Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Kríza ako šanca

5 0
100%
od Kurt Tepperwein z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Kríza ako šanca

Popis knihy Kríza ako šanca (Kurt Tepperwein)

Krízy majú v sebe niečo znepokojujúce a často nás odnášajú preč od každodenných povinností. Čo bolo v jednej chvíli v poriadku, môže byť v nasledujúcom okamihu úplne naopak. A preto namiesto toho, aby sme sami seba prinútili novú situáciu len bezhlavo akceptovať, mali by sme sa tejto ponúkanej šance chopiť a vnímať ju ako šancu na novú príležitosť. Kurt Tepperwein ukazuje, ako krízy vznikajú a ako sa na nás prejavujú. Zaoberá sa rôznymi podobami kríz, v ktorých sa môžeme ocitnúť, ako sú napríklad kríza vo vzťahu, kríza v zamestnaní, vo vývoji alebo tiež kríza emócií. Tepperwein predstavuje v tejto povzbudivej knihe možnosti riešenia, ako takúto krízu úspešne zvládnuť. Získajte teda sami nad sebou moc znova konať miesto toho, aby ste len reagovali.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Kríza ako šanca

 

Namiesto toho rozpoznáme, že sme dostali šancu zlepšiť to a každá kríza vzniká len preto, že je nevyhnutná na to, aby sme dostali túto šancu. Chcel by som, aby ste každú krízu vnímali ako niečo dobré, har­monické, s čím súhlasíte. Nevnímajte ju ako trest za niečo, čo ste možno urobili nesprávne. Lebo každá kríza ma má posunúť o kúsok ďalej do lepšej budúcnosti.

Rôzne krízy sa pokúšame riešiť zväčša rovnakými alebo podobnými reakciami, spôsobmi a vzormi správania sa, ne­závisle od toho, čo krízu vyvolalo. Pritom nejde vôbec o to, aby sme krízu rýchlo vyriešili. Musíme ňou vedome prejst a pozorne si všímať, čo sa mi snaží povedať a kam ma chce zaviesť. Takže je potrebné ku kríze sa najprv priblížiť a nechať sa ňou pozorne a vedome viesť. Netreba však zostať v kríze stáť alebo v nej zostať trčať.

Spravidla je kríza krátko trvajúci jav, rýchlo prichádzajúca rovnováha a tak ako puberta vedie k novému stupňu zrelosti, tak rastieme aj vo všetkých krízach.

Celý život je vlastne reťaz udalostí a kríz, ktoré si vyžadujú riešenie a prispôsobenie sa zmeneným situáciám a mali by sme vlastne pri zaobchádzaní mať skúsenosti, čo sa nám však spravidla nedarí!

Predovšetkým ide ale o to, aby sme sa my rozhodli pre seba samých, pre naše vlastné skutočné JA, pretože potom sa stále znovu prikláňame k dualite v rámci vonkajších uda­lostí v priestore a čase a odvraciame sa od seba do „hriechu“, čo neznamená nič iné ako vzďaľovať sa od pravdy a skutoč­nosti - od života.

 

Vedome prejsť dejiskom dobrodružstiev života

Všetko, čo okolo seba vidím a prežívam, čo „vstupuje do môjho vedomia“, odzrkadľuje moje vnútorné Ja. Kde sa vo 

mne nachádza boj alebo kríza? Kde som prenikol do oblasti, ktorá mi nepatrí alebo som k sebe pripustil niečo neznáme a cudzie? Očistím sa od toho tým, že sa vedome rozhodnem pre seba samého, potom už všetko cudzie a neznáme odo mňa odpadne a už nemá vo mne žiadne miesto. Tak ako ani baktérie a vírusy mi nespôsobia choroby, ak nebudem pre nich „ústretový“.

Treba sa teda zamyslieť vždy, keď niečo „vstúpi do môjho vedomia“: Čo s tým mám robiť? K čomu ma to vyzýva, aby bola moja budúcnosť v poriadku, pretože keď som v poriadku teraz, potom je v poriadku aj moja budúcnosť. Vstúpi do môjho vedomia, len ak s tým mám teraz niečo spoločné.

Každá kríza, každé sklamanie, každá choroba, každý otras mi dáva možnosť na zmenu, ponúka mi šancu, aby som o sebe znova premýšľal. Všetci sme len súčasťou sily, svetelné lúče čis­tého vedomia. Čím viac sa obraciam k vonkajšiemu, tým viac sa vzďaľujem od zdroja, od môjho pravého Ja. Kríza mnou otrasie, aby som sa rozhýbal, ponúka mi šancu natočiť sa k svetlu a tým aj k sebe samému, k môjmu pravému Ja.

Všetci ľudia majú v sebe ri'utkanie napredovať a ak sa ob­rátim k vonkajšiemu, odvádza ma to čoraz ďalej od môjho cieľa. Ak sa však obrátim k svetlu, k počiatku, tá istá sila ma dovedie späť k jednote.

Mojou úlohou je rozpoznať, kto som, aktivovať svoj tvo­rivý potenciál, vykročiť k môjmu duchovnému dedičstvu a pracovať pre celok; prevziať zodpovednosť, „urobiť roz­hodnutia“, v každom okamihu byť „v súlade“, teda byť „si vedomý seba samého“...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081111495
Autor: Kurt Tepperwein
Rok vydania: 2014
Počet strán: 1
1
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 19.12.2014
Žáner: Ezoterika, duchovné náuky
ISBN: 978-80-8111-149-5
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Kniha My: Ako oživiť upadajúce manželstvo?
15.6.2015

Čo s dvadsaťročným manželstvom vedca a maliarky, keď rodinné hniezdo ostane prázdne? Pomôže mu okružná cesta po Európe?Alebo je už neskoro?

viac
Veľký jarný výpredaj: Detoxikácia a očista tela rýchlo a ľahko!
11.3.2015

Zdravé a fit! Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu a dajte svoje telo do poriadku. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho máte zdarma - na všetky nižšie...

viac
Veľká jarná údržba tela: Návod na zdravie a detox organizmu
9.3.2015

Zdravé a fit! Ak chcete dostať svoje telo do dobrej kondície po náročnej zime, je najvyšší čas. Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví a detoxikácii, vďaka ktorej prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Akcia mínus 50 %: Odkyslite svoje telo, zlepšite sa v sexe a žite nebesky!
3.11.2014

Urobte to počas týchto Vianoc inak. Nečakajte, kým vás zaleje pot pri pohľade na povianočnú výpredajovú cenu darčeka, ktorý ste ešte pred Štedrým dňom kúpili draho. Zákazníkmi ocenený e-shop iPark.sk si pre vás pripravil predvianočné zľavy. Vďaka nim nielenže ušetríte, ale budete mať aj užitočný dar pre každého člena rodiny. Knihu, ktorou nikdy nič nepokazíte! Dnes dávame do pozornosti publikácie,...

viac
Predvianočný výpredaj: Zľavy rovných 50%
16.10.2014

Vysolíte každý rok ťažké peniaze aj za (ne)potrebné darčeky len preto, aby ste niečo svojim milovaným dali pod stromček? Urobte to tento rok inak. Nečakajte, kým vás zaleje pot pri pohľade na povianočnú výpredajovú cenovku toho, čo ste ešte pred pár dňami kúpili draho. Zákazníkmi ocenený e-shop iPark.sk si pre vás pripravil predvianočné zľavy, vďaka ktorým nielenže ušetríte, ale budete...

viac
Čo všetko možno vyčítať z tváre?
27.6.2014

Vonkajšia podoba nášho tela je výsledkom duchovno-duševného stavu. Všetko, čo sme v živote prežili, sa nám odráža na tvári. Práve tu sa prejavuje čulý duch, jasné myslenie, vibrácie a celkové ladenie našej mysle. Tvár teda nie je len verným obrazom duše, ale aj vývesným štítom nášho zdravotného stavu. Chcete sa dozvedieť, ako ste na tom zdravotne vy, vaši príbuzní a...

viac
Prekonajte krízu: Povstaňte ako Fénix z popola!
20.6.2014

Krízy majú v sebe niečo znepokojujúce a často nás odnášajú preč od každodenných povinností. Čo bolo v jednej chvíli v poriadku, môže byť v nasledujúcom okamihu úplne naopak. A preto namiesto toho, aby sme sami seba prinútili novú situáciu len bezhlavo akceptovať, mali by sme sa tejto ponúkanej šance chopiť a vnímať ju ako šancu na novú príležitosť.

viac

Recenzie knihy Kríza ako šanca | Kurt Tepperwein
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Kríza ako šanca kúpili tieto tituly

Chci uspět v IT

4,79 € (zľava 20 %)

Zakládáme zahradu

5,98 € (zľava 20 %)

Velký skok

11,24 € (zľava 20 %)

Psi

3,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup