Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Iba jeden rok

5 0
100%
od Gayle Formanová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Iba jeden rok

Popis knihy Iba jeden rok (Gayle Formanová)

Kniha Iba jeden rok od Gayle Formanovej rozpráva príbeh o Willemovi, ktorý sa zobudí z bezvedomia, no sám netuší kde je. V Prahe? V Dubrovníku? Či doma v Holandsku v Amsterdame? Francúzsky ošetrujúci doktor mu dal do poriadku ranu na hlave. Willem však má aj iné rany, zvonka ich nevidno, no vnútri ho bolia. Tento holandský chlapec v mladom veku je opäť single a zúfalo túži nájsť dievčinu, krásnu Američanku, ktorú nazval Lulu, pretože jej ozajstné meno vôbec nepozná. Spoznali sa v Paríži, no spoznali ako spoznali a strávili tam spolu magický deň. Niečo na tom dievčati bude, pretože núti Willema klásť si otázku, či si nie sú súdení a nemajú ostať po celý život spolu. Willem sa znova vydal cestovať. Chodí od Mexika až po Indiu a stále verí a dúfa, že sa stane zázrak a on ju opäť stretne. Týždne a mesiace plynú a Willem začína strácať nádej, bojí sa, že osud nie je taký aký si myslel že je, nemá silu akú si myslel, že má...

 

Úžasný dramatik Shakespeare, mladých najprv dal dokopy, neskôr opäť rozdelil a keď už sa zdalo, že je všetkému koniec znova zasiahol do ich životov? Toto pokračovanie románu Iba jeden deň je ešte emotívnejšie a plné romantiky. Stretáva sa tu voľba, rozhodnutie, náhoda i „nehoda“, šťastie, ktoré keď si príde do cesty s náhodou môže byť naozaj úžasné.

 

Z anglického originálu Just One Year preložila Jana Seichertová. 

 

 

 

Ukážka z knihy: Iba jeden rok 

Odviezli ma späť na prízemie, aby som počkal na výsledok. Bolo po dvanástej. Trpezlivo som teda čakal a spomínal na rôzne nemocnice, ktoré som počas svojho života navštívil, a aj na to, prečo ich nenávidím. Prešla ďalšia hodina. Pripadal som si ako adrenalín, ktorý injekciou pichli do nehybného tela, ako rýchle auto, čo uviazlo v zápche. Z vrecka som vybral mincu a vyskúšal trik, ktorý ma naučil Saba, keď som bol malý. Podaril sa mi. Upokojil som sa a vzápätí zapadli na miesto ďalšie kúsky skladačky. Prišli sme spolu do Paríža. Boli sme spolu v Paríži. Cítil som jej ruku, ako ma jemne objíma okolo pása počas jazdy na bicykli. Aj ako ma pevne zviera, zatiaľ čo ležíme spolu v objatí. Minulú noc. V bielej miestnosti. 

Biela miestnosť. Zostala v bielej miestnosti a čakala na mňa. 

Obzrel som sa okolo seba. Nemocničné izby nikdy nie sú také biele, ako si ľudia mysli. Sú béžové, sivé, svetlofialové, neutrálne farby majú zmierniť bolesť. Čo by som dal za to, keby som teraz mohol byť v skutočne bielej miestnosti!

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137896
Autor: Gayle Formanová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 352
352
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 20.7.2017
Edícia: Světový bestseller
Světový bestseller
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3789-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Samovražda? Tá nikdy nestojí za to!
23.9.2016

„Cody a Meg sú len fiktívne postavy, no napriek tomu mi vnukli myšlienku, či by sa Meg zabila, keby vedela, akú bolesť tým spôsobí priateľke a rodine,“ uvažuje Gayle Formanová. „Ktovie, či si v najčernejšej depresii vedela predstaviť, koľko ľudí trpko oľutuje jej rozhodnutie.“

viac
Kniha Kam zmizla: Osudná spoločná noc
3.8.2015

 Gayle Formanová je mimoriadne úspešná spisovateľka, autorka bestsellerov ako Ak zostanem, či Iba jeden deň. Mimoriadny čitateľský úspech knihy Zostaň so mnou inšpiroval filmových tvorcov a vznikol rovnomenný film v hlavnej úlohe s Chloe Moretzovou. Teraz je tu voľné pokračovanie, ktoré je Adamovým rozprávaním o ničivom žiali, novej nádeji a rozdúchanom plamienku ich spoločnej lásky.

viac

Recenzie knihy Iba jeden rok | Gayle Formanová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Iba jeden rok kúpili tieto tituly

Najdlhšia cesta

11,12 € (zľava 20 %)

Dvanástka

14,32 € (zľava 20 %)

Uspávač

11,92 € (zľava 20 %)

Masahikovými očami

7,92 € (zľava 20 %)

Lekcie madam Chic

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup