Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Najdlhšia cesta

5 0
100%
od Nicholas Sparks z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Najdlhšia cesta

Popis knihy Najdlhšia cesta (Nicholas Sparks)

 

V knihe Najdlhšia cesta od autora Nicholasa Sparksa prináša príbeh o starom pánovi Ira Levinsovi, ktorý má 91 rokov. Je veľmi chorý a sám. Jedného dňa má haváriu a po tejto nehode ostane zaseknutý bez akejkoľvek pomoci na násype na ceste, kde nie je nikoho pretože leží na odľahlom mieste. Má mnoho zranení a v hlave sám sebe hovorí, že musí ostať pri vedomí. V zlom stave sa Irovi vedľa neho v aute na sedadle spolujazdca zjaví rozmazaný obraz ženy. Rozjasní sa a on príde na to, že to je vlastne jeho žena, ktorú veľmi miloval a zomrela pred niekoľkými rokmi.

 

Jeho manželka Ruth mu hovorí o tom, čo spolu prežili, spomienky, na ich prvé zoznámenie, o tom ako mali rovnakú záľubu v zbieraní obrazov. Prežitie ťažkej druhej svetovej vojny, ktorá obom rodinám spôsobila ťažkosti. Ruth skúša prinútiť Iru nech ostane pri vedomí a neupadá do spánku. Ira vie, že jeho žena určite nie je vedľa neho v aute, veď už deväť rokov nežije, ale snaží sa sústrediť na jej slová a svoje vlastné spomienky. Opäť prežíva smútok i radosti ktoré v manželstve zažívali.

 

Pár kilometrov ďalej sa odohráva býčie rodeo. Tam sa mení život jednej dievčine, ktorá študuje v poslednom ročníku na univerzite Wake Forest. Jej meno je Sophia Danková a prednedávnom sa rozišla s priateľom. Na zápasoch za zoznámi s kovbojom Lukom. Luke je úplne odlišný od chlapcov, ktorý sú v škole a na internáte. Sophia sa s Lukom vydýva do sveta plného boja o prežitie i získanie úspechu, možnosti zárobku ale i toho pocitu, keď človek môže prísť o všetko a takisto tu ide o život i smrť. Sophia a Luke sa do seba zamilujú a vtedy si ona uvedomuje, že si vlastne svoju budúcnosť predstavovala úplne inak. V tejto budúcnosti ma Luke možnosť zmeniť Sophiine plány, ona nevie či to tak ale chce. Luke pred Sophiou niečo tají, nezničí to ich budúcnosť?

 

Sú tu dve dvojice. Ira a Ruth, Sophia a Luke. Čo majú spoločné? Aj vekový rozdiel je medzi nimi veľmi veľký, takisto ich skúsenosti. Ich životy sa ale napriek tomu stretnú. Chcú nám tým povedať, že aj rozhodnutie, ktoré nám príde ako najťažšie v živote nám dokáže ukázať smer, ktorý nás privedie na nezvyčajnú cestu medzi zúfalstvom a smrťou a zavedie nás do stredu nášho srdca.

 

Z anglického originálu The Longest Ride preložila Jana Melcerová.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Najdlhšia cesta

Možno ani nie. Neprestáva snežiť. Vyfukujem obláčiky pary ako drak a od zimy ma rozbolelo telo. Ale mohlo by to byť aj horšie. Keď som vyrážal na cestu, ešte nesnežilo, no bolo chladno, a tak som sa vychystal do zimy. Mám na sebe dve košele, sveter, rukavice a čiapku. Auto smeruje prednou časťou kapoty dolu z násypu. Som stále pripásaný. Pásy ma fixujú na mieste, ale hlavu mám na volante. Airbag sa nafúkol, zamoril interiér bielym práškom a dráždivým pachom strelného prachu. Nie je to príjemné, ale zvládam to.

Telo mi pulzuje. Myslím, že airbag nefungoval celkom správne, lebo som narazil hlavou o volant a stratil som vedomie. Neviem na ako dlho. Rana na hlave mi stále krváca a mám zlý pocit, že kosti v pravej ruke mi každú chvíľu prederavia kožu. V ramene a v oblasti kľúčnej kosti mi pulzuje silná bolesť a bojím sa pohnúť. Vravím si, že to mohlo dopadnúť aj horšie. Hoci sneží, nemrzne. Dnes v noci zrejme teplota klesne na šesť stupňov pod nulou, ale zajtra by sa mala vyšplhať na mínus jeden až dva stupne. Má byť veterno, s nárazmi okolo tridsaťpäť kilometrov za hodinu. Na zajtrajšiu nedeľu hlásili ešte silnejší vietor, ale od pondelka večer by sa malo počasie zlepšiť. Studený front z väčšej časti pominie a zavládne takmer bezvetrie. V utorok už má byť okolo nuly.

Viem to, pretože sledujem kanál s predpoveďami počasia. Je menej ubíjajúci ako spravodajský a zaujíma ma to. Nie je iba o predpovediach, vysiela aj programy o katastrofických vplyvoch počasia v minulosti. Videl som programy, kde boli ľudia práve v kúpeľni, keď ich zasiahlo tornádo trhajúce celý dom od základov. Iní sa zachránili, hoci ich so sebou strhli záplavy...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138008
Autor: Nicholas Sparks
Rok vydania: 2014
Počet strán: 464
464
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 18.7.2017
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3800-8
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Cesta: ..k lepšiemu životu
22.6.2016

Myšlienky v tejto knihe vám zmenia život! Tento neskromný citát na obálke knihy Cesta je však opodstatnený. Jedinečná novinka od celosvetovo uznávaného odborníka na východoázijskú filozofiu, Michaella Puetta, ukazuje, ako sa nechať inšpirovať stáročia overenými myšlienkami a zlepšiť tak kvalitu svojho života.

viac
Jesenný výpredaj: Bestsellery za bezkonkurenčné ceny
1.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Jedinečná zľava: Filmové hity v akciovej cene na papieri!
29.7.2014

Mnohí ste ich videli už v telke alebo kine, no čo tak im dať úplne iný rozmer? Vyberte si filmové knihy v jedinečnej Last minute ponuke, ktorú si pre vás pripravil internetový obchod iPark.sk v spolupráci s vydavateľstvom Ikar. Okrem spomínaných publikácií nájdete stovky ďalších titulov so zľavou 35%. Vyberie si každý.

viac

Recenzie knihy Najdlhšia cesta | Nicholas Sparks
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Najdlhšia cesta kúpili tieto tituly

Lekcie madam Chic

10,32 € (zľava 20 %)

Masahikovými očami

7,92 € (zľava 20 %)

Sama sebou

11,12 € (zľava 20 %)

To najlepšie zo mňa

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup