Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Superpotraviny

5 0
100%
od Jarmila Mandžuková z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda, s.r.o.
Vydavateľstvo Príroda, s.r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Superpotraviny

Popis knihy Superpotraviny (Jarmila Mandžuková)

Superpotraviny je zaujímavá kniha, ktorá môže zmeniť váš život. V knihe od autorky Jarmily Mandžukovej objavíte skvelé vlastnosti zeleniny, ovocia, obilnín, strukovín, byliniek, korenia a množstvo ďalších potravinových zázrakov.

 

Ak sa náhodou nebudete cítiť vo svojej koži, nesiahajte hneď po lekárničke, ale skúste sa najskôr pozrieť do tejto príručky a potom sa choďte pozrieť do chladničky alebo špajze, kde určite nájdete tú správnu medicínu, ktorá vám pomôže.

 

Táto kniha Superpotraviny vychádza z odborných rád a odporúčaní z poslednej doby a je prínosom pre všetkých, ktorí chcú prežiť zdravý, harmonický a plnohodnotný život.  

 

Ukážky z knihy: Superpotraviny

 

Vitamín D

VItamín D sa často nazýva slnečný vitamín, lebo v tele sa vytvára pri vystavení kože ultrafialovému žiareniu. Je nevyhnutný na vstrebávanie vápnika a fosforu a dôležitý pre zdravé kosti a zuby. Pomáha odstraňovať bolesti chrbtice, zúčastňuje sa na tvorbe hormónov, povzbudzuje činnosť štítnej žľazy, podieľa sa na detoxikácii organizmu a zvyšuje odolnosť proti chorobám.

 

Vitamín C

Vitamín C je určite najznámejší a patrí medzi najrozšírenejšie vitamíny. predstavuje 80 percent všetkej potreby vitamínov. Pôsobí v mnohých smeroch, zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti chorobám od prechlandutia až po rakovinu. Je dôležitý pre tvorbu kolagénu, bielkoviny, ktorá je súčasťou zdravej kože, kostí, chrupaviek, zubov a zohráva dôležitú rolu pri hojení rán a popálenín. Podieľa sa na odbúravaní cholesterolu v krvi a tým zabezpečuje ochranu pred srdcovými chorobami, pomáha detoxikovať organizmus, zlepšuje pamúť a koncentráciu a odďaľuje starnutie.

 

Vitamín E

Vitamín E je spolu s vitamínom C najviac prebádaný. Niekedy sa nazýva vitamín plodnosti, lebo podporuje činnosť pohlavných orgánov. Pôsobí preventívne proti srdcovým a cievnym chorobám, ovplyvňuje životnosť červených krviniek a pôsobí na činnosť obličiek a pečene. Zvyšuje odolnosť organizmu proti chorobám a je cenným spojencom v prevencii rakoviny.

 

Vitamín K

Vitamín K uvádza do pohybu proces zrážania krvi, pôsobí preventívne proti vnútornému krvácaniu a ako ochrana proti nadmernému krvácaniu. Zohráva dôležitú rolu pri metabolizme kostí a spojivového tkaniva, je nenahraditeľný v prevencii osteoporózy. Podporuje činnosť obličiek a je nevyhnutný na vitalitu.

 

Superpotraviny

 

Podrobnosti

EAN: 9788007021501
Autor: Jarmila Mandžuková
Rok vydania: 2013
Počet strán: 248
248
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 165,0x240,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 4.11.2013
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Kuchárske knihy
Formát: A4
ISBN: 978-80-07-02150-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Veľká detoxikácia tela: Uvoľnenie, prečistenie aj zázračné vyliečenie!
17.3.2015

Vy ste ešte neobjavili blahodárne účinky jogy, zázračnú ajurvédsku medicínu, či metódy masáže? Dosiahnite psychické uvoľnenie a vyliečenie takmer všetkých chorôb pomocou našej dnešnej ponuky. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Veľký jarný výpredaj: Detoxikácia a očista tela rýchlo a ľahko!
11.3.2015

Zdravé a fit! Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu a dajte svoje telo do poriadku. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho máte zdarma - na všetky nižšie...

viac
Veľká jarná údržba tela: Návod na zdravie a detox organizmu
9.3.2015

Zdravé a fit! Ak chcete dostať svoje telo do dobrej kondície po náročnej zime, je najvyšší čas. Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví a detoxikácii, vďaka ktorej prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Nedajte sa zmiasť pekným obalom: Nakupujte hlavou a varte srdcom!
24.9.2014

Pri posudzovaní toho, čo prospieva a škodí nášmu zdraviu, zastáva jedlo a pitie významné miesto. Poskytuje nám nielen stavebný materiál na udržanie nášho tela a potrebnú dávku energie, ale i potešenie.

viac
Kniha Nakupujte hlavou, varte srdcom: Cesta za zdravím...aj bez peňazí
12.9.2014

Zaujíma vás, čo nakupujte a čo jete? Ako sa vyhnúť chemickým konzervantom, nezdravým éčkam či umelým farbivám? A čo hovoríte na náhradné sladidlá – osladia vám naozaj život? Alebo vám „pekne osladia“ vaše zdravie?, ako sa zvykne vravieť. Náš životný štýl sa za posledných dvadsať rokov radikálne zmenil a až príliš ľahko sme podľahli zvodom a pozlátkam konzumnej spoločnosti. Nová kniha     Nakupujte...

viac
Ako pripraviť jedlo, keď v peňaženke zostalo len pár centov?
9.7.2014

Nie je to až také ťažké... Lacných pokrmov je veľké množstvo a netreba si myslieť, že takéto jedlá sú o niečo ochudobnené a nudné. Naopak, aj najjednoduchšie jedlo môže získať prívlastok nezabudnuteľnej chuti. Stačí poznať tie správne recepty, pár tipov a veľmi dôležitých trikov. To všetko sa týka aj hospodárneho využitia zvyškov potravín.

viac
Tipy: Nahliadnite do mysle slovenských vrahov alebo spoznajte liečivé antioxidanty
2.7.2014

Hoci sa o lete hovorí ako o uhorkovej sezóne, vo svete kníh sa deje stále niečo zaujímavé. Najnovšie vychádza publikácia od slovenského autora Davida Kičina s názvom Zatratení. V nej nahliadnete do mysle najväčších slovenských kriminálnikov. Ak preferujete ľahšie čítanie, určite si prídete na svoje v románe Desatoro přikázáni pro Veverku. Keď sa chcete počas prázdnin detoxikovať, zaručene vám poradí...

viac
Problémy s krvným tlakom? Jednoduchý návod, ako s tým bojovať!
31.3.2014

Známa múdrosť hovorí, že stravou môžete ovplyvniť to, ako sa cítite fyzicky, duševne a intelektuálne. V knihe s názvom Čo jesť keď... sa dozviete konkrétne údaje o potravinách s liečivým účinkom, ktoré môžu zasiahnuť do vývoja vašej choroby. V jednej z kapitol publikácie sa dočítate, ktoré potraviny sú najbohatším zdrojom vitamínov, minerálov či ďalších látok odporúčaných na prekonanie choroby.

viac
Na každú chorobu existuje jedna bylina: S čím máte problém vy?
26.3.2014

Vari každý človek chce byť zdravý a plný sily. No dnešný hektický životný štýl prináša so sebou množstvo civilizačných chorôb a zdravotných ťažkostí. Mnohí preto často siahajú po syntetických liečivách. Treba však upozorniť, že ich vedľajšie účinky sú niekedy alarmujúce. Oveľa bezpečnejšie sa ukazujú alternatívne metódy liečby. Čoraz viac ľudí dnes vyhľadáva účinné a časom osvedčené prírodné prostriedky.

viac
Jahody sú kráľovským ovocím: Prečítajte si o ich superúčinkoch
18.3.2014

Už celé stáročia je známe, že potraviny nás nielen zasycujú, ale aj liečia. V knihe Superpotraviny sa dozviete, že aj tie najobyčajnejšie pomáhajú v prevencii a liečbe širokého spektra chorôb, neduhov a ťažkostí. Dnes sme si posvietili na zázračné účinky jahôd.

viac
Zázračné účinky cibule: Pozrite, aké tajomstvá skrýva
13.3.2014

Jedna stará ľudová múdrosť hovorí, že človek môže skôr variť bez ohňa než bez cibule. Tá má pevné miesto vo všetkých svetových kuchyniach. Dokáže dodať arómu a chuť neuveriteľnému množstvu jedál. Za slzy preliate pri jej príprave sa nám kráľovsky odmení, pretože ju uctievame aj ako prírodný všeliek. Tušili ste, aké zázračné má účinky?

viac
Vlastnou mysľou dokážete zázraky: Tu je návod
6.3.2014

Nikdy a za nijakých okolností nevzdávajte svoj boj. Stojí pri vás celá armáda vašej energie, vôle, sily, nádeje a dôvery v seba samého. Kniha Myslenie uzdravuje sa s vami podelí o nové fascinujúce možnosti samoliečby, aby ste ani v tých najnepriaznivejších a najkritickejších chvíľach svojho života nepociťovali osamelosť, bezmocnosť a beznádej.

viac
Vyliečte nespokojnosť, choroby a nešťastie vlastnou mysľou
27.2.2014

Určite si hovoríte, že o zdraví sa už popísalo mnoho. No v knihe Myslenie uzdravuje od českej autorky Jarmily Mandžukovej sa dozviete niečo viac o samoliečbe s cieľom pomôcť sebe aj ostatným. Autorka sa vám pokúsi priblížiť neobmedzené možnosti vašej mysle.

viac

Recenzie knihy Superpotraviny | Jarmila Mandžuková
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup