Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Carrie

5 0
100%
od Stephen King z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 10,90 €
Zľava: 2,18 € (20 %)
Naša cena: 8,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Popis knihy Carrie (Stephen King)

Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma priam terorizuje fanaticky nábožná matka. Carrie si však jedného dňa uvedomí svoje mimoriadne vrodené schopnosti, ktorých rozsah sama sotva tuší. Je telekinetička – silou vôle pohybuje predmetmi. A keď ju na školskom majálese opäť surovo ponížia, jej pomste nič nestojí v ceste.Autor do deja jedného zo svojich najznámejších trilerov vkladá spomienky či výstrižky z tlače a vytvára tak mozaikový obraz života aj vnútorného sveta nešťastnej Carrie. Podľa románu nakrútil režisér Brian De Palma roku 1976 rovnomenný film, ktorý dodnes mnohí pokladajú za najlepšiu kingovskú filmovú adaptáciu. V súčasnosti sa do kín dostáva nové moderné spracovanie tohto slávneho hororu s vynikajúcou americkou herečkou Julianne Moorovou v úlohe matky.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055134406
Autor: Stephen King
Rok vydania: 2013
Počet strán: 208
208
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 2.12.2013
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3440-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Stratení nájdení: Šialený a pomstychtivý čitateľ
13.11.2015

Majstrovský nadupaný triler o čitateľovi, ktorého posadnutosť obľúbeným spisovateľom zájde až príliš ďaleko...

viac
Kniha Mráz: Ani Stephen King by sa nemusel hanbiť
11.6.2015

Mrazivá detektívka, ktorú nebudete schopní odložiť! Nemusel by sa za ňu hanbiť ani Stephen King. S módnou vlnou severského krimi síce nemá nič spoločné, no zimomriavky vám rozhodne spôsobí.

viac
Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Pre tých, čo sa radi boja a túžia po napätí
27.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať dnešnou mrazivou ponukou trilerov, detektívok a hororov.

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Nový Stephen King vám opäť spôsobí nočné mory!
10.6.2014

Len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, teraz je ošetrovateľom v zapadnutom hospici a jeho špecialitou je byť oporou zomierajúcim. Možno za to môže jeho „dar“. Danny Torrance vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Dostane za to prezývku Doktor Spánok.

viac
Zvláštne schopnosti 5-ročného chlapca naháňajú strach
14.5.2014

Má iba 5 rokov, no nie je obyčajný. Má zvláštne schopnosti a vycíti zlo. Máva hrozivé sny a hotel, do ktorého sa nasťahoval spolu s rodičmi, v noci ožíva... V prezidentskom apartmáne uvidí krv a kúsky mozgu na stene... Varujú ho, aby nechodil do izby 217. „Niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš...

viac

Recenzie knihy Carrie | Stephen King
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Carrie kúpili tieto tituly

Terapia láskou

10,32 € (zľava 20 %)

Žiarenie

12,72 € (zľava 20 %)

Černý dům

16,13 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Stephen King

Stephen Edwin King 21. september 1949

 

Americký spisovateľ Stephen Edwin King sa narodil 21. Septembra 1947 v štáte Maine.  Jeho hlavným žánrom sú horory, fantasy príbehy a vedecká fantastika. Napísal viac ako päťdesiat románov, ktoré sa predali po celom svete vo viac ako 350 miliónov kusov a to je informácia len z konca roku 2006. 

 

Mnoho z kníh Stephena Kinga bolo sfilmovaných. Najviac sa odohrávajú v štáte Maine, kde má trvalé bydlisko.  Stephen King je v poradí druhý syn Kingovcov. Rodičia sa rozviedli a potom ich vychovávala mama. Základnú školu dokončil v Durhame v štáte Maine.  Strednú školu skončil v roku 1966 a pokračoval na University of Maine, kde študoval angličtinu a tvorivé písanie.  Jeho prvá práca bolo písanie poviedok do časopisov. Privyrábal si aj rôznymi inými brigádami. V roku 1971 sa zamestnal ako učiteľ na strednej škole.

 

Prvý krát okúsil písanie, keď začal písať do novín svojho brata. Písal o televíznych show. Svoje prvé knižné pokusy boli žánru sci-fi a vydával ich na svoje náklady.  Prvý úspech dosiahol v roku 1973. Vtedy práva na jeho knihu Carrie odkúpilo isté vydavateľstvo za skoro pol milióna dolárov.

 

Tvorba Stephena Kinga:


Dallas 63,  Pytel kostí, Temná púle, a teraz novinka Joyland o poslednom zábavnom parku v Severnej Karolíne, kde sa dejú rôzne čudesné a strasšidelné veci. 

 

 

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup