Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Hry o život - trilógia, 2. vydanie

5 1
100% (1 recenzia)
od Suzanne Collinsová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 19,90 €
Zľava: 3,98 € (20 %)
Naša cena: 15,92 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Hry o život - trilógia, 2. vydanie

Popis knihy Hry o život - trilógia, 2. vydanie (Suzanne Collinsová)

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili...Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.

 

 

 

Ukážka z knihy:

Jediný takmer nezreteľný pohyb znamená pochovanie mojich nádejí a začiatok konca všetkého, čo mi je na svete drahé. Neviem odhadnúť, aký trest ma postihne a koho ešte zasiahne, ale napokon mi s najväčšou pravdepodobnosťou nezostane nič. Dalo by sa očakávať, že sa ma v tejto chvíli zmocní neopísateľné zúfalstvo, lenže namiesto toho cítim úľavu. Už nemusím nič predstierať. Dostala som odpoveď na otázku, či môžem v tomto riskantnom podniku uspieť, a vôbec nezáleží na tom, že je to jednoznačné nie. Ak je v čaských časoch nevyhnutné konať zúfalo, teraz mám slobodu konať tak zúfalo, ako len uznám za vhodné.

 

"Skôr než vymyslíme termín, mali by sme sa dohotnúť s Katnissinou matkou," odvetí prezident. Diváci zaburácajú smiechom a prezidnet ma objíme. "Ak sa za teba prihovorí celá krajina, možno sa vydáš ešte pred tridsiatkou."

"Prinajhoršom vydáte nový zákon," zachichocem sa.

"Ak by šlo len o to..."sprisahanecky sa uškrnie.

Vyzeráme ako starí priatelia...

 

 

Pri tom, čo som videla, je oveľa ťažšie nečinne ležať v posteli. Chcem niečo robiť, zistiť viac o Trinástom obvode, alebo pomáhať pri zvrhnutí Sídla. Namiesto toho sedím na mieste, napchávam sa syrovými žemľami a pozorujem, ako Peeta kreslí. Občas sa u nás zastaví Haymitch, aby mi priniesol čerstvé správy z mesta. Zvyčajne to nie je nič dobré: buď Mierotvorcovia rozdávajú ďalšie tresty, alebo ľudia zomierajú od hladu.

Keď mám nohu konečne v poriadku, je už takmer koniec zimy. Mama mi prikáže cvičiť a dovolí mi trochu chodiť. Raz v noci si ľahnem spať rozhodnutá, že ráno zájdem do mesta, no keď sa zobudím, uškŕňajú sa na mňa Venia, Octavia a Flavius...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055137025
Autor: Suzanne Collinsová
Rok vydania: 2013
Počet strán: 640
640
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 147x233 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A4
ISBN: 978-80-551-3702-5
Vydanie: 2
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Letná akcia s 35% zľavou: Stovky kníh za super ceny
22.7.2014

Internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá trvá do 31. júla. Dnes dávame do pozornosti výber zlacnených kníh určených pre mladých čitateľov. Inšpirujte sa letným čítaním, ktoré zaujme snáď každého tínedžera.

viac

Recenzie knihy Hry o život - trilógia, 2. vydanie | Suzanne Collinsová
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
25.11.2013, 15:47
0
Hry o život sú tri perfektné knihy spojene do trilógie. Skrýva sa v nich láska, napätia, fikcia, dráma. Všetko čo by mala kniha obsahovať aby zaujala čitateľa. Je to najlepší príbeh. Nevedela som sa od čítania vôbec odtrhnúť. Najviac sa mi páčila prvá časť. Samozrejme som musela ísť na to aj do kina, ale nebolo to až také úžasné ako kniha. Druhú časť čítam teraz a veľmi ma láka ísť na to aj do kina. Len sa potom bojím, že to nedočítam :))) Kniha má podľa mňa silné posolstvo. Odporúúúúúčam :)

Čitatelia si ku knihe Hry o život - trilógia, 2. vydanie kúpili tieto tituly

Inferno - Peklo

12,72 € (zľava 20 %)

Netopierí muž

11,12 € (zľava 20 %)

Schody do neba

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup