Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Krása nemá vek 2

4 6
93% (6 recenzií)
od Novotná Alexandra z vydavateľstva ROKO, a.s.
ROKO, a.s.
2013
slovenský
slovenský
Naša cena: 14,90 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Krása nemá vek 2

Popis knihy Krása nemá vek 2 (Novotná Alexandra)

Úspešná slovenská lekárka Alexandra Novotná vydala v roku 2008 svoju prvú publikáciu. Dielo s názvom Krása nemá vek zaznamenalo u čitateľov veľký úspech. „Môj prvý titul sa vypredal v pomerne krátkom čase. Knihu dokonca používali aj kozmetičky na výučbu, keďže neexistovala žiadna ucelená odborná literatúra v tejto oblasti. Aj toto bolo pre mňa akýmsi impulzom, aby som vydala pokračovanie,“ prezradila pre iPark.sk lekárka, ktorá dbá aj o krásu známych Sloveniek. Medzi jej klientky patrí napríklad speváčky Eva Máziková, Marcella Molnárová, moderátorky Erika Judínyová a Adriana Kmotríková, či herec Štefan Skrúcaný.

 

Nové 215-stranové dielo je plné moderných metód v estetickej dermatológii a v laserovej medicíne. Kniha je obohatená o poznatky, ktoré autorka získala na významných kongresoch po celom svete. Na vzniku publikácie participovali okrem Alexandry Novotnej aj ďalší odborníci z lekárskeho prostredia. Podobne ako v prvom doktorkinom počine, aj tentokrát sa čitatelia môžu tešiť na mnoho zaujímavých ľudských príbehov, s ktorými sa lekárka stretla priamo v praxi.

 

Kniha odhalí čitateľom aj mnohé zaujímavosti z oblasti plastickej chirurgie. Za všetky spomeňme napríklad zásady, ktoré treba dodržiavať pri zväčšovaní prsníkov. V publikácii sa možno dozvedieť aj to, pre koho je úprava ženských predností vhodná a podľa čoho si vyberať správnu veľkosť implantátov. Autorka však nevynecháva ani tému možných rizík pri úprave ovisnutej kože na tvári či podrobný postup pri transplantácii vlasov.

 

"Krásna žena patrí všetkým, škaredá iba tebe," tvrdí indické príslovie. "Krásne ženy ponechajme mužom bez fantázie," myslel si francúzsky spisovateľ Marcel Proust. "Krása si vyprosuje lásku," povedal Publius Ovidius Naso, jeden z najväčších literátov starovekého Ríma. Asklepiades, grécky básnik, sa vyjadril: "Krása ženy skrýva mnohé jej škaredosti pred zrakmi zvedavcov." Budhovi pripísali múdrosť: "Krásni mladí ľudia sú hračka prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela." Ruský spisovateľ Fiodor Michajlovič Dostojevskij sa nechal počuť, že krása je strašná vec. Diabol v Nej zápasí s Bohom a bojiskom sú ľudské srdcia. Napoleon Bonaparte tvrdil, že krásna žena sa páci oku, dobrá srdcu. René Descartes, francúzsky filozof, matematik predstaviteľ racionalizmu, sa hlboko zamyslel a racionálne povedal: "Krása žien sa nám páči práve preto, že má svoje kazy." Nuž a rakúsky divadelník Johann Nestroy dodal: "Krása je pominuteľná, hlúposť - večná."

Jedno slovo - krása, a koľko múdrostí!

Krása, fenomén, ktorý sprevádza ľudstvo dejinami. Minulosťou i prítomnosťou. Darmo budeme tvrdiť, že skutočná krása vychádza z ľudského vnútra. Stáčí, aby sme povedali, že väčšina žien nie je so svojím výzorom spokojná. Každá z nás sa nad sebou zamyslí. Nie nad vnútrom, nad svojou dušou, ale nad svojím zovňajškom..

 


Krasa nema vekMUDr. Alexandra Novotná PhD.
 

• absolvovala štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave s vyznamenaním.
 
• absolvovala ročný pracovný pobyt na Kožnej klinike Univerzitnej nemocnice AKH vo Viedni.
 
• po návrate získala atestáciu v odbore dermatovenerológia.
 
• od roku 2000 sa venuje korekčnej dermatológii a laserovej medicíne.
 
• v roku 2002 ukončila externé doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UK a obhájila prácu na tému "Najnovšie metódy odstraňovania prejavov starnutia na koži s dôrazom na použitie botulotoxínu v dermatológii".
 
• pravidelne absolvuje školenia, stáže a kongresy na Slovensku i v zahraničí. Absolvovala školenia a študijné stáže vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku a USA.
 


• prednáša a publikuje vo svojom odbore doma i v zahraničí, školí lekárov na použitie kyseliny hyaluronovej a botulotoxínu, je odborným garantom viacerých odborných podujatí.
 
• Je členkou Slovenskej lekárskej komory, Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti, Rakúskej dermatologickej spoločnosti, European Academy of Dermatology & Venereology a prezidentkou Slovenskej laseroterapeutickej spoločnosti.

• V roku 2OO6 založila spoločnosť Esthetic, s. r. o., Kliniku korekčnej dermatológie a plastickej chirurgie.


Podrobnosti

Vydavateľstvo: ROKO, a.s.
EAN: 9788097149703
Autor: Novotná Alexandra
Rok vydania: 2013
Počet strán: 215
215
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Super knihy s výraznou zľavou až 50%: No nekúp to!
8.4.2014

Na svoje si príde naozaj každý! Máte radi beletriu, motivačnú literatúru, knihy pre deti, dejiny alebo cestopisy? Tak prečo nevyužiť jedinečnú ponuku, vďaka ktorej môžete mať svoje obľúbené tituly doma. A ešte aj ušetríte desiatky eur.

viac
Oklamte svoj vlastný vek: Ako na to?
11.3.2014

To, ako dlho človek chodí po našej planéte, vidieť na jeho tvári. Pľúca, srdce, cievy a pečeň vás navonok neprezradia, pretože nevidíte, v akom sú stave. Ale koža vás odhalí. A aj keď doposiaľ nikto na "starú kožu" neumrel, predčasne zostarnutá koža vám môže život veľmi znepríjemniť.

viac
Buďte krajšia a mladšia... a my za vás ešte aj zaplatíme!
7.3.2014

Niečo pre ženy! V súvislosti s blížiacim sa sviatkom MDŽ si pre vás internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s úspešnou lekárkou slovenských celebrít Alexandrou Novotnou výnimočnú akciu na jej knihu Krása nemá vek 2. Iba oddnes do nedele 9. marca je na publikáciu zľava 33 percent. Tretinu z pôvodnej ceny teda platiť nemusíte.

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná vydala knihu, ktorá vás spraví krajšou
13.11.2013

Známa slovenská lekárka, dermatologička Alexandra Novotná vydáva po úspechu knihy Krása nemá vek jej druhé pokračovanie. Knihu s názvom Krása nemá vek 2 slávnostne pokrstili pramenitou vodou v utorok 12. novembra Erika Judínyová a Štefan Skrúcaný v bratislavskej kaviarni.

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná prináša návod na krásu
16.10.2013

Po úspechu knihy Krása nemá vek vydáva uznávaná slovenská lekárka Alexandra Novotná druhé pokračovanie. Publikácia uzrie svetlo sveta už čoskoro. Krása nemá vek 2 bude plná nových metód a poznatkov z oblasti estetickej dermatológie, laserovej medicíny a plastickej chirurgie. O pár dní ju nájdete exkluzívne na stránke iPark.sk. Pre prvých záujemcov máme pripravené malé prekvapenie :-)

viac

Recenzie knihy Krása nemá vek 2 | Novotná Alexandra
93%
6 recenzií

Ohodnoť knihu
10.11.2014, 10:32
0
Velmi sa mi paci kniha
27.09.2014, 11:05
0
knihu som kúpila ako darček, ale verím, že potešila
17.05.2014, 10:40
5
Skvela kniha
21.01.2014, 07:53
5
Skvele napísaná kniha, nakoľko pani doktorku Novotnú poznám osobne, určite odporúčam sa zveriť do jej starostlivosti pre
každého kto chce vyzerať mlado ale hlavne prirodzene :)
16.01.2014, 10:45
0
Skvela kniha
13.11.2013, 10:13
0
Prvé vydanie knižky Krása nemá vek mám a keďže moje povolanie sa týka krásy a snažím sa robiť ľudí krajšími, dosť som sa ňou inšpirovala. Teraz sa teším z nového vydania. Doba sa posunula. Nastal pokrok aj v rôznych metódach estetickej kozmetiky. Ja tiež napredujem a teším sa, že toto vydanie je plné nielen rád o plastikách ale je aj plné príbehov ľudí, ktorí si tieto estetické zmeny dali urobiť a ako im to pomohlo zvýšiť sebavedomie alebo aj nie. Všetci predsa vieme, že v dnešnej dobe musí človek vyzerať dobre a mlado :)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup