Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Posolstvo rieky

5 0
100%
od Alana Dev Priya z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2013
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Posolstvo rieky

Popis knihy Posolstvo rieky (Alana Dev Priya)

Joga jej v Indii ukázala nový zmysel života. Joga jej zmenila pohľad na svet. Ukázala cestu, kade sa v živote uberať, aby našla zdravie, šťastie a pokoj v duši. Mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa chce podeliť o svoje skúsenosti i zážitky. „Liečiť ľudí a pomáhať im nájsť cestu považujem  za svoje poslanie v tomto živote“ , tvrdí Alana. Jej kniha sa číta ako pútavý cestopis plný odkazov a posolstiev, ako lepšie žiť. Začína sa cestou do Indie, na ktorej nasajete atmosféru druhej najľudnatejšej krajiny sveta a aspoň virtuálne navštívite každý kút, ktorý Alana opisuje. Jej príbeh si vás získa silnými a tajomnými zážitkami, ktoré Alana Dev Priya prešla na ceste k poznaniu pravdy i seba samej. Približuje rôzne typy jogy, očistné techniky a fascinujúce spôsoby meditácie. Posolstvo rieky  je dojímavý, ale aj vtipný a miestami dych berúci príbeh, ktorý vám odpovie na otázky o hlbšom zmysle života. O tom, ako nájsť vnútorný pokoj a mier. Alana Dev Priya sa dlhé roky venuje zdravej výžive, alternatívnej medicíne, ezoterike a duchovným terapiám. Neskôr pocítila silnú potrebu pracovať so svojím ženským potenciálom a energiou kundalini shakti. Preto sa začala venovať tantre, ktorá jej otvorila dvere k nekonečným možnostiam. Alana je členkou organizácie Nová Akropola, programu celoživotného štúdia porovnávacej filozofie a psychológie. Absolvovala viaceré kurzy jogy s rôznym zameraním na Slovensku, v Česku i v Indii – powerjoga, hatha joga, aštanga joga, šivandana joga, tantra joga pre ženy Mohendžodáro, gravidjoga.

 

 

 

Ukážka z knihy: Posolstvo rieky

 

1, CESTY ŽIVOTA


„No, asi vás veľmi nepoteším," povedala pani doktorka, za­myslene hľadiac do papierov. ,Výsledky vyšetrenia magne­tickou rezonanciou hovoria jasne. Vaša diagnóza je dvojná­sobná herni a disku, vysunutie platničky medzi stavcami L4/L5 a L5/S1."

Chvíľu som na ňu bez slova hľadela a snažila som sa v mysli pretlmočiť jej odborné výrazy do zrozumiteľného ja­zyka. Nervózne som sa pomrvila na ošúchanej drevenej sto­ličke, no vtom som pocítila ukrutnú bolesť, akoby ma ktosi bodol nožom do krížov.

,Au, môj chrbát!" vykríkla som, načo doktorka len súcitne prikývla.

Bolesť chrbta sa počas predchádzaj úd ch mesiacov stala mojím každodenným spoločníkom. Všemožne som sa ju sna­žila ignorovať presviedčaním samej seba, že to nič nie je, že to prejde. Jedného dňa som sa však už nevedela ani otočiť. A tak som si so sklopenými ušami musela priznať, že mám asi naozaj problém, s ktorým si sama neporadím.

Je to vážne? Dá sa to vyliečiť?" spýtala som sa s malou dušičkou a so strachom, že skonám na invalidnom vozíku.

Keď doktorka zbadala môj vyplašený výraz, snažila sa ma upokojiť: Nebojte sa, mali sme tu aj oveľa horšie prípady. Bude to však nejaký čas trvať, kým sa dáte dokopy. Niekoľko týždňov až mesiacov budete chodiť na rehabilitácie, poctivo cvičiť s fyzioterapeutkou a vyhýbať sa fyzickej námahe." Potom sa na chvíľu odmlčala a napokon dodala: To znamená na určité obdobie prestat' s akýmkoľvek športom."

To snáď nie! vykríkla som v duchu. Bez športu som si ne­vedela predstaviť svoj život, bola som od fyzického pohybu úplne závislá. Dlhé roky som sa venovala fitnesu, bojovým umeniam a ostatných šesť rokov cvičeniu tae-bo, čo je veľmi dynamické cvičenie podobné aerobiku s prvkami bojových umení. V hlave sa mi vynorilo množstvo otázok: Ako to zvládnem bez cvičenia? Čo keď mi  úplne zmľandravie telo a stratím všetky svaly ktoré som si dlhé roky poctivo budovala? A čo vlastne budem robiť vo voľnom čase, ktorý som trávila s ka­marátmi vo fit ku alebo v telocvični?

V tej chvíli som si uvedomila, že som to ja, kto nesie zodpo­vednosť za to, v akom stave je moje telo. Dlhé roky som ho preťažovala nadmerným športom a ignorovala jeho tiché vola­nie o pomoc Teraz nastal čas, aby som svoje chyby napravila.

Po stanovení mojej diagnózy som musela prehodnotiť svoj po­stoj k životu a k sebe samej. Štyri mesiace som poctivo chodila každý druhý deň do nemocnice na rehabilitácie a prestala som so všetkými športovými aktivitami. Spočiatku to síce bolo ťažké, no postupne som zistila, že sa dá žiť aj bez toho.

A potom, jedného slnečného augustového dňa prišla tá chvíľa, keď som si povedala, že konečne nastal čas opäť za­čať s cvičením. Zo všetkých možností, ktoré sami ponúkali, som si zvolila jogu. Kedysi som ju už párkrát skúsila a celkom ma to bavilo, takže bolo rozhodnuté...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081111594
Autor: Alana Dev Priya
Rok vydania: 2013
Počet strán: 376
376
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 2. 8. 2013
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Ezoterika, duchovné náuky, Biografie, životopisy, osudy
ISBN: 978-80-8111-159-4
Dátum plánovaného vydania (posun): 9.8.2013
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Kniha My: Ako oživiť upadajúce manželstvo?
15.6.2015

Čo s dvadsaťročným manželstvom vedca a maliarky, keď rodinné hniezdo ostane prázdne? Pomôže mu okružná cesta po Európe?Alebo je už neskoro?

viac
Indický majster bol online: Prezradil, ako dosiahnuť osvietenie
19.6.2014

Slovenská spisovateľka Alana Dev Priya Židziková odišla do Indie cvičiť jogu, tá jej napokon zmenila pohľad na svet. Ukázala jej cestu, kade sa v živote uberať, aby našla zdravie, šťastie a pokoj v duši. K tomu všetkému sympatickú blondínku priučil majster Swami Shri Sanjiv Kashyap, ktorý odpovedal na vaše zvedavé otázky.

viac

Recenzie knihy Posolstvo rieky | Alana Dev Priya
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Posolstvo rieky kúpili tieto tituly

Mizející Ladak

11,24 € (zľava 20 %)

Uzdravte si dušu

7,92 € (zľava 20 %)

Láska z nebies

7,92 € (zľava 20 %)

Nemesis

9,74 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup