Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Polícia

4 5
98% (5 recenzií)
od Jo Nesbo z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Polícia

Popis knihy Polícia (Jo Nesbo)

Kniha od Jo Nesbo Polícia je už desiata kniha v sérii s obľúbeným vyšetrovateľom Harry Holeom. Aj práve kvôli nemu sa knihy Jo Nesba zaradili medzi najpredávanejšie na Slovensku. Hlavným hrdinom v Nesbových detektívkach je svojrázny vyšetrovateľ Harry Hole, ktorého jednou z osobnostných čŕt je jeho sebadeštrukčné stprávanie a tým sa dokáže čitateľovi dostať pod kožu. S veľkou odhodlanosťou a výdržou bojuje so zločincami i sériovými vrahmi z podsvetia Nórska. Harry Hole má ale aj svoj osobnostný problém a musí bojovať aj s vlastnými démonmi a prízrakmi. Sú to jeho opakované sa zlyhania v jeho osobnom živote. Postava detektíva tak nie je len niekto, kto excelentne rozlušti vždy každá detektívny prípad, ale je súčasťou celej dejovej línie, ktorú čitateľ môže sledovať v kontexte i ostatných kníh od Jo Nesba. 

 

Dej knihy od Jo Nesba Polícia sa začína v nemocnici v Osle, kde leží zranený človek v kóme. Polícia ho prísne stráži a nikto sa nesmie dozvedieť jeho meno. V tom istom čase nájdu zabitého policajta na mieste, kde bola v minulosti spáchaná vražda, ktorú neúspešne vyšetroval. Keď k nemu pribudnú ďalší dvaja zavraždení kolegovia, je jasné, že nejde o náhodu. Všetkých zabili mimoriadne brutálnym spôsobom a spájajú ich nevyriešené prípady z minulosti. Kto trestá políciu za zbabrané vyšetrovania? Neexistujú žiadne stopy a ani najlepší policajný inšpektor Harry Hole nie je k dispozícii. Dokáže ho niekto nahradiť?

 

Jo Nesbo opäť rozvíja príbeh o ľudskej zlobe, do ktorého vtiahne nielen obete a políciu, ale bravúrnym spôsobom aj svojich čitateľov.Z nórskeho originálu Politi (H. Aschehoug & Co., Oslo, 2013) preložil Jozef Zelizňák.

 

Polícia urgente potrebuje Harryho Hola... Zabijak sleduje ulice Osla. Policajní dôstojníci sú zabíjaní v kriminálnych prípadoch, k toré kedysi vystetrovali ale nepodarilo sa im ich vyriešiť. Vraždy sú brutálne a médiá spôsobujú hysterické reakcie.


Ale tento krát, Harry nemôže pomôcť...mnoho rokov bol Harry Hole v centre všetkých hlavných kriminálnych vyšetrovaní v Osle. Jeho venovanie jeho práci a jeho brilantné postrehy zachránili životy mnoho ľudí. Ale teraz, s tými, ktorých najviac miluje čelí veľkému nebezpečenstvu... Harry nie je v pozícii nikoho chrániť...

 

Ukážky z knihy: Jo Nesbo - Polícia


Spal.

Skrinka v rohu voňala starým drevom, strelným prachom a olejom na mastenie zbrane. Keď do vedľajšej izby oknom zasvietilo slnko, cez kľúčovú dierku presvitol do miestnosti pás svetal, a po chvíli - keď sa ocitlo v správnom uhle – slnko ožiarilo pištoľ položenú na poličke. Pištol bola ruská Odessa, kópia známejšieho Stečina. Zbraň zažila všetličo, s kulakmi precestovala z Litvy na Sibír, na južnej Sibíri putovala z jedného sídla urkov do druhého, patrila atamanovi, vodcovi kozákov, ktorého polícia skolila s Odessou v ruke, potom sa dostala do súkromnej zbierky riaditeľa väznice v Tagile. Napokon tento škaredý neforemný samopal priniesol do Nórska Rudolf Asajev, ktorý – skôr než zmizol – stihol vďaka opioidu violín ovládnuť trh s narkotikami v Osle. Práve v hlavnom meste Nórska sa zbraň nachádzala aj teraz, presnejšie na ulici Holmenkollveien, v dome Rachel Feukeovej. Odessa mala zásobník na dvadsať guliek kalibru Makarov a strieľala salvy aj jednotlivé výstrely. V zásobníku zostalo dvanásť guliek. Tri z nich vystrelili na konkurenčných dílerov z Kosova, len jedna sa aj zaryla do mäsa. 

Ďalšie dva náboje zabili Gusta Hanssena, mladého zlodeja a dílera drog, ktorý spreneveril Asajevove peniaze aj tovar...

 

 

 

...Pri čítaní týchto správ Truls cítil zadosťučinenie aj hnev. Mikael zrejme dúfa, že s príchodom Vianoc sa novinári začnú venovať iným témam, zabudnú na vraždy a nechajú ich pracovať v pokoji. Nebudú ničiť jeho obraz ako nového, sympatického šerifa v meste. Zostane the whiz kid, strážda mesta. Nie muž, ktorý to nezvádol, všetko pokazil a teraz sedí pred bleskami fotoaparátov so zlomeným výrazom a sála z neho rezignácia a neschopnosť.

Truls nepotreboval listovať v novínách, prečítal si ich už doma. Nahlas sa smial Mikaelovým neobratným vyjadreniam na tému stavu vyšetrovania. V súčasnosti nevieme potvrdiť...a Nemáme nijaké informácie o... Vety z príručky o komunikácii médiami, ako vystrihnuté z knihy Bjerknesa a Hoffa Johansena Vyšetrovacie metódy, ktorá bola povinným čítaním na policajnej akadémii. 

Odporúčala policajtom siahať po takýchto pseudovetách, lebo novinári neznášajú odpovede Bez komentára. A policajti by sa zásadne mali vyhýbať prídavným menám.

Truls hľadal na fotografiách Mikaelov zúfalý pohľad, aký si pamätal z čias, keď väčší chlapci od susedov usúdili, že je čas dať príučku tomu krásavcovi, a Mikael potreboval pomoc...Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137223
Autor: Jo Nesbo
Rok vydania: 2014
Počet strán: 528
528
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Rok poslednej dotlače: december, 2015
Dátum plánovaného vydania: 28.1.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3722-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Vražedná zoznamovacia aplikácia
23.3.2017

  Veľmi obľúbená a využívaná zoznamovacia aplikácia Tinder sa stala nástrojom smrti. Vďaka nej vraždí brutálny zločinec a neštíti sa ničoho. Dokonca si z krvi jednej z obetí pripraví smoothie...Bloody Ewa, podľa jej mena. Jediný, kto ho môže dostať, je detektív Harry Hole. 

viac
Kniha Krv na snehu: Schlaďte sa v horúčavách: Nový Jo Nesbo
30.7.2015

Fanúšikovia kráľa severskej detektívka Jo Nesboa majú opäť čo čítať. Práve vyšla novinka Krv na snehu, v ktorej je hlavnou postavou dokonale súcitný antihrdina, nájomný vrah s dobrým srdcom. Olav Johansen je muž mnohých paradoxov, zločinec s prchkou povahou, ktorý vám však opäť bude viac než sympatický.

viac
Nakúpte so zľavou a vyhrajte atraktívne ceny
5.5.2015

Oslavujte, vyhrávajte a nakupujte v akcii! Áno, to všetko naraz. Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25. rokov svojho založenia. Knižný dom si pre vás pri tejto príležitosti pripravil v spolupráci s internetovým obchodom iPark.sk jedinečnú kampaň. Vďaka nej nielenže výrazne ušetríte, ale máte možnosť vyhrať atraktívne ceny. Tento týždeň dávame do pozornosti tituly s tematikou severského krimi. Patrí Jo Nesbø k vašim...

viac
Kniha Šváby: Kto zavraždil nórskeho veľvyslanca?!
4.5.2015

V jednom bodreli v thajskom Bangkoku nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca. V chrbte má zapichnutý nôž a v taške fotografie s detským pornom. Keďže veľvyslanec udržiaval blízky kontakt s nórskym premiérom, na ministerstve zahraničia sa šíri panika. Ako čo najskôr zabrániť politickému škandálu?

viac
Kniha Syn: Nový excelentný triler Jo Nesba
18.11.2014

Jeden z najúspešnejších svetových autorov krimi Jo Nesbo vydáva na Slovensku svoj nový triler s názvom SYN. Zaoberá sa v ňom pomstou a vzťahom otca so synom. Nesbo v nej sleduje aj vlastný osud a vzťah k otcovi, ktorý bojoval v Hitlerovej armáde na ruskom fronte. Podľa ohlasov svetových médií je triler Syn jednou z najlepších Nebsových kníh. „Jedna z najlepších, najtemnejších a najúžasnejších Nesbových kníh,“ napísal Kirkus Reviews.

viac
Last minute akcia vrcholí: Využite zľavu 35% na top knihy!
30.7.2014

Túžite po romantike alebo chcete vyšetriť vraždu? A čo tak vydať sa na odvážnu cestu do krutého obdobia 2. svetovej vojny? Všetko je možné! Nechajte sa uniesť do sveta fantázie spolu s internetovým obchodom iPark.sk. Ten si v spolupráci s vydavateľstvom Ikar pripravil atraktívnu letnú akciu na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Inšpirujte sa top titulmi, ktoré sme pre...

viac
Prichádza Netopierí muž a úplne prvý Harry Hole
11.6.2014

Jo Nesbo a jeho úplne prvá kniha Netopierí muž, za ktorú získal v roku 1997 ocenenie Zlatý kľúč za najlepšiu škandinávsku detektívku. Ňou sa to všetko začalo. Pred 17.rokmi sa zrodil jeden z najpopulárnejších detektívov súčasnosti Harry Hole. Netopierí muž je prvou knihou v 10-dielnej sérii s nezabudnuteľným vyšetrovateľom, ktorého mátajú vlastní démoni, má problémy s alkoholom, so ženami, ale...

viac
Nová detektívka Polícia? Radšej si predtým vypite!
30.1.2014

Nórsky spisovateľ Jo Nesbo prichádza s novou detektívkou Polícia. Ide o autorovu desiatu publikáciu, ktorej hlavným hrdinom je obľúbený detektív Harry Hole. Ako o knihe napísali britské noviny Independent, pred čítaním by ste si mali dať pohárik severskej pálenky.

viac

Recenzie knihy Polícia | Jo Nesbo
98%
5 recenzií

Ohodnoť knihu
22.08.2014, 10:29
0
klasicky nesbo, neodlozite knihu pokial ju nedocitate do konca, spravna davka napatia, ziadna nuda, necakane rozuzlenia.
04.02.2014, 12:23
4
čítal som policiu v anglictine a teraz som si ju objednal aj v slovenskom vydaní. Je naozaj výborná minimálne tak dobrá ako lovci hlav.
31.01.2014, 14:26
5
Policia je super novela, ktoru ked citate neviete ju odlozit. Cital som anglicku verziu. Stále ma nútilo hádať správne, kto je vlastne vrah. Polícia je veľmi ľudská, čo pridáva príbehu ako celku. Paci sa mi fakt, ze koniec je neocakavatelny a vlastne tiez zaciatok.. :)
29.01.2014, 12:03
0
kniha je už objednaná, už len čakať a odporúčam tiež knihu Snehuliak, je suprová. čítala ju celá rodina!
28.01.2014, 14:29
5
Každú jeho knihu zbožňujem, už sa jej neviem dočkať!

Čitatelia si ku knihe Polícia kúpili tieto tituly

Pancierové srdce

11,12 € (zľava 20 %)

Bohyňa pomsty

10,32 € (zľava 20 %)

Snehuliak

10,32 € (zľava 20 %)

Diablova hviezda

10,32 € (zľava 20 %)

Zrada, 2. vydanie

10,32 € (zľava 20 %)

Spasiteľ

10,32 € (zľava 20 %)

Headhunters - Lovci mozgov

8,72 € (zľava 20 %)

Netopierí muž

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Jo Nesbo

 

 

Jo Nesbo je nórsky spisovateľ a hudobník narodený v roku 1960 v Osle. Spočiatku pracoval ako maklér a novinár. V roku 1997 vychádza jeho prvotina s názvom Netopýří muž. Táto kniha zaznamenala okamžitý úspech a s neznámeho autora sa stal kritikmi uznávaný autor Jo Nesbo. Za svoje prvé dielo získal niekoľko ocení.

 

V mnohých dielach Jo Nesba vystupuje ako hlavná postava detektív Harry Hole.Táto postava sa nám postupne v jeho dielach odhaľuje, preto niektorí čitateľia odporúčajú čítať jeho detektívky postupne.

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup