Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Krycie meno Bežec

4 5
92% (5 recenzií)
od Peter Tóth z vydavateľstva Vydavateľstvo Dixit, s.r.o.
Vydavateľstvo Dixit, s.r.o.
december, 2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,95 €
Zľava: 2,59 € (20 %)
Naša cena: 10,36 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Krycie meno Bežec

Popis knihy Krycie meno Bežec (Peter Tóth)

Kniha Krycie meno bežec od autora Petra Tótha je celá lemovaná behom. V polovici 90-tych rokov minulého storočia bol Peter Tóth mladý novinár, ktorý sa neustále niekam ponáhľal. Nevedel sa presúvať z jedného miesta na druhé normálnym krokom. Neuroticky striedal rýchlu chôdzu s poklusom. Žil v akejsi obave, že mu niečo utečie. Myslel, že behom tomu zabráni.

 

To ako Peter Tóth, autor knihy Krycie meno Bežec pobehoval sa časom ukázalo pre neho ako veľká výhoda. Keď ho sledovala SIS, jej ľuďom to pri monitorovaní jeho pohybu veľmi sťažovalo prácu. Bežecké presuny z domu do redakcie a z redakcie na stretnutia alebo tlačové konferencie boli pre sledovačku nočnou morou. Spočiatku to robil nevedomky, až neskôr pochopil, že beh je veľmi účinnou zbraňou proti sledovaniu. Sledovačku tak dostával do komplikovaných situácií a často sa jej strácal. Od jej príslušníkov dostal kódové označenie Bežec.

 

Kniha Krycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia.

Odhaľuje existenciu takzvanej paralelnej tajnej služby, neobvyklej organizácie spravodajských dôstojníkov, usilujúcich sa dokumentovať prešľapy oficiálnej SIS. Odpočúvanie centrál opozičných strán, horiace autá, výbuchy a záhadné zmiznutia ľudí.

Aj taká bola nedávna história 90-tych rokov minulého storočia.


Na jej pozadí sa odvíja autobiografický príbeh Petra Tótha, ktorý bol ako novinár pod drobnohľadom tajnej služby, neskôr sa stal jej príslušníkom a nakoniec aj riaditeľom kontrarozviedky SIS. Rozpráva o tom, ako našiel ukrývajúceho sa Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna, a ponúka zasvätený pohľad na vraždu jeho najlepšieho priateľa Róberta Remiáša.


Autor sa nevyhýba ani kontroverzným udalostiam zo svojho života. Otvorene popisuje svoj kariérny vzostup, ale aj strmý pád. 

Bežec umožňuje bližšie spoznať jeho autora a ponúka nekonvenčné videnie sveta tajných služieb.

 

 

ZOZNAM KAPITOL:


Dôvod prečo po úvode nasleduje druhá časť, je ten, že sa príbeh Petra Tótha nezačína rokom 1995 a únosom Michala Kováča mladšieho, avšak už od tohto obdobia je pre čitateľa atraktívny. Preto po úvode nasleduje druhá časť a kniha nekončí záverom ale prvou časťou. 


ČASŤ DRUHÁ:

PARARELNÁ TAJNÁ SLUŽBA

Prečo to robíme tak na p...?

Alebo ako som našiel svedka Fegyveresa 

Kapustnica v Borovom lese

Zásluhy neviditeľných

Ladislav Pittner, hovorca paralelnej služby

Spiritus rector Igor Cibula

 

ČASŤ TRETIA:

POD KONTROLOU LEXOVEJ SIS

Tiene za chrbtom

Sexi novinárka a starý známy

Neznámy spojenec

Mačka vo dverách, potkan cez okno

Vedro hovien a iné špinavosti

Auto v plameňoch

 

ČASŤ ŠTVRTÁ:

RÓBERT REMIÁŠ A DOTYK SMRTI

Príbeh z predchádzajúcich častí

Priateľ korunného svedka Fegyveresa

Podsvetie v akcii

Nočný výbuch

Rozprávania jedného mafiána

 

ČASŤ PIATA:

NOVINÁR A SPRAVODAJSKÝ DôSTOJNÍK

Krátky spravodajský kurz: Kto je to legalizant?

Prečo som sa stal príslušníkom SIS

O čom píše novinár a o čom legalizant

Chyby, za ktoré sa platí


ČASŤ ŠIESTA:

PÁD

Dohoda s Vladimírom Mitrom

Dohoda s Mikulášom Dzurindom

Známe nové tváre

Odvolanie z funkcie

A čo bolo potom

Záver


ČASŤ PRVÁ:  

NOVINÁR

Urobil som z mamy sekretárku predsedu KDH

Mladý Ľudák píše z Ameriky

Redaktor Slovenského denníka

Z Úradu Vlády do denníka SME

 


 

 

 

 

Ukážky z knihy Krycie meno Bežec, Peter Tóth:

 

"Bežal som večernými ulicami. Poháňal ma strach. Chcel som byť čím skôr doma, schovať sa pred nepriateľom, ktorého som nevidel, ale vedel som, že je čoraz bližšie. Už len niekoľko desiatok metrov, zopár dlhých, rýchlych krokov a budem v našej bráne, hovoril som si"...

 

 


KAPUSTNICA V BOROVOM LESE


Mikuláš Kuzánsky si predstavoval Boha ako kruh, ktorého stred je všade a obvod nikde. Trochu nadsadene by sa dalo povedať, že v rokoch 1995 - 1998 chceli bossovia tajnej služby, aby bola sledovačka SIS takouto všadeprítomnou entitou, a urobili pre to naozaj veľa. Z pochopiteľných dôvodov nikdy nemohli dosiahnuť, aby bol sledovací odbor všade tam, kde by chceli, no jeho nadmerným zneužívaním len dosiahli, že na rozdiel od Boha nebol neviditeľný. A to bola veľká chyba.

 

Kým operatívne útvary SIS, pracujúce s agentúrnou sieťou, boli do veľkej miery vyťažované prípravou a realizáciou rôznych špeciálnych operácií - od aktívnych opatrení formou diskreditácie prezidenta, cez prírpavu propagandistických a fyzických útokov na oponentov režimu, až po infiltráciu opozičných a novinárskych kruhov rôznymi informatórmi - sledovací odbor sa zmenil na súkromnú detektívnu službu Ivana Lexu, slúžiaceho premiérovi Mečiarovi. Sledovačka sa tak stala najviditeľnejšou a azda najmedializovanejšou zložkou SIS.AKCIA, ČO MALA PREBEHNÚŤ HLADKO

 

Veľké nadanie pre spravodajskú činnosť a odhodlanie Igor prejavil aj v prípade, ktorý bude v tejto kapitole posledným príkladom jeho pozoruhodnej angažovanosti. Slovenské šátne orgány síce stíhali prezidentovho syna v kauze Technopol, no nerobili v tejto veci žiadne procesné úkony, iba naťahovali čas. Nechceli prípad ukončiť ani obžalobou, ani uložením spisu, aby mu nemuseli vráťiť cestovný pas, ktorý potreboval na vycestovanie do Nemecka, kde sa chcel dobrovoľne podrobiť výsluchu a ďalším procesným úkonom. Igor Cibula a iní anonymní ľudia preto vymysleli plán, ako dostať Michala Kováča mladšieho do Nemecka aj bez cestovného pasu...HITPARÁDA ODHALENÍ


V deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia na Slovensku očividne nebola vyprodukovaná slávnejšia nahrávka, akou bol telefonický rozhovor riaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu s ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom. Hviezdy a hviezdičky slovenskej pop music, komici a satirici sa mohli namáhať, koľko len chceli. Žiadna ich nahrávka nemala najmenšiu šancu prekonať duo Lexa - Hudek, komplicov pristihnutých pri čine. Poviem to bez obalu. V tajnej službe sa našiel odvážlivec a rozhodol sa cielene monitorovať svojho najvyššieho šéfa, pretože vedel, že je nebezpečný a neopatrný zároveň. Nedovolím si tvrdiť, že na vlastnú päsť napichol Lexovu pevnú linku. Skôr sa domnievam, že telefón na sekretariáte riaditeľa SIS bol odpočúvaný z nejakého iného dôvodu. V každom prípade môžem povedať, že poznám človeka, vďaka ktorému táto nahrávka nielenže vznikla, ale bola aj doručená predstaviteľom paralelnej služby a tí ju posunuli opozičným politikom, odkiaľ zase putovala do rádia TWIST a ďalších médií...


 


Pozrite si upútavku k novej knihe Krycie meno bežec:


https://www.youtube.com/watch?v=wxdhZCO-BSI#t=1
Peter Tóth pri krste knihy:


Peter Tóth krstí novú knihu Krycie meno BežecPeter Tóth - december 2013


 
 

 

Podrobnosti

EAN: 9788089662067
Autor: Peter Tóth
Rok vydania: december, 2013
Počet strán: 352
352
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 148x210x1,5 mm
Rok poslednej dotlače: december, 2013
Dátum plánovaného vydania: 10.12.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Kauza Cervanová: Ako sa vrahovia vysmievali spravodlivosti
21.12.2015

Kauza Cervanová patrí medzi najdiskutovanejšie justičné prípady v dejinách Slovenska. V 70.rokoch brutálne znásilnili a zavraždili mladú študentku Ľudmilu. O pár rokov súd za tento čin odsúdil siedmich Nitranov. Niektorí z nich svoju vinu v priebehu vyšetrovania priznali. Neskôr však dvaja priznanie odvolali ako vynútené. S tým, že boli obeťou komunistického režimu... „Nikdy som neuveril, že vrahovia sú obete komunistického režimu,“ povedal autor novej knihy...

viac
Kniha Komando 52: Remiáš zahynul v dôsledku spolupráce SIS s podsvetím!
11.12.2014

Peter Tóth je bývalý novinár, člen slovenskej tajnej služby, ktorý dokonca šéfoval kontrarozviedke. Napísal už dve knihy o praktikách tajných služieb. Tá najnovšia s názvom Komando 52 vyšla práve v týchto dňoch a prináša šokujúce informácie o praktikách tajných.

viac
Kniha Komando 52: Šokujúce praktiky slovenských tajných služieb odhalené!
1.12.2014

Bývalý žurnalista Peter Tóth v týchto dňoch uviedol do sveta svoju novú knihu s názvom Komando 52. Rozhodol sa tak po minuloročnom úspechu titulu Bežec. V novinke komplexnejšie približuje šokujúce praktiky SIS za Mečiarovej vlády. Z mnohých aktivít slovenskej tajnej služby budete prekvapení.

viac
Autor knihy Krycie meno Bežec prehovoril o zákulisných praktikách tajnej služby
11.12.2013

Peter Tóth (42) je bývalý novinár, ktorý bol v čase svojho publikovania pod drobnohľadom tajnej služby. Neskôr do nej on sám vstúpil a dokonca sa stal riaditeľom kontrarozviedky SIS. Teraz napísal knihu Krycie meno Bežec, ktorá obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia agentúry, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. 

viac

Recenzie knihy Krycie meno Bežec | Peter Tóth
92%
5 recenzií

Ohodnoť knihu
30.01.2014, 10:31
0
Nič úbohejšieho som ešte nečítal, na prvý pohľad poznať, že to písal do funkcie politicky nanominovaný "osamelí " bežec, ktorý nemá o písanej práci ani šajnu, ani kvalifikáciu, poznatky . Mal by sa zamyslieť nad jedným výrokom jedného/Putin/ agenta !: Sú dva druhy agentov bývalí / rozumej mrtvy /, alebo žiadny, lebo odtajnený agent sa veľmi rýchlo transformuje do tej prvej kategórie!
Andersen by sa zbláznil z tak úbohých bájok........
16.01.2014, 15:09
0
Obdivujem odvahu a statočnosť autora.....
12.12.2013, 11:03
0
Zatiaľ som knihu nečítal,ale sledoval som jeho počínanie v dennej tlačí.Kniha určite napovie viac.
10.12.2013, 11:18
0
Juro musim s tebou nesuhlasit.. Podla mna Peto Toth v knihe dobre vysvetluje ako a co sa vlastne dialo a odkryva mnoho veci, ktore by iny clovek nepovedal. Ja mu davam lajk za jeho odvahu. Predsavit si, ze mam ja tak pobehovat stale a skryvat sa, bat sa vlastneho tiena, lebo viem ze ma prenasleduje SIS-ka alebo ktovie aki ini mafiani asi sa dos... ved to co sa dialo v tych 90.tych rokoch.. ale jasne nezastavam sa ho, ved nemozme vediet do coho vsetkeho bol zapleteny on sam!
10.12.2013, 11:09
3
No neviem, miešajú sa vo mne rôzne pocity, neviem ci mam toho chlapa lutovat, ze ho prenasledovali, dali mu vybuchnut auto, alebo ho povazovat za zradcu, tajneho agenta pracovnika SIS. Knihu som si kupil, kazua unosu M.Kovaca mladsieho ma zaujima a som zvedavy co nam povie "bezec" o SISke a rôznych mafianskych ci nemafianskych praktikach..

Čitatelia si ku knihe Krycie meno Bežec kúpili tieto tituly

Komando 52

9,56 € (zľava 20 %)

Som Jozef Majský

8,72 € (zľava 20 %)

Kauza Cervanová I.

13,52 € (zľava 20 %)

Emoce

22,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Peter Tóth

Peter Tóth v deväťdesiatych rokoch patril k najznámejším novinárom.

 

Za jeho názory, ktoré publikoval v článkoch ho v tom čase prenasledovala Lexova SIS. Počas vlády Vladimíra Mečiara mu vybuchlo auto. Bol známym komentátorom a písal aj o tajnej službe a podsvetí. 

 

V roku 2006 musel odísť z denníka SME. "Čím dlhšie prenikal do prostredia tajnej služby aj podsvetia, tým menej bol schopný podľa môjho názoru rozlišovať čo je lož a čo je pravda. Jeho neochota slúžiť výlučne verejnosti a nikomu inému boli ten pravý a hlavný dôvod, pre ktorý som ho v roku 2002 poprosil, aby z denníka odišiel, " napísal neskôr bývalý šefredaktor SME. 

 

Po odchode z denníka pracoval v rádiu Expres a Národnej obrode.

Neskôr v roku 2003 bol Tóth vymenovaný do funkcie kontrarozviedky. 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup