Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Jutta Poschet: Diéta na posilnenie imunity

od Jutta Poschet z vydavateľstva Fortuna Libri SK, s.r.o.
Fortuna Libri SK, s.r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Jutta Poschet: Diéta na posilnenie imunity

Popis knihy Jutta Poschet: Diéta na posilnenie imunity (Jutta Poschet)

Diéta na posilnenie imunitného systému nie je len pohodlná a jednoduchá cesta k dosiahnutiu vysnenej postavy a celkovej pohody. Ponúka aj pomoc pri chorobách zapríčinených nesprávnym stravovaním, nedostatkom pohybu a stresom. Zároveň je to možnosť, ako sa vyhnúť inzulínovej rezistencii, cukrovke, Alzheimerovej chorobe a ochoreniam srdcovo-cievneho systému. Jutta Poschetová v knižke vysvetľuje svoj úspešný, overený program založený na originálnom princípe fungovania štvordňovej rotácie pri zohľadnení jednotlivých skupín potravín. Program podporuje metabolizmus, posilňuje imunitný systém, lieči zápaly a redukuje hmotnosť – zaručene bez jojo efektu!

 

 

 

Ukážka z knihy: Diéta na posilnenie imunity

 

Vitamíny

Všeobecne je rozšírený názor, že nedostatok vitamínov v strave sa v dnešnej vyspelej spoločnosti vyskytuje zriedkavo alebo že vitamínové pilulky sú vhodnou náhradou jedla. Nesprávnosť týchto názorov ľahko pochopí každý, kto si prečíta, čo sú vitamíny a na čo slúžia.

Vitamíny tiež patria medzi živiny, teda na to, aby sme mohli žiť, musíme ich prijímať každý deň. Ich nepatrné množstvá sú takmer vo všetkých prirodzených produktoch.

 

Rozlišujeme:

  • Vitamíny rozspustné v tukoch: vitamín A, D, E a K. Organizmus si ich vie uložiť do zásoby, preto pozor, lebo vyššie dávky týchto vitamínov môžu byť škodlivé.
  • Vitamíny rozpustné vo vode: vitamíny skupiny B, vitamín C, bioflavonoidy a biotín.

Nenasýtené mastné kyseliny sa označujú aj ako vitamín F. 

Na rozdiel od sacharidov, bielkovín a tukov nám vitamíny nedodávajú nijaké kalórie. Zabezpečujú fungovanie organizmu, pretože riadia reakcie látkovej premeny. podieľajú sa tak na spaľovaní sacharidov, na tvorbe buniek z aminokyselín, na transporte tukov a na práci svalov. Obrazne vyjadrené, vitamíny v organizme fungujú ako zapaľovače.

Nedostatok čo i len jediného vitamínu ovplyvní celú látkovú premenu a odzrkadlí sa na zdraví.

Napočudovanie, v dnešnej vyspelej spoločnosti je nedostatok vitamínov pomerne rozšírený. Väčšinou však nejde o výrazný deficit niektorého konkrétneho vitamínu, ale o dlhotrvajúci nižší príjem viacerých vitamínov.

Treba znova zdôrazniť, že náš organizmus potrebuje všetky živiny tak, ako sa vyskytujú v správnej, prirodzenej potrave. Patria k nim minerálne látky, aminokyseliny, sachradiy, mastné kyseliny a vitamíny. Keď chýba čo i len jediná látka nevyhnutná na život, nemôže prebiehať látková premena. Vitamínové pilulky teda nie sú náhradou zdravej stravy a mali by sa užívať len ako výživové doplny s cieľom odstrániť prejavy nedostatku určitých vitamínov. Podľa odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mal každý človek skonzumovať denne aspoň dve porcie ovocia a tri porcie zeleniny, pričom jedna porcia predstavuje približne 200 gramov. Údaje Štatistického úradu Slovenskej republiky dokazujú, že naša súčasná spotreba ovocia a zeleniny je hlboko pod odporúčanými množstvami..

 

 

Štvorfázový program:

Regulácia inzulínu a redukcia hmotnosti

 

Tento štvrostupňový, štyri týždne trvajúci plán je určtený na veľmi rýchle naštartovanie spaľovania tukov, čo umožňuje ešte väčší úbytok hmotnosti, a odporúča sa aj pri existujúcej alebo hroziacej inzulínovej rezistencii. Predpokladom je optimálne zásobovanie organizmu bielkovinami a všetkými vitamínmi, aminokyselinami, enzýmami atď. V priebehu štyroch týždňov stratíte nadbytočnú hmotnosť (nie svalovú hmotu) bez deficitu živín. Dietá Jutty Poschetovej  a obmedzenie konzumácie sacharidov vo večerných hodinách vám umožní dlhodobo regulovať vysoký krvný tlak, zvýšené hodnoty sérových lipidov a cholesterolu klesnú a zvýšená hodnota kyseliny močovej sa opäť dostane do normálu. ŠTVORFÁZOVÝ program plus šport vám prinesú zlepšenie výsledkov všetkých vašich krvných testov.

Mimoriadne dôležitá je večerná konzumácia bielkovín. Dbajte predovšetkým na to, aby ste najmä večer nekonzumovali nijaké sacharidy. V prvých dvoch týždňoch by ste mali večere kompletne nahradiť bielkovinovým koktailom pripraveným z enzýmovéo proteínoveho prášku, zo stopercentne prirodzenej, geneticky nemodifikovanej sójovej bielkoviny, bez chemických, chuťových a farbiacich prídavných látok. Tento bielkovinový koktail obsahuje všetky dôležité enzýmy, aminokyseliny a vitamíny, ktoré aktivizujú látkovú premenu.

 

Chudnite v spánku! Najviac tuku spaľujeme počas spánku. Podmienkou však je, aby mal organizmus k dispozícii potrebné množstvá bielkovín a iných živín. Jedna porcia enzýmového proteínového prášku obsahuje 21,3 g bielkovín, 12,6 g sacharidov aj všetky dôležité mikroživiny, minerálne látky, aminokyseliny a enzýmy, bez vanilky, čokolády, kávy či iných ochucujúcich prísad. Neutrálnu chuť EPP si môžeme každý deń spestriť čerstvým ovocím (alebo pikantnou zeleninou). S malým množstvom ovocia, napríklad jahôd, pripravíme chutný koktail. EPP môže nahradiť kompletné jedlo.

 

Štyri fázy

PRVÁ FÁZA je takzvaná nástupná fáza, inzulínu, ktorý ustavične baží po sacharidoch, sa kompletne odníme potrava. Vyváženým zložením proteínového prášku sa v prvej fáze táto žiadostivosť zastaví.

DRUHÁ FÁZA je už trochu voľnejšia. Obedujete mäso alebo rybu so zeleninou či šalátom, iba ráno a večer konzumujete výlučne vysokohodnotnú bielkovinu.

TREIA FÁZA je už prechodom na váš individuálny štvordňový plán rotácie. Najskôr treba odhaliť dlhotrvajúcu, skrytú potravinovú intoleranciu, aby ste mohli aplikovať diétu s vylúčením vašich osobných blokád látkovej premeny.

ŠTVRTÁ FÁZA predstavuje kompletnú, pestrú ponuku stravovania na princípe rotácie v rámci diéty...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Fortuna Libri SK, s.r.o.
EAN: 9788081421037
Autor: Jutta Poschet
Rok vydania: 2013
Počet strán: 160
160
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 17.9.2013
Edícia: Fortuna Praxis
Fortuna Praxis
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A5
ISBN: 978-80-8142-103-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Lekárska trilógia, ktorá si získala aj Slovákov
6.8.2014

Milujeme príbehy z medicínskeho prostredia. Priťahujú nás možno aj preto, že sa nás niečím dotýkajú, sú nám blízke. Robin Cook, Leonard Goldberg či Ken McClure. To je len pár mien, ktoré pozná každý fanúšik lekárskych trilerov. A určite poznáte aj jednu z hviezd tohto žánru Noaha Gordona. Jeho historicko-lekárske príbehy Liečiteľ, Šaman a Lekárka si obľúbili desaťtisíce slovenských čitateľov.

viac

Recenzie knihy Jutta Poschet: Diéta na posilnenie imunity | Jutta Poschet
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Jutta Poschet: Diéta na posilnenie imunity kúpili tieto tituly

Uzdrav svoje telo

6,32 € (zľava 20 %)

Plán B

15,- € (zľava 25 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup