Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Prežite rozchod s úsmevom

od Susan J. Elliott z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Prežite rozchod s úsmevom

Popis knihy Prežite rozchod s úsmevom (Susan J. Elliott)

Kniha Prežite rozchod s úsmevom vám ponúka osvedčené postupy, ako prekonať ťažký koniec akéhokoľvek ľúbostného vzťahu vrátane manželstva. Tisíce ľudí už našlo vďaka tejto knihe a jej cenným radám cestu naspäť k šťastiu. Ste aj vy pripravení na krok vpred? Ste pripravení opäť sa radovať zo života? Autorkine slová vás naplnia odhodlaním postaviť sa tvárou v tvár novému začiatku a ukázať svetu svoju vnútornú silu.

Dočítate sa o inšpirujúcich skutočných príbehoch a stratégiách, ktoré vám pomôžu odpútať sa od bývalého či bývalej a urobiť nevyhnutné kroky k novému začiatku. Okrem iného vám objasní:

• Ako a prečo nekontaktovať bývalého či bývalú

• Ako spracovať žiaľ, dostať sa cez svoje obavy a žiť svoj život lepšie, než doteraz

• Tajomstvo, ako sa vymaniť z opakovaných nepodarených vzťahov

• Čo robiť, keď neviete prestať myslieť na svojho bývalého pri písaní esemesiek, telefonovaní, prezeraní sociálnych sietí alebo keď idete autom okolo jeho domu

 

Prežite rozchod s úsmevom vás chytí za srdce – a veľmi rýchlo pochopíte, ako sa natrvalo zmieriť s minulosťou, získať naspäť sebavedomie a nájsť v živote ozajstné šťastie.

 

 

 

Ukážka z knihy: Prežite rozchod s úsmevom 

 

Terapia mi nepomáhala v tom, aby som dala moje manžel­stvo dokopy. Terapeutka mi radila, aby som sa s manželom pre­stala stýkať, pokiaľ nejde o deti. Radila mi, aby som si písala denník a mužovi písala listy, ktoré mu nikdy nepošlem. Tiež mi odporúčala, aby som sa pozrela na celý svoj život a videla, ako sa nechávam zneužívať, opúšťať a obviňovať od ostatných. Ak som chcela prerušiť ten kruh zneužívania a vychovať zdravé deti, mala som si prezrieť celý svoj život, zistiť, čo nebolo v po­riadku a napraviť to.

Na to som musela zostúpiť do priepasti a čeliť bolesti.

Prvý mesiac bol najtemnejším obdobím môjho života. Myslela som si, že to nezvládnem. Keď sa uvoľnil vrchnák, uvedomila som si, že som otvorila mučivo bolestnú Pandorinu skrinku plnú strát a žiaľu. Bolo ťažké uveriť, že takáto trýznivá úloha môže byť na niečo dobrá. Aby to bolo ešte horšie, manžel sa teraz otvorene hlásil ku vzťahu so svojou kolegyňou a v jeho aute som našla od nej ľúbostný list.

Jedného dňa bol u nás navštíviť chlapcov, keď som sa prá­ve vracala z práce. Videla som ich, ako sa hrajú na dvore a išla som si dovnútra prezuť topánky. Odrazu stál pri mne a reval na mňa, že som nepozdravila. Nevedela som, ako mám reagovať. Sedela som tam, ešte stále si obúvajúc topán­ky, a neodpovedala som. Nahneval sa ešte viac, prešiel cez izbu a dal mi facku.

Nezareagovala som, len som ticho a pevne povedala: „Vy­padni Nasledujúci deň som išla za právnikom a konečne som podala žiadosť o rozvod aj zákaz priblíženia sa. Chcel sa proti zákazu odvolať, preto sme určili dátum súdu.

Vedela som, že na súde chce urobiť scénu, aby ma zastra­šil. Pravdepodobne si myslel, že to nezvládnem. Moje staré ja naozaj bolo také. Jediný problém bol v tom, že som sa nikdyza seba nepostavila a nebola som si istá, či to doká­žem. Keď nastal ten deň a vystupovala som po schodoch na súd, triasla som sa a musela som sa držať zábradlia, aby som nespadla.

Vyvolali náš prípad, môj advokát ma postavil na pódium a kládol mi otázky týkajúce sa násilia, ubližovania, jeden prí­pad za druhým. Spočiatku ma bolo sotva počuť, ale potom som si pripomenula slová mojej terapeutky: Nikto nemá právo ubližovať druhému človeku. Nevedela som to, vždy som si mys­lela, že sama som si spôsobila, ako sa ku mne správajú, lebo som bola taká nemožná.

Opakovala som si v duchu slová mojej terapeutky ako mantru a čosi vo mne sa zmenilo. Hlboko vnútri som vedela, že to, čo mi povedala, je pravda. Celé moje vystupovanie sa zmenilo: môj hlas zosilnel a bol hlasnejší. Obrátila som sa a pozrela som sa manželovi do očí.

Na moje prekvapenie mu jeho advokát niečo zašepkal, po­tom sa postavil a stiahol odvolanie proti zákazu priblíženia sa. Sudca ma posadil a potvrdil trvalý zákaz priblíženia sa.

Dolu schodmi von zo súdu som sa vznášala.

Bol to nový začiatok. Vedela som, že počnúc tým dňom mi už nikto nikdy nebude ubližovať. Konečne som prevzala vládu nad svojím životom a povedala: „Dosť! Toto mi už viac robiť nebudeš!“ Určiť hranice a limity sa stalo prioritou môjho živo­ta a všetko sa zmenilo k lepšiemu.

Rozvod nebol jednoduchý, trvalo vyše dvoch rokov, kým sa uzavrel. Neustále som pracovala so svojou terapeutkou, chodila do podporných skupín, čítala knihy a silnela. Počas prvých prázdnin som mala menšiu recidívu, ale našla som oporu v mojom podpor­nom systéme, prekonala som ju a pokračovala v práci na sebe.

Po celý život som neznášala neistotu a hľadala som nieko­ho, kto mi poskytne bezpečie. Stále som hľadala niekoho, kto ma bude milovať, aby som mohla byť normálna. Teraz som sa učila, že istoty si musím vytvoriť sama, rovnako ako objaviť a rozvinúť svoju vlastnú normálnosť.

Aj keď to bolo náročné, nielen že som sa postavila zoči-voči svojej minulosti, ale zmenila som aj svoj prístup k prítomnosti a plánovala som do budúcnosti.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081111617
Autor: Susan J. Elliott
Rok vydania: 2014
Počet strán: 1
1
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 3.2.2014
Žáner: Životná pomoc,psychológia
ISBN: 978-80-8111-161-7
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Rozchod: Neverte fešákom. Sklamú vás!
16.6.2015

Upozornenie: Táto kniha je určená len pre dospelých čitateľov a obsahuje explicitné sexuálne scény.

viac
ZĽAVY 50%: Kúpte ideálne darčeky... a ešte k tomu ušetrite desiatky eur
23.10.2014

Urobte to počas týchto Vianoc inak. Nečakajte, kým vás zaleje pot pri pohľade na povianočnú výpredajovú cenu darčeka, ktorý ste ešte pred Štedrým dňom kúpili draho. Zákazníkmi ocenený e-shop iPark.sk si pre vás pripravil predvianočné zľavy, vďaka ktorým nielenže ušetríte, ale budete mať aj užitočný dar pre každého člena rodiny. Knihu, ktorou nikdy nič nepokazíte!

viac
Bestsellery v akcii: Nakupujte teraz so zľavou
14.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Tipy: Nahliadnite do mysle slovenských vrahov alebo spoznajte liečivé antioxidanty
2.7.2014

Hoci sa o lete hovorí ako o uhorkovej sezóne, vo svete kníh sa deje stále niečo zaujímavé. Najnovšie vychádza publikácia od slovenského autora Davida Kičina s názvom Zatratení. V nej nahliadnete do mysle najväčších slovenských kriminálnikov. Ak preferujete ľahšie čítanie, určite si prídete na svoje v románe Desatoro přikázáni pro Veverku. Keď sa chcete počas prázdnin detoxikovať, zaručene vám poradí...

viac
Ako prežiť rozchod bez toho, aby ste sa trápili?
16.6.2014

Koniec vzťahu naozaj bolí. A hoci sa vám to v momente, keď máte zlomené srdce, zdá neuveriteľné, každý rozchod sa dá prežiť úspešne. Dôkazom je knižná novinka, ktorá opisuje osvedčenú cestu k uzdraveniu a prekonaniu bolestného konca každého vzťahu. Autorka vám pomôže nasmerovať svoju vlastnú energiu tam, kde je najpotrebnejšia - k vám samotným.

viac

Recenzie knihy Prežite rozchod s úsmevom | Susan J. Elliott
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup