Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Návod na prežitie pre ženu

4 12
98% (12 recenzií)
od Igor Bukovský z vydavateľstva AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o
AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 24,90 €
Zľava: 6,38 € (26 %)
Naša cena: 18,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Návod na prežitie pre ženu

Popis knihy Návod na prežitie pre ženu (Igor Bukovský)

Dr. Igor Bukovský napísal a vydáva dlhoočakávaný "Návod na prežitie pre ženu".Aj v tejto knihe, ktorá má ako prvá kniha slovenského autora multimediálny charakter, ide hlavne o zdravie, pretože s ním sú všetky krásne maličkosti sveta ešte krajšie a vzácnejšie. Vtipne, ale pokorne a s úctou k zdravému rozumu vás inšpiruje k pozitívnym životným zmenám.

 

V knihe Návod na prežitie pre ženy nájdete mnoho rád a odporúčaní, ako sa starať o svoju pokožku, kožu, vlasy, nechty, choroby, ťažskosti.. proste všetko na čo si len spomeniete :) Na každej strane sa dozviete niečo o vitamínoch, mineráloch a ďalších vecí, ktoré majú pozitívny vplyv na vaše telo. Napríklad ovocie, zelenina, orechy, semená a iné..  Dozviete sa aj o veciach, ktoré negatívne pôsobia na vaše telo. Pán Bukovský vitpne a pravdivo opisuje a popisuje všetko a vysvetľuje aj veci, ktoré sú pre bežného človeka nepochopiteľné. 

 

V živote však môžu nastať aj zdravotné či iné ťažkosti. Na mnohé z nich existujú dnes už overené postupy, ktoré môžu pomôcť. Mnoho tipov vám potom môže prísť vhod.  Aj keď ste možno teraz mladá, zdravá a čulá, je výhodné mať túto knihu niekde poruke. Neraz sa stane, že sa na vás obráti niektorá kamarátka s tým, že má problémy. Potom môžete nahliadnuť do príslušnej kapitoly a môžete jej sprostredkovať neraz veľmi účinnú radu. Neraz je dobré vedieť povedať niečo o tom, čo s vysokým cholesterolom, čo proti celulitíde, riziku rakoviny krčka maternice či prsníka, čo proti bolesti chrbta či osteoporóze. Ako zvládať problémy spojené s antikoncepciou, menopauzou? Prípadne problémy s chronickou únavou – ak máte chronický únavový syndróm, tak vám bežne lekár neporadí.

 

 

Z úvodu ku knihe:

„Staráme sa o svoje zdravie preto, lebo je to lepšie a prirodzenejšie – robia tak múdri ľudia, ktorí poznajú hodnotu zdravia. Z času na čas však dostávame životnú lekciu z ťažkej pravdy, že hoci urobíme (z nášho pohľadu) všetko správne a dobre, nestane sa to, čo sme si želali... Nie, život nie je strelnica, na ktorej si každý za svoje skutky (alebo peniaze) môže vystreliť toho najväčšieho maca.

Každý deň skúšam žiť dobrý život a byť dobrým človekom. Padám a vstávam. Všetci padáme, no vstávajú iba niektorí. Pridáte sa? Nech sa totiž vonku deje čokoľvek, telo, srdce a duša sa nemusia s veľkým potešením váľať v blate.“

 

Charakteristika knihy

 • Reprezentatívna kniha Návod na prežitie pre ženy na denné čítanie – skvelý darček pre každú ženu
 • Špeciálne určená ženám (hoci nielen im) vekovej kategórie 20 – 70 rokov.
 • Stručné a prehľadné členenie (1. časť - "Vaše telo", 2. časť - "Váš deň")
 • Okrem informácií kniha obsahuje aj rozhovory s inými špecialistami aj známymi a zaujímavými ženami
 • Rozšírený obsah: pomocou priameho prístupu (QR kódy) sa čitateľky dostanú k rozšírenému multimediálnemu obsahu knihy
 • Skvelá hudba: 42 pesničiek, ktoré ste ešte možno nepočuli, ale určite stoja za to, vybral a okomentoval autor knihy – môžete si ich vypočuť pomocou priameho prístupu cez QR kódy (alebo stránku www.akv.sk)

Prednosti knihy

 • Ľahké, pútavé a vtipné čítanie: text je prehľadne štrukturovaný a informácie sú podávané formou rozhovoru s čitateľom.
 • Aktuálne a nové informácie: kniha používa informácie aj z roku 2013.
 • Multimediálny charakter – kniha využíva nové formy prístupu k rozšírenému obsahu.
 • Domáci autor – slovenské reálie: na rozdiel od podobných kníh, ktoré sú prekladom zahraničných diel, reálie tejto knihy vychádzajú zo slovenských pomerov.
 • Názorné, praktické a zrozumiteľné informácie: obrázky, grafy a tabuľky, ktoré si budete dlho pamätať

 

 

 

 

Ukážka z knihy Návod ne prežitie pre ženu:

 

Vlasy

- vlastný hlasný signál svetu

Zlomyselné jazyky tvrdia, že nemám morálne právo písať túto kapitolu, ale ja naozaj nemôžem za to, že pred 30 rokmi neboli poruke žiadne - avokáda. Na druhej strane je aspoň jasné, že mňa sa jedna mužská márnomyseľnosť naozaj netýka (v roku 1990 si farbilo vlasy asi 45% mužov, dnes to prípúšťa až 66%).

 

Anatómia vlasu

Zoznámte sa, Jeho Veličenstvo Vlas. Je to tam dosť zložité a detaily nech sa učia študenti medicíny na histológii, nám teraz stačí vedieť toto:

- to, čo trčí z kože von - vlas (niekoľko vrstiev mŕtvych buniek, na ktorých opatrovanie sa dnes používa taká sofistikovaná chémia a vynakladá toľko financií, že je to od nich až neokrôchané, že sa aspoň na chvíľu nepreberú k životu a nepovedia ďakujem!)

- to, čo je schované v koži - vlastový korienok (niekoľko vrstiev mŕtvych buniek)

- koniec vlasového korienka je rozšírený - vlastová cibuľka

- na samom dne vlasovej cibuľky je rastová zóna vlasu (- živé bunky), z ktorej vlas vyrastá a špeciálne bunky (melanocyty) mu dávajú jeho prirodzenú farbu

 

Farba vlasov

Kým nezačnú ženské vlasy meniť svoju farbu pod vplyvom farebných nálad svojej majiteľky, rozhoduje množstvo melanínu (-pigment, nie "melatonín na spanie"):

- žiadny melanín - albínka

- trošku - pravá a (bystrá) blondínka

- trošku viac - ryšavka (pehavá Pipi)

- ešte viac - gaštanové vlasy (originál ako Wella)

- najviac - havranie čierne (ako Ribanna)...

 

Podrobnosti

EAN: 9788097023096
Autor: Igor Bukovský
Rok vydania: 2013
Počet strán: 300
300
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 185,0x260,0x0,0 mm
Rok poslednej dotlače: november, 2015
Dátum plánovaného vydania: 10.3.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie, štýl života
ISBN: 978-80-970230-9-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Plán B: Máte problémy s váhou? Tipy na chudnutie od doktora Bukovského!
20.3.2015

Ak patríte k ľuďom, ktorí si svoje chudnutie vymysleli, môžu za to predovšetkým titulné stránky časopisov, ktoré si kupujete, vaša osobná váha a vaše veľké zrkadlo! Túto tézu rozoberá doktor Igor Bukovský vo svojej publikácii Plán B.

viac
Kniha Plán B: Zhoďte kilá s doktorom Bukovským
6.3.2015

Najznámejší lekár v oblasti zdravej výživy vás pozýva do "školy", ktorou sám prešiel so svojimi klientmi za 10 rokov existencie jeho kliniky. Je to škola, v ktorej si jednotky aj päťky budete dávať iba vy sami. A pritom pomôže schudnúť tak, aby sa to dalo vydržať aj udržať. Predstavujeme jeho publikáciu s názvom Plán B.

viac
Zatočte s vianočnými kilami: Ako na to?
8.1.2014

Schudnúť patrí medzi jedno z najčastejších predsavzatí, ktoré si dávame do nového roka. Ak sa to vaše nesie v tomto duchu, ste na správnom mieste. Prinášame zopár tipov, vďaka ktorým sa presvedčíte, že zhadzovanie povianočných tukových buniek nie je až také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí vedieť ako na to.

viac
Sušené slivky = zdravé kosti
27.11.2013

Prinášame úryvok z najnovšej knihy doktora Igora Bukovského s názvom Návod na prežitie pre ženu.

viac

Recenzie knihy Návod na prežitie pre ženu | Igor Bukovský
98%
12 recenzií

Ohodnoť knihu
02.02.2017, 14:43
5
Kniha, tak ako vsetky ostatne knihy Dr. Bukovskeho je napisana zrozumitelne pre kazdeho, s vtipom a sarmom typickym pre autora :) Je plna rad, odporucani, milo doplnena odkazmi na prijemnu hudbu, rozhovormi so znamymi osobnostami a verim ze kazda zena si v nej najde kapitolu, ktora ju zaujme.Je úžasná, ale nedá sa to absorbovať naraz, je tam veľa rád, ktoré sú pre ženy "dennodenné". Takže budem sa k nej pravidelne vracať!! :)
23.11.2016, 08:27
5
Perfektná kniha s množstvom užitočných informácií. Odporúčam každému, komu čo i len trošku záleží na vlastnom zdraví alebo na zdraví svojich blízkych. Takisto odporúčam aj návod na prežitie pre muža a Návod na prežitie pre bejby, myslím si že tieto tri knihy by nemali chýbať v žiadnej rodine.
02.10.2016, 09:56
5
Výborná kniha, ktorá by nemala chýbať v žiadnej rodine. Množstvo informácii, dobrých rád a hlavne, písané nenásilne s humorom
jemu vlastným
02.07.2015, 16:21
5
kúpil som ju manželke a teším sa, až sa do nej zahryzne...tak, ako ja do "návodu pre muža".
15.05.2015, 10:47
0
Keby som nosila klobúk,tak si ho zložím a hlboko sa pokloním pánovi MUDr. Bukovskému,ktorý našiel spôsob a cestu do vnímania tisíckam žien i mužov.Patrí mu vrelá vďaka a každému čo i len trochu pragmaticky zmýšlajúcemu tvorovi jeho knihy doporučujem- každý sa tam nájde.
06.05.2015, 08:28
5
Veľká vďaka p. Bukovskému. Úžasná kniha. Odporúčam každej žene, ktorá sa stará o seba a zaujíma ju zdravý životný štýl.
Veľmi dobrý darček pre kamarátky a pre mamičky.
05.02.2014, 17:36
0
Je to kniha plná úžasných informácií, ktoré Vám len tak hocikto nepovie. Vďaka pán MUDr. Bukovský. Nielen táto kniha, ale aj ostatné knihy od MUDr. Bukovského sú veľmi zaujímavé a spôsob podania i príhovoru ku čitateľkám, no je to výborné. Odporúčam každému nielen do tejto, ale aj ostatných kníh nahliadnuť a získať skutočne pravdivé informácie.
01.02.2014, 13:42
5
Perfektná,z každého rožku trošku... vždy v období,ktoré je aktuálne-odpovede na všetky otázky...
11.12.2013, 23:34
5
Cakali sme dlho, ale predsa sme sa dockali aj vydania pre nas, zeny! Super knizka plna zaujimavych informacii, na Vianoce idealna ako darcek pre mamu, svokru, sestru a tiez aj pre seba :)
20.11.2013, 10:48
5
Musim vam mile damy odporucit aj Navod na prezitie pre muza ak ho este nemate. Pre Vasich partnerov tam najdete mnozstvo zaujimavosti a rad, ktore nemusia zaujimat len jeho ale urcite budu zaujimat aj vas. A konecne mam aj Navod na prezitie pre zeny. :))
18.11.2013, 11:35
5
Konečne sa pán Bukovský rozhodol napísať aj knihu pre ženy :D Veľmi sa mi páči ako je rozdelená na dve časti, v jednej si presne nájdem všetko o tele a v druhej nájdem to, ako by mal vyzerať môj deň . Je super, že sa tam dozviem veľa o rôznych chorobách a rôznych detoxikačných kúrach. Zaujímavé je sa dozvedieť, že to čo ste si doteraz mysleli, že je správne a zdravé a malo by vám to pomôcť, je naopak úplne nezdravé a škodí. Odporúúúčam každej žene, ktorá si váži svoje zdravie a chcela by pre seba niečo urobiť :D
13.11.2013, 19:18
5
Na túto knihu som čakala roky!!!! :D :D :D Veľmi dlho dlho dlho ju písal :)

Čitatelia si ku knihe Návod na prežitie pre ženu kúpili tieto tituly

Plán B

15,- € (zľava 25 %)

Inferno - Peklo

12,72 € (zľava 20 %)

Teraz to zíde ?

10,- € (zľava 20 %)

Som Jozef Majský

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Igor Bukovský

Igor Bukovský

 

MUDr.Igor Bukovský, PhD.

 

Lekársku fakultu absolvoval v rokoch 1984-1990 na Jeseniovej fakulte v Martine a LF UK v Bratislave

 

Titul “PhD.” získal v roku 1999 v odbore Normálna a patologická fyziológia za výskum včasných štádii aterosklerózy. Názov dizertačnej práce: Vplyv oxidácie a antioxidantov na funkčný stav arteriálneho endotelu u človek

V máji 1998 absolvoval krátkodobý štúdijný pobyt o regulácii príjmu potravy a obezite na Maastricht University v Holandsku

Pracovne navštevuje a udržiava kontakt s univerzitnými a vládnymi zdravotníckymi inštitúciami v Spojených štátoch.

Momentálne sa venuje aj písaniu kníh o zdravej výžive a praktických rád na chudnutie.

 

Zaujímavé diela:

Nová miniencyklopédia prírodnej liečby

Teraz to zíde

Návod na prežitie pre muža

Návod na prežitie pre ženu

Plán B

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup