Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Lekcie madam Chic

5 1
100% (1 recenzia)
od Jennifer L. Scottová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Lekcie madam Chic

Popis knihy Lekcie madam Chic (Jennifer L. Scottová)

Jennifer Scottová autorka knihy Lekcie madam Chic, bola počas štúdia na zahraničnom výmennom pobyte v Paríži. Bývala tam u rodiny, ktorou sa inšpirovala a ktorá od základov zmenila jej životný štýl.

Pani domáca, madam Chic sa o mladú bezstarostnú dievčinu z Kalifornie v dospievajúcom veku začala starať. Zobrala ju pod svoje krídla a ukázala jej ako sa praví Francúzi správajú a užívajú si maličkosti života, ktoré premieňajú na umenie žiť.

V knihe Lekcie Madam Chic sú rôzne lekcie a v každej z nich vám madam Chic odkrýva a prezrádza niečo z toho veľa, čo sa Jennifer naučila v Paríži. Nájdete tu aj pár nápadov, ktoré veľmi ľahko vnesiete do svojho každodenného života, či už bývate kdekoľvek a váš rozpočet je akýkoľvek. Francúzi uprednostňujú kvalitu pred kvantitou a v tomto duchu sa naučíte ako si vychutnávať skvelé jedlo, aby ste si pri tom nemuseli odopierať. Elegantne, no zároveň rozumne využívať svoj šatník, v ktorom máte len desať kusov oblečenia ale za to viete ako, čo, a s čím skombinovať. Naučí vás primerane sa upraviť, ale pritom pôsobiť ako nenalíčená a nie vulgárne zmaľovaná – jednoducho žiť ako Francúzka.

Autorka Jennifer Scottová do knihy Lekcie madam Chic vložila ako keby príručku, ktorá zábavný a pôvabným spôsobom poslúži každému, kto sa chce trošku vymknúť zo svojho aktívneho a moderného života a trošku ho osviežiť parížskou nonšalantnosťou.

 

Z anglického originálu Lessons from Madame Chic preložila Zuzana Dudíkova. (Simon &  Schuster, New York)

 

 

 

 

 

Ukážky z knihy: Lekcie madam Chic

 

Nikdy nejedzte na ulici

Francúzi na ulici zvyčajne nič nekonzumujú. V knihe Šesťdesiat miliónov francúzov sa nemôže mýliť jej autori Jean-Benoit Nadeau a Julie Barlowová spomínajú, že keď raz v Paríži vychádzali z činžiaka a cestou si ujedali z obložených chlebíkov, od uškŕňajúceho vrátnika si vyslúžili posmešne: "Bon appétit!"

Vo Francúzsku vidieť jesť na ulici iba turistov. Neviem si predstaviť, že by madam Chic také čosi robila - to vôbec neprichádza do úvahy!

Kedysi neprekážalo kráčať po ulici a pritom jesť. Teraz však už radšej nie, merci. Minule som sa vybrala na nákupy a celkom som medzitým vyhladla. Chvíľu som uvažovala, že sa zastavím pri jednom stánku s praclíkmi, kúpim si jeden veľký a pri nakupovaní ho zjem. No keď som si predstavila nesúhlasný pohľad madam Chic, stratila som odvahu. Namiesto toho som sa pobrala do reštaurácie, sadla si a zjedla obed ako dáma.

 

Jedlo by si malo zaslúžiť vašu plnú pozornosť. Vkladáte si ho predsa do vlastného tela, takže to robte civilizovane a s úctou. A to sa v metre dená. Ak už musíte maškrtiť, majte to pod kontrolou a robte to uhladene. Zájdite do kaviarne, sadnite si a pochutnajte si na kapučíne s croissantom.

 

Dovoľte si byť hladná

Mnohí maškŕtime len preto, že nechceme byť hladní. Vo Francúzsku som sa naučila, že pocit hladu je celkom dobrá vec. Nehladujete, iba máte chuť do jedla, ktorá je dôsledkom rôznych stimulačných pochodov.

 

Pobyt v Paríži som si neskutočne užívala. Celé dni som trávila vonku, chodila pešo po meste i na vyučovanie, stretávala sa s priateľmi. Vypestovala som si náramnú chuť do jedla a uspokojovala ju každý večer pri stolovaní s rodinou...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137285
Autor: Jennifer L. Scottová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 304
304
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 140x178 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Podtitul: 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3728-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Doma s madam Chic: Buďte šik! A v pohode
11.8.2015

Viete, čo je to šik? Je to pocit. Stav mysle, spôsob žitia a bytia. Všetci stretávame šik ľudí. Sú elegantne oblečení a vyzerajú, akoby veľmi dobre poznali svoj osobný štýl. Ide však o oveľa viac než len o ich oblečenie, však? Na šik ľuďoch je čosi záhadné. Akoby boli s čímsi spokojní... nedokážeme však prísť na príčinu. Sú nenútene elegantní,...

viac
Zmeňte svoj životný štýl
17.2.2014

Kalifornčanka Jennifer L. Scottová sa na výmennom študijnom pobyte v Paríži dostala k rodine pani Chic, ktorá od základov zmenila jej životný štýl. Pravá francúzska si ju vzala pod svoje ochranné krídla a naučila ju mnohým veciam. Jennifer sa ňou inšpirovala a vydala knihu Lekcie madam Chic, ktorá v týchto dňoch vychádza aj v slovenskom jazyku. Publikácia zábavným a pôvabným...

viac

Recenzie knihy Lekcie madam Chic | Jennifer L. Scottová
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
28.02.2014, 08:56
5
Kto by nechcel byt chic , ved kazda mlada baba to chce. a ja nie som vynimka :) Knihu samozrejme mam. Je plna zaujimavych postrehov a raad :)) Byt French chic je top !!

Čitatelia si ku knihe Lekcie madam Chic kúpili tieto tituly

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Doma s Madam Chic

10,32 € (zľava 20 %)

Havranie dievča

11,92 € (zľava 20 %)

Zrada, 2. vydanie

10,32 € (zľava 20 %)

Netopierí muž

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup