Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Zabudnuté slovenské rozprávky

5 0
100%
od Adela Banášová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2013
Bežná cena: 7,90 €
Zľava: 1,58 € (20 %)
Naša cena: 6,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Zabudnuté slovenské rozprávky

Popis knihy Zabudnuté slovenské rozprávky (Adela Banášová)

Každý pozná príbeh Janka Hraška alebo rozprávku Soľ nad zlato. Tie voľakedy dávno zozbieral a spísal Pavol Dobšinský. Rozprávky, ktoré vám prinášame v tejto knihe, mali, naopak, smolu, že sa našli len nedávno na istom salaši. Ten salaš sa má zbúrať. Keby sa salaš nebúral, tento starý zaprášený zväzok zabudnutých rozprávok z rokov 1787 až 1789 by sa nikdy nenašiel. A vy by ste sa nikdy nedozvedeli, že medzi nami žijú bryndzovníci...Populárna rozhlasová a televízna moderátorka Adela Banášová je známa svojím nadhľadom, schopnosťou pohotovo glosovať a zmyslom pre humor. To zúročila aj pri písaní Zabudnutých slovenských rozprávok, ktoré vznikli pred desaťročím ako darček najbližším. Teraz sa dočkali vydania a pobavia nielen detských čitateľov, ale aj dospelých.Pre čitateľov od 8 rokov.

 

 

Ukážka z knihy: Zabudnuté slovenské rozprávky od Adely Banášovej 


Valaškár

 

Valaškár je člove, ktorý predáva valašky. Buď ich sám vystrúha a vyzdobí, alebo ich niekde ukradne a potom predá. Taký valaškár, čo kradne, však nie je dobrý valaškár. Jakub je dobrý valaškár, pretože valašky vyrába sám. Býva v dedinke s názvom Ruhany. Žije tam sám, pretože Ruhany sú veľmi malá dedinka hneď vedľa posmažianskych Príborov, kde už celé roky žije jeho stará mama so starým otcom. Jakubovi rodičia emigrovali dávno-pradávno, niekedy v dvadsiatych rokoch, do Ameriky a tam žijú doteraz. Teraz viete, v akých rodinných pomeroch žije valaškár Jakub. Nie je však preto smutný. Vyrába valašky a čaká na deň, keď do dedinky Ruhany zavíta nejaký návštevník a kúpi si aspoň jednu jeho valašku.

 

Ako tak Jakub čakal a vyrábal valašku, zacítil v dedine akýsi prievan. Akoby do nej niekto skutočne vošiel. Rýchlo si obliekol svoj starostovský oblek, pretože v dedine bol zároveň aj starosta, a čakal na vzácnu návštevu. Verte, či neverte, keďže sme už v minulej rozprávke spomínali, že bryndzovnícisa stretnú s valaškárom, tak tento plán splníme. Do Ruhian prišli bryndzovníci s bryndzovníčkou. Zatúlali sa tam, nevieme ako, ale to ani nie je dôležité...


Poľovník je vedúci lesa

Poľovník je vedúci lesa. Chodí po lese, trúbi na lesný roh, občas niečo zastrelí, kŕmi zvieratká a nosí veľmi nevkusné oblečenie. takto poľovníka opisuje Všeobecný náučný slovník poučný - druhé vydanie. Tento opis sedel aj na poľovníka Mariána, ktorý žil severozápadne od Posmažianskych Príborov na druhej rovnobežke v lese sám, len so zvieratkami. Presnejšie s medveďom, so srnkou a s čučoriedkovým krom. Čučoriedkový ker, samozrejme, nie je zvieratko, ale v tomto lese bol jediný, a vyhrážal sa, že keď ho nepreradia do vyššej čeľade, teda do čeľade živočíchov, tak prestane rodiť čučoriedky a medveď nebude mať čo jesť. Pre pokoj v malom lesíku sa Marián rozhodol oficiálne vyhlásiť čučoriedkový ker za zvieratko. Všetci štyria si dobre rozumeli, aj si vedeli vydiskutovať všakovaké lesnícke problémy.

"Medveď, ale ja by som ťa toho roku už naozaj mal zastreliť," oznámil Marián medveďovi.

"Toho roku ešte nie," odhovárla ho medveď. ...
Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137834
Autor: Adela Banášová
Rok vydania: 2013
Počet strán: 72
72
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 170x240 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Rozprávky
Formát: A4
ISBN: 978-80-551-3783-4
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Adela Banášová vydala svoju prvú knihu: Napísala ju pred 11-rokmi
17.12.2013

Zdá sa, že Adela Banášová kráča v otcových stopách. Pred pár dňami totiž uviedla do sveta svoju prvú knihu s názvom Zabudnuté slovenské rozprávky. Príbehy však blodínka pôvodne vôbec nechcela publikovať – išlo totiž o darček pre jej mamu k Vianociam a k narodeninám.

viac

Recenzie knihy Zabudnuté slovenské rozprávky | Adela Banášová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Zabudnuté slovenské rozprávky kúpili tieto tituly

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Nebíčko v papuľke

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup