Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Bežať ako dáma

5 2
100% (2 recenzie)
od Alexandra Heminsleyová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 9,90 €
Zľava: 1,98 € (20 %)
Naša cena: 7,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Bežať ako dáma

Popis knihy Bežať ako dáma (Alexandra Heminsleyová)

Čo sa vám všetko môže stať pri behaní? Ovisne mi koža na tvári, budem mať zadok ako placku či palacinku, a čo moje prsia, nebudem s nimi mať problém? Uškodím svojim kĺbom, kolenám? A na čo je vôbec dobré behanie?

Aj vy premýšľate, o tom, či začať behať a či vám to naozaj niečo dá? Určite ste sa aj vy stretli s týmito úvahami, otázkami a pochybnosťami.

Práve kniha Behať ako dáma, ktorú možno už držíte v rukách a ak ešte nie, čítate túto anotáciu. Kniha ktorú napísala mladá autorka Alexandra Heminslayová vám poskytne odpovede na vaše otázky. Beh ako taký má veľmi veľa pozitívnych vlastností. Medzi ne patria okrem iného štíhle nohy, vypracované, pevné pozadie, „pekáč buchiet“ na bruchu ale dobrý pocit, že ste niečo urobili pre svoje zdravie i výzor a k obedu si môžete dať ešte aj chutnú kávičku so šľahačkou alebo o jeden zákusok navyše. 

Okrem tohto vysnívaného výzoru, sa vám beh vryje aj pod kožu a prinesie vám uvoľnenie mysle, zbaví vás stresu a prinesie dobrú náladu a uvoľnenie. Nie nadarmo sa hovorí, že keď má človek veľké napätie, či už v práci alebo doma,  takýto beh mu hneď zlepší náladu a pomôže zo seba dostať zlobu aj smútok. Ranný beh urobí váš deň hneď krajší a pozitívnejší.

 

Prečítajte si knihu Bežať ako dáma od Alexandry Heminsalyovej. Chcete mať aj vy zadok ako atlét, osí driek ako modelka a rýchlosť pumy. Aj vy už máte plné zuby chodenia na jógu, do fitka, aerobic a všetky tieto športy, kde nemôžete byť ani sami a vyvetrať si hlavu? Čo takto skúsiť beh?  Autorka knihy Bežať ako dáma od cvičenia vždy očakávala zázraky. No žiadne neprichádzali, tak sa dala na beh. Jej snaha o prvý beh dopadla katastrofálne, no už po šiestich rokoch sa mohla  tešiť a chváliť medailami z piatich maratónov a dvoch kontinentov. Možno si myslíte, že táto kniha je len o ambíciách. Čo je aj pravda, veď komu by sa chcelo v sobotu alebo v nedeľu ráno, keď prší  vyliezať zo svojho teplého brlôžka v posteli. Kniha je aj o vzťahoch a rozhovoroch napríklad aj takých vtipne trápnych o vyberaní správnych bežeckých teniskách s predavačom v športovom obchode.  A o tele, kedy zistíme, že nie každé telo je svižné a môže bežať ladne ako laňka, ale že prsia veľkosti E je potrebné pri behu niekde skryt a skrotiť ich.

Máte pravdu, ale tiež vám ukáže, že aj vy, aj každý jeden okolo vás na to má, na to, aby dokázal viac, oveľa viac ako si myslí. Je to smiešna a zároveň úprimnosťou naplnené rozprávanie plné pocitov a emócií, ktorá je určená každému – či už ste bežec, ktorý behá pravidelne, alebo len utekáte za autobusom, ktorý už zatvára dvere a máva na odchod, alebo vás len občas pri telke a čipsoch napadne, že by ste možno už konečne od zajtra alebo od pondelka mohli začať...

 

Z anglického originálu Running Like  a Girl (Hutschinson, London 213) preložila Monika Srnková. 

 

 

 

Ukážka z knihy: Bežať ako dáma 


..Posledných pár kilometrov si nepamätám, len som sa zrazu ocitla v cieľovej rovine. Zazrela som cieľ a náhle som pocítila silu, o ktorej som ani netušila. Priznávam, nebežala som mimoriadne rýchlo, keďže ma zamestnával plač ale nečakane som sa cítila oveľa silnejšia ako kedykoľvek predtým. Môj švagor prežil. Moja sestra prežila. My všetci sme prežili. Šprintovala som. Cítila som, ako zrýchľujem, uvedomovala som si, že predbieham ľudí okolo seba. Nechávala som ich za sebou, bežala som čoraz rýchlejšie. O chvíľu mi začala tŕpnuť tvár a potom ruky. Keď som sa napokon priblížila na niekoľko metrov k cieľovej čiare, myslela som si, že to nezvládnem. Ale dobehla som, rovno do náruče zdravontíka z Nemocnice sv. Jána, ktorý ma videl prichádzať. Sklonil mi hlavu ku kolenám , aby sa mi ustálil priam hysterický dych. Lapala som po dychu a ďakovala mu z posledného vypätia síl a s úľavou som od neho prijala vodu. O chvíľu na to sa pri mne zjavil môj brat a doniesol mi najlepší párok v rožku, aký robia v meste. A ten je vždy neuveriteľné chutný. Cestou domov som z vlaku rozposlala niekoľkým kamarátkam emaily, v ktorých som načrtla, čo sa mi prihodilo. Očakávala som, že ma budú pokladať za šialenú. Práve naopak. Rozumeli úplne všetkému.

Ten októbrový deň ma naučil o dôvodoch behu najviac: keď raz zažiješ ten nádherný pocit, že dokážeš pokračovať aj vtedy, keď si si istý, že ťa tvoje slzby zabijú priamo pred davom tisícok divákov, získal si schopnosť uplatniteľnú aj v bežnom živote. Inými slovami, ak chcš prežiť, musíš ísť ďalej...


Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137643
Autor: Alexandra Heminsleyová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 256
256
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 12.11.2014
Žáner: Zdravý spôsob života
ISBN: 978-80-551-3764-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Buďte dámou za každých okolností
12.3.2014

Možno si myslíte že kniha Bežať ako dáma bude o ambíciách, vzťahoch alebo o tele. Máte pravdu. Ale zároveň vám ukáže, že aj vy zvládnete oveľa viac, ako si myslíte. Je to vtipná a úprimná spoveď plná emócií vhodná naozaj pre každého - či už sa behu venujete intenzívne, alebo občas bežíte na autobus, alebo len rozmýšľate pri telke s...

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná vydala knihu, ktorá vás spraví krajšou
13.11.2013

Známa slovenská lekárka, dermatologička Alexandra Novotná vydáva po úspechu knihy Krása nemá vek jej druhé pokračovanie. Knihu s názvom Krása nemá vek 2 slávnostne pokrstili pramenitou vodou v utorok 12. novembra Erika Judínyová a Štefan Skrúcaný v bratislavskej kaviarni.

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná prináša návod na krásu
16.10.2013

Po úspechu knihy Krása nemá vek vydáva uznávaná slovenská lekárka Alexandra Novotná druhé pokračovanie. Publikácia uzrie svetlo sveta už čoskoro. Krása nemá vek 2 bude plná nových metód a poznatkov z oblasti estetickej dermatológie, laserovej medicíny a plastickej chirurgie. O pár dní ju nájdete exkluzívne na stránke iPark.sk. Pre prvých záujemcov máme pripravené malé prekvapenie :-)

viac

Recenzie knihy Bežať ako dáma | Alexandra Heminsleyová
100%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
04.04.2014, 08:25
5
Odporucam knihu,dosť motivačná hlavne pre ZAČATIE s behom,ľahko sa číta pohodovka
17.02.2014, 12:48
5
Už len z anotácie knihy vidím, že môže byť naozaj zaujímavá. Ja som presne tak isto začínala s behom. prvé pády a sklamania a zúfania, vyčerpanosť. neskôr som sa na beh tak namotala, že si bez neho už neviem predstaviť môj život. napĺňa ma všetkým možným, a najradšej behám ráno. It makes my day :D :D :D

Čitatelia si ku knihe Bežať ako dáma kúpili tieto tituly

Ako sa nestať pacientom

6,80 € (zľava 15 %)

Kód 7 Koniec zla

10,42 € (zľava 25 %)

Chodiaca katastrofa

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup