Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Tréning väzňa 2

od Paul Wade z vydavateľstva Talentum LTD Slovakia
Talentum LTD Slovakia
december, 2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 17,50 €
Zľava: 3,50 € (20 %)
Naša cena: 14,- €
Posielame ihneď, máme skladom In Stock


Ukážka z knihy Tréning väzňa 2

Popis knihy Tréning väzňa 2 (Paul Wade)

Pokročilé techniky väzenského tréningu, s ktorými naberiete svaly, stratíte tuk a získate oceľové kĺby.

 

V prvom diele Tréningu väzňa bolo základnou myšlienkou Veľkej šestky nasledovné: viditeľné výsledky bez použitia náčinia. Autor túto myšlienku neopúšťa ani v pokračovaní knihy, avšak v Tréningu väzňa 2. ide ešte ďalej. Opisuje silové cvičenia, ktoré sú na vyššej úrovni a názorne ukazuje, ako možno správnym cvičením Trojky, naťahovaním a posilňovaním kĺbov zvýšiť funkčnú mobilitu nášho tela. Cvičenia sú koncipované tak, aby sme pri nich predišli zraneniam a pritom odstránili staré bolesti.Ukážka z knihy:


Moderný mýtus o šikmých svaloch brucha


Moje varovanie - nebojte sa stať stilným - nie je ani zďaleka také hlúpe, ako by sa mohlo zdať. Verte tomu či nie, ale v posilňovniach po celom svete sú muži a ženy, ktorí sa na smrť boja tvrdo trénovať šikmé svaly brucha. Prečo? Zo strachu, že s aim zväčší obvod pása, deformuje "véčkový" trup a zničí súmerná fyziognómia. Na taký postoj existuje jediná odpoveď: Všetko sú to drísty!

 

Existujú len dve veci, ktoré vám nafúknu pás a postarajú sa o tučné vankúšiky. Jednou z nich je nadmerný telesný tuk. Druhou je nesprávne užívanie steroidov a rastových hormónov. Tie spôsobia, že všetky vaše svlay naberú do seba vodu a objem vnútorných orgánov sa zväčší, takže sa celá spodná oblasť trupu naduje. Funkčný silový tréning najako neovplyvňuje veľkosť pása - teda okrem toho, že vás zbaví telesného tuku a urobí vás štíhlejším.

 

Šikmé svaly brucha sú malé tuhé svaly. Ak ich budete prirodzenou cestou posilňovať na maximum, stanú sa silnými a vytvarovanými, ale centimetrom to až tak nezamáva. Len sa pozrite na elitných majstrov bojového umenia alebo na gymnastov. Títo muži a ženy potrebujú mať vo svojich disciplínach neuveriteľne silné šikmé brušné svaly: ale keď sa im pozriete na pás, zistíte, že sú štíhli, pevní a mocní ako železo.

 

Dnešní maniaci v posilňovniach by si z týchto atlétov mohli zobrať príklad. Ak vám niekto vymýva mozog tým, aby ste robili ľahké a bezvýznamné cviky na obliquesy, nepanikárte. V tejto kapitole vám ukážem, ako sa dopracovať k silnému pásu Bruca Leeho: nepotrebujete k tomu žiadne bočné skracovačky, kladky, gumy, ani posilňovacie stroje na brucho.

 

Potrebujete vôbec posilňovať šikmé brušné svaly?

 

Skôr než sa do toho pustíme, bude užitočné položiť si jednoduchú otázku: naozaj sa tak veľmi potrebujete púšťať do špeciálneho tréningu šikmých svalov?

 

Ak čítate súčasné športové magazíny a ich články o posilňovaní brucha, vaša jednoznačná odpoveď bude "áno". Ale moment. Nikam sa nežeňte. Nezabúdajte na to, že všetky svaly dolnej časti trupu navzájom spolupracujú, tak trochu ako veľký svalový pletenec. Keď jeden z týchto svalov maká, musia makať aj ostatné - hoci izometricky. Tento princíp anatómie sa týka aj šikmých svalov brucha. Zapájajú sa, keď robíte mostíky i drepy - a čím tvrdšie pri týchto cvikoch makáte, tým tvrdšie musia zabrať aj šikmé brušné svaly, aby s vami udržali krok. 

 

Tento účinok sa ešte stupňuje, ak robíte špeciálne cviky na brucho - najmä zdvihy nôh. Ak je pevné a silné brucho tým, čo hľadáte, precízne robené zdvihy nôh vo vise sa oň postarajú. Svaly prednej časti tela pri nich vypľujú dušu a šikmé brušné svaly si zamakajú už len tým, že udržia boky na svojom mieste. V Tréningu väzňa som hovoril  aj o zdvihoch nôh s rotáciou ako o doplnkovom variante cviku pre tých atlétov, ktorí by chceli znásobiť účinok zdvihov na šikmé svaly brucha. 

 

V skutočnosti platí, že ak tvrdo makáte na zdvihoch nôh a ostatných cvikoch Veľkej šestky, ktoré som detailne opísal v Tréningu väzňa, vôbec nemusíte cítiť potrebu pridávať obliquesom ďalší špeciálny tréning. Pravdou je, že ich precvičí už všetko to, čo aktuálne robíte....

 

 


Podrobnosti

Vydavateľstvo: Talentum LTD Slovakia
EAN: 9788097092283
Autor: Paul Wade
Rok vydania: december, 2013
Počet strán: 312
312
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 165,0x235,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 19.12.2013
Žáner: Individuálne športy
ISBN: 978-80-970922-8-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Zbavte sa povianočných kíl: Ako na to?
8.1.2015

Určite ste si aj vy dopriali počas uplynulých sviatkov kopec dobrôt. Ako sa ale zbaviť povianočných kíl a faldíkov z brucha? Prinášame zopár tipov. Záleží len na vás, či uprednostníte upravenú stravu, poriadnu makačku alebo oboje. Hlavne, musíte to chcieť vy. Cíťte sa skvelo, vyzerajte skvelo, buďte fit a hlavne zdravý!

viac

Recenzie knihy Tréning väzňa 2 | Paul Wade
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Tréning väzňa 2 kúpili tieto tituly

Tréning väzňa

14,- € (zľava 20 %)

ChiRunning

11,99 € (zľava 20 %)

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup