Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich

4 3
90% (3 recenzie)
od Eva Obůrková z vydavateľstva CPRESS
CPRESS
2013
slovenčina
slovenčina
Bežná cena: 9,99 €
Zľava: 2,- € (20 %)
Naša cena: 7,99 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich

Popis knihy Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich (Eva Obůrková)

Kniha Výlety po Slovensku – s deťmi i bez nich od autorky Evy Obůrkovej prináša prehľad rôznych krásnych a zaujímavých miest na Slovensku, kam sa môžete vybrať sami i so svojimi ratolesťami.  Kniha je plná rozmanitých výletov, rôznych slovenských lokalít, ktoré naozaj stoja za to, aby ste ich navštívili. Nájdete v nej hrady, múzeá, aquaparky, ZOO, železnice a iné pre oko lahodné vyhliadky.  Túto publikáciu Výlety po Slovensku – s deťmi i bez nich dopĺňajú fotky, mapy, kontakty i informácie pre zistenie otváracích hodín a vstupného. Tieto vám uľahčia plánovať váš výlet presne na mieru.

 

Čo takto pozrieť si Oravskú lesnú železnicu Tanečník – sedlo Beskýd. Táto úzkokoľajka, postavená počas prvej svetovej vojny, síce umožnila Oravskému komposesorátu vyvážať drevo z lesných správ s centrami v Mútnom a Zákamennom, ale pretože nemala priame napojenie na štátnu železnicu, drevo do vnútrozemia ďalej prevážali furmani, alebo sa splavovalo po Bielej Orave, a taká doprava bola veľmi nákladná. Problém sa podarilo vyriešiť v roku 1926 prepojením s Kysuckou lesnou železnicou (o nej viac v samostatnom hesle). Po ukončení prevádzky v roku 1971 sa podarilo zachrániť iba úsek Tanečník - Chmúra.

Oravské Múzeum, ktoré železnicu spravuje, vypracovalo v roku 2004 úspešný projekt na záchranu trate a počas nasledujúcich rokov obnovilo trať v úseku Tanečník – sedlo Beskýd. Železnica bola slávnostne otvorená v máji 2008 a premáva denne od mája do októbra. Väčšina aktivít sa toči okolo stanice Tanečník. Tu začínajú vyhliadkové jazdy, ale môžete si pozrieť aj malú expozíciu a je tu tiež predajňa suvenírov a detské ihriská. Vedie tadiaľto aj trasa náučného chodníka.

 

Alebo zavítať  na Spišský hrad, čo je zážitok,  na ktorý sa nezabúda. Kráľ slovenských šľachtických sídiel je veľkolepý a nesmierne rozľahlý.  Jeho travertínové bicie steny splývajú so skalnými útesmi. Je považovaný za najväčšiu stredoeurópsku pevnosť a v roku 1993 ho zariadili medzi pamiatky UNESCO Na štyroch hektároch uvidíte torzá stavieb od 13. do 18. storočia. Posledným majiteľom Csákyovcom síce hrad patril až do roku 1945, ale opustený bol už dávno predtým, po požiari v roku 1780. O jeho obnovu sa kvôli astronomickým finančným nákladom nikdy nikto nepokúsil.

Najstaršiu časť hradu tvorí okrúhla strážna veža a trojpodlažný románsky palác z 13. storočia, stojaci na najvyššom bode travertínovej skaly. Sám palác prístupný nie je, ale v okolitých upravených  interiéroch a na terasách sú inštalované expozície Slovenského  národného múzea, respektíve jeho pobočky Spišského múzea v Levoči, venované archeologickým výskumom.  Horný hrad si môžete prejsť sami alebo so sprievodcom, prehliadka Horného hradu s rekonštruovanými úsekmi hradobného múru a pevnôstky  z 15. storočia je samostatná. A ak je vám aj týchto naj - málo môžete pokračovať po náučnom chodníku Sivá Brada – Dreveník, na ktorom  objavíte aktívny výver minerálky na rodiacej sa travertínový kope pri kaplnke v Sivej Brade a skalné mesto Dreveník, najväčšie travertínové územie Slovenska, rozdelené do dvoch častí s príznačnými názvami Raj a Peklo s neobvyklým krasom, mnohými neprístupnými jaskyňami a s množstvom vzácnych rastlín a živočíchov. Na skalách Dreveníka stávalo aj hradisko, predchodca Spišského hradu.

.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: CPRESS
EAN: 9788026402879
Autor: Eva Obůrková
Rok vydania: 2013
Počet strán: 128
128
Typ tovaru: vázaná s laminovaným potahem
Jazyk: slovenčina
slovenčina
Rozmery: 167 x 225 mm
Edícia: Bestsellery 2014
Bestsellery 2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: tuzemský sprievodca
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Kam cez víkend ako rodina? Tipy na spoznávanie krás Slovenska
28.3.2014

Blíži sa víkend a vy plánujete, kam vyraziť na rodinný výlet, ktorý by bol zaujímavý pre vás aj pre vaše deti? Hľadáte inšpiráciu a praktického radcu? V knihe Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich nájdete výber tých najlepších lokalít, ktoré stoja za návštevu. Hrady, múzeá, aquaparky, zoo, botanické záhrady - vyberie si každý.

viac

Recenzie knihy Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich | Eva Obůrková
90%
3 recenzie

Ohodnoť knihu
16.05.2016, 15:41
5
Super
02.05.2014, 14:54
5
Túto knihu už máme nejaký čas doma a môžem len odporučiť,neviete kam na výlet? stačí otvoriť a inšpirovať sa
28.03.2014, 20:13
3
Kniha je plná dobrých rád, ale aj pravopisných chýb. Je vidieť, že na preklade si vydavateľstvo nedalo záležať, je tam veľa bohemizmov. Dobrá myšlienka, ale odfláknutý projekt.

Čitatelia si ku knihe Výlety po Slovensku - S deťmi i bez nich kúpili tieto tituly

Maľovaný svet

7,92 € (zľava 20 %)

Najkrajšie autotrasy

9,56 € (zľava 20 %)

Pilates

6,36 € (zľava 20 %)

Všetko o stavbe domu

3,16 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup