Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Budem prváčik! Príprava na zápis do školy

5 1
100% (1 recenzia)
od Marián Engelmann z vydavateľstva Vydavateľstvo Fragment, s.r.o.
Vydavateľstvo Fragment, s.r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 7,99 €
Zľava: 1,60 € (20 %)
Naša cena: 6,39 €
Posielame do 5 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Budem prváčik! Príprava na zápis do školy

Popis knihy Budem prváčik! Príprava na zápis do školy (Marián Engelmann)

Máte doma budúceho prváčika? Viete, čo má vaše dieťa vedieť a poznať? Pomôžte mu s prípravou!

 

Úlohy v knihe sú prispôsobené a zostavené podľa požiadaviek škôl  pri zápise do prvého ročníka.

Hravou formou deti zvládnu základy, ktoré budú potrebovať na hodinách matematiky, čítania, písania a iných predmetov.  Aktivity a hry ich budú motivovať a budú mať z učenia radosť. 

 

Celkom 250 strán hravých aktivít zameraných na rozvoj zrakového vnímania, logického myslenia, početných predstáv a orientácie v priestore, nácvik sústredenosti a udržania pozornosti, rozvoj komunikačných schopností a rozvoj jemnej motoriky a grafomotoriky.  

    

Zábavné úlohy sú zostavené podľa požiadaviek pri zápise a v prvom ročníku základnej školy. Precvičia vedomosti a schopnosti, ktoré bude budúci prváčik potrebovať.

Uľahčite vášmu dieťaťu vstup do prvej triedy – ukážte mu, že sa nemá čoho obávať a najmä, že učenie je zábava.

 

 

Ukážky z knihy: Budem prváčík! príprava na zápis do školy

 

Prvé týždne a mesiace školskej dochádzky dokážu ovplyvniť budúci vzťah dieťaťa k škole a učeniu. Preto je dobré, byť na toto neľahké, ale napriek tomu krásne obdobie života váľho potomka pripravený, zoznámič sa s tým, čo by budúci prváčik mal vedieť a poznať. Pomôckou pre vás môže byť táto kniha, ktorá nenásilným spôsobom pripraví deti na vstup do školy.

 

Úlohy sú zostavené podľa požiadaviek, ktoré sú na dieťa kladené a v prvej triede, či už na hodinách čítania, písania, matematiky alebo prírodovedy.

Vaše dieťa si formou hravých úloh precvičí rozoznávanie prvej a poslednej hlásky v slovách, rátanie do desať, upevní si priestorovú oriantáciu, naučí sa, kde je vľavo a kde vpravo, precvičí si rozlišovanie farieb a tvarov. Prostredníctvom známych rozprávok, riekaniek a pesničiek sa naučí pozorne počúvať a následne zjednodušene prerozprávať obsah. Jednoduché hry a aktivity, ako sú domino, bludiská či hľadanie rozdielov, butú trénovať jeho sústredenosť. Uvoľňovacie cviky budú pre dieťa dobrou prípravou pred samotným písaním. Samozrejme, prostredníctvom tejto knihy sa nedá precvičiť úplne všetko, čo by mal malý prváčik vedieť, ale môže byť pre vás užitočným pomocníkom.

 

V každom prípade je na rodičoch, aby s dieťaťom vo vhodných situáciách trénovali samostatnosť pri obliekaní a obúvaní (zaväzovaní šnúrok, zapínaní gombíkov, zipsov a pod.). Dieťa by malo dodržiavať hygienu, mať základné stolovacie návyky, malo by sa vedieť najesť príborom, pripraviť si pomôcky. Nezabúdajme ani na zásady slušného správania (pozdraviť, poprosiť a poďakovať), ani na jednoduché, ale dôležité drobnosti - dieťa by malo poznať svoje meno a adresu, svoj vek, mená rodičov.

 

Už v materskej škole sú deti vedené k tomu, aby sa dokázali zadanej úlohe sústredene venovať aspoň 10 - 15 minút a aby neutekali od nedokončenej práce. Učte ich preto aj vy trpezlivosti, dôslednosti a zodpovednosti. V škole budú mať vďaka tomu veľkú výhodu.

 

Na prvý pohľad je toho skutočne veľa, čo by mal budúci prváčik vedieť, ale o jednej veco som sa predsa len ešte nezmienila. Nechala som si ju na koniec, pretože v poslednom čase sa na ňu dosť zabúda. Neznamená to však, že nie je dôležitá, skôr naopak. Mám na mysli reč, vyjadrovanie sa a predovšetkým správnu výslovnosť. Ak dieťa nevie správne vyslovovať všetky hlásky, môže sa to negatívne prejaviť na jeho prvých čitateľských pokusoch aj pri prísaní. Rozprávajme sa s deťmi každú voľnú chvíľku, nechajme ich samostatne porozprávať čo zažili, dajme možnosť ich fantázii, aby sa rozvinula, čítajme im. Nič dieťaťu nenahradí pravidelné večerné chvíľky s rodičmi, ktorí mu čítajú rozprávku na dorbú noc. tento rituál nielen obohacuje slovnú zásobu dieťaťa ale je preň prejavom lásky, pohody, istoty a bezpečia, ktoré malé deti veľmi potrebujú cítiť.

 

Nebojte sa vstupu vášho dieťaťa do školy, tešte sa s ním. Je to síce veľmi náročné obdobie preň aj pre vás, ale pripraveným šťastie praje a vy to spolu určite dokážete. Nazebúdajte však na lásku, toleranciu, zhovievavosť a pochopenie, ktoré dieťa potrebuj najviac.

 

 

 

                         

Podrobnosti

EAN: 9788080897666
Autor: Marián Engelmann
Rok vydania: 2013
Počet strán: 256
256
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 210,0x290,0x0,0 mm
Rok poslednej dotlače: september, 2014
Dátum plánovaného vydania: 11.9.2014
Edícia: Chystáme sa do školy
Chystáme sa do školy
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Deti od 6 do 9 r.
Formát: A4

Recenzie knihy Budem prváčik! Príprava na zápis do školy | Marián Engelmann
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
26.02.2014, 08:17
5
Dobrý deň, s knihou budem prváčik som veľmi spokojná. Obsahuje všetko na precvičenie, čo by mal prváčik vedieť. Je tam z každého rožka troška. So synom si robíme úlohy každý deň a veľmi ho to baví. Takže som rada, že som na túto knižku natrafila a objednala si ju. Odporúčam.

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup