Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Havranie dievča

5 2
100% (2 recenzie)
od Erik Axl Sund z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Havranie dievča

Popis knihy Havranie dievča (Erik Axl Sund)

Kniha Havranie dievča je považovaná za najdrsnejšie severské krimi a radí sa do edície svetového bestselleru. V príbehu vystupuje komisárka ktorá robí na kriminálnom oddelení. Jeanette Kihlbergová je skúsená a praxou ošľahaná odborníčka. Popri svojej práci zažila všetko možné, no keď je zavolaná na pomoc k novému prípadu, musí nabrať odvahu a premôcť samú seba. Policajti v kríkoch pri stanici metra v hlavnom meste Švédska Štokholme nájdu telo malého chlapca. Mŕtve telíčko vyzerá zohavene s množstvom rán. Telo brániace sa rôznym útokom. Bojovalo kým vládalo ako bojujúce psy v ringu, keď ide o život alebo smrť.

 

O chlapcovi sa tvrdí, že je to asi cudzinec. Nemá žiadnu minulosť a zdá sa že sa o neho nikto nezaujíma a nikomu nechýba. Týmto pádom sa prípad stáva bezcenným, alebo skôr nemá takú vysokú hodnotu pre prokurátora a komisárkiných nadriadených. Jeanette sa chopí vyšetrovania, ktoré je veľmi zložité, pretože dôkazov a stôp je málo a tým sa prípad stáva viac komplikovaný. Problémy nastávajú aj v jej osobnom živote. Jej manžel je nie veľmi úspešným umelcom. Tým pádom všetko čo sa týka financií ostáva na nej.

 

Psychoterapeutka má na starosti vyšetrovanie dvoch klientov. Dvoch rôznych ľudí v odlišnom veku a s rôznymi problémami. Je to Samuel Bel, ktorá je detský vojak zo Sierry Leone a druhou je Victoria Bergmanová. Je to žena v strednom veku a keď bola dieťa bola týraná a zneužívaná. Obaja klienti psychoterapeutky Sofie Zetterlundovej majú psychickú poruchu osobnosti.

 

Jeanette a Sofia riešia tú istú otázku: Akému veľkému utrpeniu môže človek vystaviť druhého človeka, skôr než sám prestane byť človekom a stane sa monštrom? Obe ženy sa zblížia, možno až priveľmi. Dokonca sa jedného dňa vyberú s Jeanettiným synom Johnom do lunaparku a zlo sa opäť priblíži, je celkom blízko...

 

Zo švédskeho originálu Krakflickan preložila Jana Melichárková.

 

Ukážky z knihy: Havranie dievča

Ivo Andrič bol špecialista práve na takéto zvláštne a extrémne úmrtia. Pochádzal z Bosny a počas temer štvorročného srbského obliehania Sarajeva pôsobil ako lekár, takže nadobudol dostatok skúseností s mŕtvymi deťmi. Niekedy si prial, aby sa nikdy nestal súdnym lekárom.

V Sarajeve bolo počas štrnástich rokov zabitých takmer dvetisíc detí, pričom dve z nich boli jeho dcéry. Občas sa zamýšľal nad tým, kam by sa uberal jeho život, keby bol zostal doma, v dedine pred Prozorom.

Dnes však už bolo prineskoro na také myšlienky. Srbi spálili statok a zabili jeho rodičov aj troch bratov. Zo štokholmskej polície mu zavolali skoro ráno, a keďže okolie zastávky metra nechceli blokovať dlhšie, ako bolo nevyhnutné, musel prácu dokončiť čo najskôr.

Sklonil sa bližšie k mŕtvemu chlapcovi, aby ho preskúmal, a všimol si, že vyzerá exoticky. Ako Arab, Palestínec, alebo možno Ind alebo Pakistanec.

Nebolo pochýb o tom, že ho surovo zbili, ale zvláštne bolo, že chýbali zvyčajné obranné zranenia. Všetky modriny a krvné pomliaždeniny pripomínali skôr boxera. Boxer, ktorý sa neúspešne bránil, ale aj tak vydržal celých dvanásť kôl a zinkasoval toľko úderov, že nakoniec upadol do bezvedomia.

Prehliadku miesta činu sťažovala aj skutočnosť, že smrť nenastala na mieste nálezu, ale niekde inde a oveľa skôr.

Telo ležalo v kríkoch niekoľko metrov od vchodu do stanice Thorildsplan na Kungsholmene, bolo ho relatívne dobre vidieť, a preto nemohlo zostať dlho nepovšimnuté...

 

Bolo také sivé a studené ako zimné ráno. Do krajiny, o ktrej nikdy predtým nikoho nepočul hovoriť, priletel s Air China. Vedel, že pred ním už takto cestovali stovky detí a rovnako ako ony, aj on mal pre cudzineckú políciu pri pasovej kontrole veľmi dobre pripravenú historku. Bez akéhokoľvek zaváhania vyrapotal svoj príbeh, ktorý sa celé mesiace drvil naspamäť.

Počas výstavby jedného z olympijských štadiónov dostal prácu, nostil tehly a maltu. Jeho strýko, chudobný robotník, mu poskytol ubytovanie, ale keď sa potom neskôr ťažko zranil a skončil v nemocnini, už sa oňho nemal kto postarať. Jeho rodičia zomreli, nemal súrodencov ani iných príbuzných, ktorí by ho prichýlili. Pri vypočúvaní na cudzineckej polícii rozprával, že s ním aj s jeho strýkom zaobchádzali ako s otrokmi, dalo sa to porovnať len s apartheidom. Päť mesiacov pracoval na stavbe, ale nemohol rátať s tým, že sa stane plnoprávnym občanom mesta...

 

 

Viac príbehov a inšpirácie nájdete na severskekrimi.sk


Pridávame pre Vás aj zaujimavé video:

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138053
Autor: Erik Axl Sund
Rok vydania: 2014
Počet strán: 408
408
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Dátum plánovaného vydania: 20.3.2014
Edícia: Světový bestseller
Světový bestseller
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3805-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Sklenené telá: Bizarné samovraždy tínedžerov
8.10.2015

Vložila si do uší slúchadlá od walkmanu z 80.rokov....započúvala sa...uviazala si strunu z klavíra okolo krku, druhý koniec priviazala o susedovo auto... potom si sadla pred dom, oprela sa o stĺp a uviazala sa oň opaskom. Započúvala sa...počúvala...a keď ráno sused vyštartoval s autom...ukončil jej život.

viac
Kniha Pýtiine pokyny: Veľkolepé finále severskej trilógie
16.3.2015

Havranie dievča, Plameň túžby a najnovšie Pýtiine pokyny. Veľkolepé finále drsnej severskej trilógie od autorov píšucich pod pseudonymom Erik Axl Sund.

viac
Bratislavu zahalila temná strana Švédska: Exkluzívne s dvojicou Erik Axl Sund
12.11.2014

Erik Axl Sund je pseudonym švédskych autorov severských detektívok. Skrýva sa pod ním duo Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist, ktoré minulý rok úspešne uviedlo na náš trh knihu Havranie dievča a teraz prišli predstaviť druhý diel trilógie Plameň tužby. Bývalý hudobník a jeho producent pred pár dňami navštívili naše hlavné mesto, kde pre ipark.sk poskytli exkluzívny rozhovor.

viac
Začnite sa báť: Hororová senzácia prichádza aj na Slovensko!
19.3.2014

Švédsky triler Havranie dievča je predurčený na to, aby sa stal literárnou senzáciou. Hrdinkami knižnej novinky sú dve ženy - policajtka a psychoterapeutka. Prvá vyšetruje brutálnu vraždu mladého chlapca, ktorý nikomu nechýba, druhá už mala vo svojej starostlivosti veľa detí, ktoré sa obeti podobali. Samotná publikácia je naozaj drsná, v Čechách dokonca vychádza kniha s emblémom na obálke: Len pre...

viac

Recenzie knihy Havranie dievča | Erik Axl Sund
100%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
09.05.2016, 13:58
5
Knihu číta momentálne môj manžel,takže ja sa nemôžem spoľahlivo vyjadriť,ale on si ju veľmi pochvaľuje.
26.03.2014, 11:24
5
Už len obalka knihy Havranie dievca mi postavila vsetky chlpy na tele a sposobila husiu kozu, mam ju objednanu.. som zvedava na to ake pocity budem mat pri jej citani. Ked sa budem snazit vzit do deja a vsetko si to predstavit. Kriminalne pribehy mam velmi rada. Tento ma zaujal uz pri citani jeho anotacie.

Čitatelia si ku knihe Havranie dievča kúpili tieto tituly

Plameň túžby

11,92 € (zľava 20 %)

Syn

11,12 € (zľava 20 %)

Uspávač

11,92 € (zľava 20 %)

Pýtiine pokyny

12,72 € (zľava 20 %)

Potomkyňa

11,96 € (zľava 20 %)

Chyť ma

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Erik Axl Sund

Švédske duo spisovateľov kriminálnych detektívok Erik Axl Sund vlastnými menami Jerker Eriksson (1974) a Håkan Axlander Sundquist (1965)

 

Sú tvorcami trilógie o Viktórii Bergmanovej, ktorej prvá kniha Havranie dievča (Crow girl) je o detekvítke jeanette, zaoberajúcou sa prípadom vrážd mladých chlapcov v Štokholme a psychoterapeutky Sofie, ktorá má dvoch zaujímavých klientov. Detského vojaka Samuela Baia zo Sierry Leone a Viktóriu Bergman, ženu v strednom veku trpiacu ťažkými, temnými zážitkami z detstva. Druhá kniha Plameň túžby (Hunger fire) je plná nečakaných zvratov aj rozuzlení ale stále nie dostatočných a uspokojivých odpovedí. Pripravovaná tretia kniha Pýtiine pokny (Phytia´s instruction) by mala na Slovensku vyjsť v roku 2015.

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup