácie zhrnula užitočné rady v...

viac

Recenzie knihy Nevinné obete | Kathy Reichsová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Nevinné obete kúpili tieto tituly

Rázcestia

9,52 € (zľava 20 %)

Nenapraviteľní

9,52 € (zľava 20 %)

Čierne na čiernom

9,60 € (zľava 20 %)

Hra s ohňom

8,72 € (zľava 20 %)

Zúrivo, nežne, svoj...

10,- € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup