Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Moderné paleo

4 1
95% (1 recenzia)
od Miroslav Karpaty; Diana Uríčková z vydavateľstva IKAR, a.s
IKAR, a.s
december, 2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame ihneď, máme skladom In Stock


Ukážka z knihy Moderné paleo

Popis knihy Moderné paleo (Miroslav Karpaty; Diana Uríčková)

Nie je normálne byť chorý, tučný, unavený a smutný. Je to len bežné. Naše telo je nastavené tak, aby bolo zdravé a funkčné a aj dobre vyzeralo. Potrebuje však správne palivo. Zbavte sa nadváhy, civilizačných ochorení a chronickej únavy jednoduchou, prirodzenou a logickou zmenou v stravovaní.

V tejto knihe sa dozviete, ako v priebehu niekoľkých týždňov dosiahnete podstatný nárast životnej energie, fyzickej a psychickej výkonnosti, ako si trvalo znížite hmotnosť, zvýšite odolnosť proti bežným vírusovým ochoreniam, získate kvalitnú pleť aj kontrolu nad pocitmi hladu. To všetko dosiahnete vhodnou úpravou stravy.
Podľa nášho návodu si v stravovaní urobíte jasno a zároveň si ho individuálne nastavíte tak, aby ste už nad ním nemuseli premýšľať, obmedzovať sa a stále niečo počítať. Lebo určite platí, že jedlo má byť aj zdrojom prirodzenej radosti.

 

Ukážky z knihy: Moderné paleo

 

Prečo tučnieme


Tučnieme. Nielen Američania, ale aj my. Dokonca už i bábätká sa rodia tučné. Pripisujeme to tomu, že sa nehýbeme a prejedáme. To je síce pravda. Ale prečo sa prejedáme? Prečo naše tak premyslene vytvorené telá nedokážu signalizovať, že už máme dosť?

 

Za ostatných dvadsať rokov percento obéznych ľudí exponenciálne vzrastá. Platí to pre USA i pre ďalšie ekonomicky vyspelé krajiny. Rovnako alarmujúca je krivka výskytu cukrovky. Európa, Austrália, Amerika - to sú tučné krajiny s tučnými ľuďmi. Nech by sme boli akokoľvek korektní, obezita nie je estetická ani ekonomická. Je neprirodzená a neefektívna. Dá sa na nej síce zarobiť, ale to je aj jej jedíne, aj keď dosť absurdné plus.

 

Napriek osvete existujúcej mnoho rokov, miliónom dolárov investovaným do výskumu a vzdelávania prevalencia srdcovo-cievnych ochorené stále rastie, a to dokonca i v krajinách s podpriemerným HDP. Už aj deti poznajú slovo "cholesterol" a napriek tomu stále čoraz viač ľudí umiera na infarkt a ďalšie ochorenia srdcovo-cievnej sústavy.

 

Čo ste možno nevedeli a mali by ste si zapamätať


Cholesterol je tuková molekula, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudského tela ako stavebný prvok. Tvorí súčasť každej bunkovej steny a syntetizujú sa z neho viaceré dôležité hormóny. Dospelý človek má v tele približne 100 gramov cholesterolu. Ak je v našej strave príliš veľa sacharidov alebo tukov spolu so sacharidmi, hladina cholesterolu v krvi začne stúpať a podieľať sa na vytváraní plátov zužujúcich cievy. Špeciálne druhy bielych krviniek sa usilujú tieto usadeniny odstrániť, ak ich je však priveľa, usadeniny sa zväčšujú a spôsobujú upchávanie ciev.

 

Cievy upchaté cholesterolom, zlým tukom. Orgány obalené v tuku. Osalebné srdce snažiace sa pumpovať krv do zúžených ciev. Je za tým všetkým iba stres? A nedostatok pohybu? A klobásy a slaniny? ...

 

Viac kníh o zdravej výžive na iPark-u>>

Podrobnosti

Vydavateľstvo: IKAR, a.s
EAN: 9788055137735
Autor: Miroslav Karpaty; Diana Uríčková
Rok vydania: december, 2013
Počet strán: 192
192
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145,0x210,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 8.1.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3773-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Veľká jarná údržba tela: Návod na zdravie a detox organizmu
9.3.2015

Zdravé a fit! Ak chcete dostať svoje telo do dobrej kondície po náročnej zime, je najvyšší čas. Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví a detoxikácii, vďaka ktorej prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Last minute akcia vrcholí: Využite zľavu 35% na top knihy!
30.7.2014

Túžite po romantike alebo chcete vyšetriť vraždu? A čo tak vydať sa na odvážnu cestu do krutého obdobia 2. svetovej vojny? Všetko je možné! Nechajte sa uniesť do sveta fantázie spolu s internetovým obchodom iPark.sk. Ten si v spolupráci s vydavateľstvom Ikar pripravil atraktívnu letnú akciu na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Inšpirujte sa top titulmi, ktoré sme pre...

viac
Prečo vlastne priberáme?
5.2.2014

V stravovaní prevláda množstvo mýtov a je zložité vyznať sa v nich. Ak chceme pochopiť, ako funguje náš metabolizmus, z akého dôvodu priberáme a prečo nás prenasledujú zákerné choroby, určite by v domácnosti nemala chýbať slovenská kniha Moderné paleo.

viac

Recenzie knihy Moderné paleo | Miroslav Karpaty; Diana Uríčková
95%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
17.04.2014, 11:54
5
Výborná. Výborné vysvetlenie, jednoducho zrozumiteľne napísané.Už dávno som sa tak dobre necítila ako po tejto zmene stravy. Všetkým odporučam, ktorí sa chcu zbaviť kilogramov a byť plní energie.

Čitatelia si ku knihe Moderné paleo kúpili tieto tituly

Lekcie madam Chic

10,32 € (zľava 20 %)

Superimunita

11,12 € (zľava 20 %)

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Bohyňa pomsty

10,32 € (zľava 20 %)

Zrada, 2. vydanie

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup