Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Na krídlach duše

5 0
100%
od Noro Ölvecký z vydavateľstva Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian
Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 8,90 €
Zľava: 1,78 € (20 %)
Naša cena: 7,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Na krídlach duše

Popis knihy Na krídlach duše (Noro Ölvecký)

Kniha Na krídlach duše od autora Nora Ölveckého rozpráva pravdivý životný príbeh ženy, ktorá je svojim manželom psychicky týraná, ponižovaná a napriek tomu svojho muža ľúbila i keď jej takto veľmi robil zle.  Vždy mu všetko odpustila, no popritom sa ho veľmi obávala. Potom ale prišla na to, že napriek tomu, že jeho zmeniť nemôže a nedá sa to, môže zmeniť seba a svoj postoj.

Hlavná predstaviteľka knihy Na krídlach duše Michaela sa do svojho budúceho manžela zaľúbila ako sedemnásťročná v kúpeľoch. Tibor ju omámil výzorom, no hlavne jeho džentlmenským chovaním. Bola to láska, ako sa hovorí, na prvý pohľad a ich veľkému šťastiu nestálo absolútne nič v ceste. Bolo to ale dostatok času na to, aby Tibora spoznala dostatočne dobre? Bola svadba. A po svadbe sa Tibor úplne zmenil. Ukázal Michaele svoju pravú tvár. Ten princ na bielom koni sa mení na agresívneho tyrana! A rozprávka sa rozpadáva. Dokáže Michaela nabrať všetku odvahu a postaviť sa zoči voči tyranovi a ochrániť seba i svoje deti pre jeho útokmi? Ale keď je najhoršie do jej života prichádza na pomoc nová láska. Nečakaná, horiaca, ale zakázaná. Zamiluje sa do mladého františkána Petra. Má tento ich vzťah šancu? Naberie Michaela odvahu odísť od Tibora a začať svoj život žiť odznova nanovo? To všetko sa dočítate v knihe Na krídlach duše. 

 

 

 

Ukážka z knihy: Na krídlach duše

 

Keď sa v živote objaví nejaký problém a človek na jeho rieše­nie musí vynaložiť obrovskú fyzickú a psychickú energiu, a do­káže si z toho zobrať aj ponaučenie, posúva sa vpred a vnútorne rastie.

Podľa tejto vety som musela narásť dosť. Soni však vďačná za všetko, čo som zažila. Aj za to negatívne. Už len samotný fakt, že som to prežila, znamená pre mňa veľa.

No nebudem predbiehať.

Jedno je isté. V ten nádherný slnečný júnový utorok, desať dní pred ukončením školského roka, ktorým som zavŕšila tre­tí ročník strednej školy, kráčala som po asfaltovom chodníku kúpeľného lesoparku so zmiešanými pocitmi. Otec, ktorý ma sem doviezol, mi už v aute dal rodičovskú prednášku o tom, ako sa mám správať, poslúchať, n e flákať sa, a teraz ticho krá­čal predo mnou aj s mojimi dvomi kuframi. V prijímacej kancelárii, nachádzajúcej sa v najvyššej budove kúpeľov, v ho­teli Neptún, sme sa informovali, v ktorom kúpeľnom dome budem ubytovaná, a zamierili sme rovno tam. Zahĺbená do svojich myšlienok som takmer ani nevnímala krásu okolitých listnatých a ihličnatých lesov, odrážajúcich sa na hladine Nosickej priehrady, nazývanej aj Priehrada mládeže. To všetko som si mala možnosť vychutnať až neskôr. Teraz ma plne za­mestnával guláš pocitov a myšlienok v hlave, ktorý som za­čala variť už niekoľko dní pred cestou z naozaj zaujímavých ingrediencií.

Bola som smutná, že sa tri týždne neuvidím s priateľom, no nebola som si istá, či ten smútok nevyvolal vo mne svojím správaním pri našej včerajšej rozlúčke. Bol do mňa zblázne­ný a sľuboval, že mi každý deň napíše list, no ja som k nemu nezdieľala rovnaké city. Nebola to láska, po ktorej som túžila. Láska, pri ktorej sa zastaví dych a rozbúcha srdce, pri ktorej sa roztrasú kolená.

 

Mala som strach, čo ma v kúpeľoch čaká a čo tam budem sama tak dlho robiť, no zároveň som sa tešila. Videla som v tom kus dobrodružstva, nové zážitky, no najmä slobodu ďa­leko od domova, bez prísneho dozoru rodičov.

Tie tri týždne naozaj stáli za to. Kúpele Nimnica tvorili jed­notlivé kúpeľné domy, rozmiestnené v lesoparku na svahu, zvažujúcom sa až k priehrade, a keďže som dostala ubytovanie v tom najvyššie položenom, tesne pod lesom, šliapala som do mierneho kopca za otcom, netušiac, že nasledujúca chvíľa tak veľmi zasiahne do môjho života. Keby som bola spisovateľka, opísala by som to stretnutie vzletnejšie. Zostaňme však pri zemi, aj keď pri pohľade na muža, idúceho oproti nám, to bolo ťažké. Blížil sa k nám vysoký štíhly čiernovlasý fešák, o niečo starší odo mňa, a ja som z neho nemohla spustiť zrak. Všimol si to a zabodol svoje prenikavé modré oči s dlhými mihalni­cami do mojich a neuhol pohľadom, až kým neprešiel okolo. Bol to iba okamih, no mne sa roztriasli kolená a prvé, čo mi napadlo, bolo, že možno tu nebude až tak zle.

Veríte v osud? Máme svoj osud vopred určený alebo je všet­ko spleť náhod? Sme si strojcami svojho Šťastia? Nech je to akokoľvek, počas nasledujúcich hodín som sa stala svedkom naozaj zaujímavých náhod.

Viem, že stretnúť fešáka v kúpeľoch s rovnakou diagnózou, akú som mala aj ja, nie je umenie, dnes má totiž alergiu na prach, roztoče, perie či peľ každý druhý človek. Mala som na mysli iné náhody.

Rozlúčka s otcom bola rýchla a strohá. Asi taká, aká býva medzi dospievajúcim dievčaťom, ktoré chce žiť a osamostatňo­vať sa, a prísnym a konzervatívnym otcom.

„Dávaj si na seba pozor. A žiadne vylomeniny, Michaela. Nech sa za teba nemusíme hanbiť,“ pozrel na mňa prísne, keď zložil kufre v mojej izbe na druhom poschodí liečebného domu. Len pred chvíľou nám od nej odovzdala kľúče chyžná, ktorá mala na starosti ubytovávame hostí...

Podrobnosti

EAN: 9788081640131
Autor: Noro Ölvecký
Rok vydania: 2014
Počet strán: 240
240
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 135x205 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-8164-013-1
Vydanie: 1

Recenzie knihy Na krídlach duše | Noro Ölvecký
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Na krídlach duše kúpili tieto tituly

Karma je zdarma

7,19 € (zľava 20 %)

Manželovo tajomstvo

11,92 € (zľava 20 %)

V hledáčku fotografa

6,39 € (zľava 20 %)

Neskrotená

10,32 € (zľava 20 %)

Dobrá krajina

8,72 € (zľava 20 %)

Spútaná

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup