Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Klub U Sinatru

5 0
100%
od Sal Polisi z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Klub U Sinatru

Popis knihy Klub U Sinatru (Sal Polisi)

Mafia bola najväčším a najbohatším podnikom v Amerike – príliš nebezpečným a smrtiacim, až kým ju zvnútra nezničili drogy, chamtivosť a úpadok tradičných hodnôt zločineckých rodín. A muži, ako bol Sal Polisi.Narodil sa v Brooklyne – na rovnakom mieste, ktoré stvorilo podnik na zabíjanie v mene Ala Caponeho a Johna Gottiho, budúceho krstného otca. Na skutočného gangstra dorástol u Colombovcov – jednej z piatich veľkých newyorských rodín – práve v čase, keď sa mafia dostala na vrchol a disponovala obrovskou mocou a bohatstvom.Sal Polisi viedol nelegálny nočný hazardný klub U Sinatru, kráľovstvo zločinu a miesto, kam chodili oddychovať príslušníci nastupujúcej generácie mafiánov ako Johna Gotti, Henry Hill, Jimmy Burke a Tommy DeSimone. Pre Polisiho to bolo vzrušujúce obdobie okorenené množstvom bankových lúpeží, prepadov kamiónov a ďalších špinavých záťahov. Keď ho zatkli za obchodovanie s drogami a už mal dosť všadeprítomného krviprelievania, prevrátil kabát a stal sa tým, čo sa mu po celý život hnusilo – zradcom.V tejto strhujúcej knihe Polisi opisuje svoje zločiny, sexuálne orgie a osobné tragédie, rozpráva príbeh newyorskej mafie tak, ako ho zažil priamo na ulici.

 

Z anglického originálu The Sinatra Club (Gallery Books, New York, 2012) preložil Peter Tkačenko.

 

 

 

Ukážky z knihy: Klub u Sinatru

 

V prvých desiatich rokoch mali o tvrdé drogy záujem najmä najnižšie sociálne vrstvy, bohémi a černosi z get. Zmena nastala v šesťdesiatych rokoch, vojna vo Vietname vytvorila podmienky na masový dopyt po drogách. Do roku 1972 v nej položilo život päťdesiatpäťtisíc amerických chlapcov. 

Štvrť milióna zranených a nespočetné množstvo traumatizovaných veteránov s radosťou zaplatilo sto dolárov za gram svinstva, ktoré dokázalo utlmiť bolesť. 

Takú dojnú kravu organizovaný zločin nepoznal, odkedy sa v roku 1933 v Amerike skončila prohibícia. Zákaz predaja alkohodlu predstavoval pre mafiu zlatú baňu. Predaj alkoholu bol dokonalý zločin, bezchybný nelegálny obchod. Tovarom bol čarovný elixír, po ktorom každý túžil, a dopyt bol bezhraničný. Mafia bezo zvyšku ovládala ponuku, podplácala policajtov, aby sa vyhla riziku, a nechávala si celý zisk. Pašerákov alkoholu mali pritom všetci radi - počestná verejnosť, jej volení zástupcovia a dokonca aj policajti-, pretože vďaka nim sa stále točilo pivo a v domácich sekretároch stále boli plné fľaše. 

Prohibícia bola zlatá hus, ktorá zrodila mafiu. Drogy boli jedom, ktorý zabil. Poctiví ľudia nechceli mať nič spoločené s látkami ako heroín, ktoré človeku brali dušu. Hviezdy ako Bogart, Cagney či Edward G. Robinson ste nevideli hrať vo filme o nádhernom živote prekupníkov s drogami. Drogoví díleri sa považovali za zločinecký odpad a priťahovlai obrovský záujem policajtov - až taký, že sa nedal vykúpiť preniazmi. Tovar z Francúzskej spojky preto Gambino a ostatní donovia distribuovali prostredníctvom spriaznených gangov, ktoré však nepatrili k mafii a ich účasť na obchodovaní s drogami bola prísne tajná. Vedeli o nej len vysokopostavení členovia zainteresovaných rodín.

S ľuďmi na spodných priečkach zločineckej pyramídy sa bosovia o zisky nedelili. Štruktúra mafie zodpovedala obrátenému lieviku - hotovosť prúdila od pouličných pešiakov nahor ku kápom, odtiaľ k vyššie postaveným šéfom a napokon k samotnému bosovi, nikdy nie naopak...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055136837
Autor: Sal Polisi
Rok vydania: 2014
Počet strán: 488
488
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 21.5.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Literatúra faktu
ISBN: 978-80-551-3683-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Ako vyzerá skutočný život v mafii? Zločiny, sexuálne orgie a osobné tragédie!
24.4.2014

Mafia bola najväčším a najbohatším podnikom v Amerike - príliš nebezpečným a smrtiacim, až kým ju zvnútra nezničili drogy, chamtivosť a úpadok tradičných hodnôt zločineckých rodín. A muži, ako bol Sal Polisi. Ak vás fascinuje tematika mafiánov a chcete vedieť, ako to vo svete drsných mužov naozaj chodí, potom je kniha Klub u Sinatru určená práve pre vás. Dozviete sa...

viac

Recenzie knihy Klub U Sinatru | Sal Polisi
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Klub U Sinatru kúpili tieto tituly

Zbohom, nevinnosť

7,92 € (zľava 20 %)

Nikdy

8,72 € (zľava 20 %)

Potkan

10,32 € (zľava 20 %)

Myšlienky mafiána

11,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup