Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Život na klávesách - Braňo Hronec

5 0
100%
od Braňo Hronec z vydavateľstva Marenčin PT, spol. s r.o.
Marenčin PT, spol. s r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Popis knihy Život na klávesách - Braňo Hronec (Braňo Hronec)

Autobiografické dielo, ktoré Braňo Hronec napísal s publicistkou Barborou Lauckou je ojedinelým svedectvom doby, v ktorej po druhej svetovej vojne žila celá naša spoločnosť. Mapuje pomery na Slovensku – za Železnou oponou, hovorí o svojich úspechoch v zahraničí ale aj o prehrách doma, o situáciách, ktoré boli niekedy veselé a inokedy zas až bolestne smutné. Spomína stovky hudobníkov a priateľov s ktorými hrával a prežil vyše päťdesiat rokov svojej profesionálnej kariéry.

 

 

Braňo Hronec (1940, Hronsek). Narodil sa v rodine evanjelického farára. Vyštudoval konzervatórium a kompozíciu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u profesora Alexandra Moyzesa. Stal sa legendou slovenskej populárnej hudby druhej polovice 20. storočia. So svojim hudobným telesom pôsobil takmer v celej Európe.
 
„Je veľmi ľahké a zjednodušené hodnotiť čas, ktorý sme žili z dnešného pohľadu ‚hrdinov‘, ktorých nik nikdy nenútil robiť ideové kompromisy. Nerozmýšľal som nad tým, že by som opustil republiku, pretože som bol vždy doma na Slovensku rád. V žiadnom prípade ale neodsudzujem tých, ktorí odišli. Mali na to právo. Ja som sa však rozhodol zostať. A preto akceptovať aj to, čo bolo neraz prihlúple, nelogické, komické, alebo dokonca trápne. Taká však bola naša vtedajšia realita života, ktorý museli žiť milióny našich ľudí. Z toho môjho som sa usiloval vytĺcť za 
 
Pri našich vystúpeniach s Julom Satinským sa Braňo vyznačoval tým, že sa zo všetkých smial najhlasnejšie, presnejšie povedané hurónsky. Nás s Julom, ako začiatočníkov, to veľmi povzbudzovalo, lebo keď sme počuli Braňov smiech, vedeli sme, že vtip sa nám podaril. Potom sa Braňo preorientoval na popmusic – a stal sa z neho nielen skvelý organizátor, ale aj výnimočný skladateľ. Sám som mu v šesťdesiatych rokoch napísal niekoľko textov, ba vlastne môj prvý text, ktorý sa objavil na verejnosti, zhudobnil práve Braňo.
 
Vídali sme sa raz častejšie, inokedy menej často, ale vždy sme o sebe vedeli, vždy nás držali pohromade naše spoločné začiatky. A, samozrejme, preferans. Braňo, teším sa na ďalšiu partiu.“
Milan Lasica 

Podrobnosti

Autor: Braňo Hronec
Rok vydania: 2013
Počet strán: 320
320
Typ tovaru: viazaná
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 13,5 x 20 cm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Biografie

Recenzie knihy Život na klávesách - Braňo Hronec | Braňo Hronec
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup