Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Keby som bola tebou

5 0
100%
od Lisa Renee Jonesová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Keby som bola tebou

Popis knihy Keby som bola tebou (Lisa Renee Jonesová)

Kniha Keby som bola tebou od autorky Lisy Renee Jonesovej píše príbeh o mladej učiteľke Sare. Tej sa náhodou dostane do rúk denník akejsi Rebeccy. Neodolá, nakukne doň a nájde v ňom šteklivé opisy ľúbostnej aféry s neznámym mužom. Nemyslí už na nič iné, vášnivé, no drsné erotické scény ju celkom opantajú. Zrazu sa však záznamy v denníku končia a ona sa rozhodne vypátrať, čo sa s Rebeccou stalo. Stopy ju zavedú do galérie, kde spoznáva dvoch príťažlivých mužov. Ktorý z nich je tajomným milencom z denníka? Rebecca sa ocitá vo víre odvážnych a nebezpečných intímnych zážitkov, čoraz viac ochutnáva zo zakázaného ovocia. Čo ak sa jej nepodarí vymaniť sa z osudu poslušnej otrokyne? Keby som bola tebou je vzrušujúci a provokatívny príbeh, z ktorého sa vám rozbúši srdce.

 

Z anglického originálu If I were you (Gallery Books,New York 2013) preložila Lujza Lotková.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Keby som bola tebou

 

„To si píš, že myslím/' odvrkne mi. „Zarábam, tak sa tomu hovorí. Napokon, pre nás je to len fikcia."

Jej slová sú chladné, a to ma prekvapí. Takúto Ellu nepoznám. „Ale Ella, hovoríme o najtajnejších myšlienkach neznámej ženy. Iste nechceš zarábať na jej bolesti."

Zachmúri sa. „O akej bolesti hovoríš? Mne sa skôr zdá, že si riadne užíva."

„O všetko, čo má, prišla na dražbe. Pochybujem, že si ktovieako užíva."

„Podľa mňa ju ten jej bohatý nabijak uniesol na nejaké exotické miesto a žijú si na veľkej nohe." Hlas jej zvážnie. „Musím uvažovať takto, ak chcem podniknúť niečo také, Sara. Prosím ťa, nevyvolávaj vo mne výčitky svedomia. Tie peniaze potrebujem, a ak to nespravím ja, urobí to niekto iný."

Chcem jej oponovať, ale dám sa obmäkčiť. Ella je na svete sama ako prst, teda ak nerátame otca alkoholika, ktorý si zväčša nepamätá, ani ako sa volá, nieto aby si pamätal meno vlastnej dcéry. Viem, myslí si, že si potrebuje našetriť na horšie časy. Sama ten pocit veľmi dobre poznám. Tiež som sama. Teda v podstate sama, ale na to teraz nechcem myslieť.

„Prepáč," poviem jej a myslím to vážne. „Chápem, že to vnímaš ako šťastnú náhodu, a teším sa, že ti to vychádza."

Pery sa jej nepatrne skrivia, potom prikývne a postaví sa. Stojíme vedľa seba a ja ju objímem. Usmeje sa a hneď zažiari ako slnko, ktoré tak často prináša do môjho života. Ellu zbožňujem. Fakt.

„Aj my s Dávidom sa dnes chystáme trochu si zašantiť," zahlási nezbedne. „Musím bežať," zasmeje sa a zakýva mi. „Uži si večer, ja si ho užijem určite."

Ponorím sa späť do kresla a hľadím na zatvárajúce sa dvere.
Klopanie na dvere ma už po druhý raz uvrhne z raja do paniky. Dezorientovaná a grogy sa posadím na posteli a šibnem pohľadom.

 

Nie, neviem, ale kým hľadám tie správne slová, ako jej to povedať, už aj kráča k dverám. „Ella..."

„Zavolám ti, keď priletíme do Paríža, maj mobil pri sebe."

„Počkaj!" skríknem a chytím ju za plece „Ako dlho budeš preč?"

Oči jej od nadšenia len tak svietia. „Mesiac. Verila by si tomu? Celý mesiac v Taliansku. Splnil sa mi sen." Objíme ma a pobozká na líce. „Keďže my stredoškolskí učitelia vďaka dlhším vyučovacím dňom nezačneme skôr ako v októbri, môžem vypadnúť na celý mesiac! Verila by si tomu? Viac ma nikto nebude počuť sťažovať sa na dlhšie vyučovacie dni. Celý mesiac v Taliansku, splnil sa mi sen! Zavolám a po návrate vystrojíme svadobnú hostinu."

Pohľad jej zmäkne. „Vieš, že som chcela, aby si bola na mojej svadbe, však to vieš? Ale keďže nemám nijakú rodinu, Dávid ma chcel zobrať niekam ďaleko, aby mi to trochu uľahčil." Dobne ma do zvrašteného čela, keď sa zamračím. „Nemrač sa tak, spraví sa ti tam vráska. Som v pohode. Vlastne mi je úplne skvelo."

„Len aby," poviem a snažím sa nasadiť čo najprísnejší učiteľský tón, ale hrdlo mám také stiahnuté, že zo mňa vylezie len zachrípnuté upozornenie. „Ohlás sa mi, hneď ako doletíte, aby som sa o teba nebála. A pošli fotky. Celú hŕbu fotiek."

Ella sa žiarivo usmeje. „Áno, slečna McMillanová." Zvrtne sa a uháňa preč, no kým zahne za roh, ešte mi v poslednej chvíli zakýva. Je preč a ja sa musím popasovať so slzami, ktoré ma zaskočili.

Teším sa z Elly, ale zároveň si o ňu robím starosti. Cítim sa... Nie som si istá, ako sa cítim. Možno stratená. Zovriem v prstoch kľúče a odrazu si uvedomím, že som práve zdedila sklad aj s denníkmi. A to som sa zaprisahala, že ich viac nebudem nečítať.

 

 

 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055136202
Autor: Lisa Renee Jonesová
Rok vydania: 2013
Počet strán: 280
280
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3620-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Nechajte sa strhnúť vášňou: Ponuka, pri ktorej sa budete červenať
16.2.2015

Slovenské kiná v týchto dňoch ovládlo filmové spracovanie svetového bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej. Ak obľubujete práve takýto erotický žáner, ste na správnom mieste. Pripravili sme si pre vás časovo limitovanú ponuku pikantných publikácií, vďaka ktorej výrazne ušetríte. Akcia platí do konca februára. Osobný odber máte po celom Slovensku zdarma.

viac

Recenzie knihy Keby som bola tebou | Lisa Renee Jonesová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Keby som bola tebou kúpili tieto tituly

Sama sebou

11,12 € (zľava 20 %)

Jedine s ním

11,12 € (zľava 20 %)

Neskrotená

10,32 € (zľava 20 %)

Pod týmto mužom

12,72 € (zľava 20 %)

Manželská pasca

8,72 € (zľava 20 %)

Alfa

10,32 € (zľava 20 %)

Manželský omyl

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup