Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Inferno - Peklo

5 3
100% (3 recenzie)
od Dan Brown z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 15,90 €
Zľava: 3,18 € (20 %)
Naša cena: 12,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Inferno - Peklo

Popis knihy Inferno - Peklo (Dan Brown)

Inferno – Peklo je román inšpirovaný slávnym apokalyptickým dielom literárnej klasiky. Dlho očakávaný a doteraz určite najnapínavejší román svetoznámeho spisovateľa Dana Browna.  Autor Dan Brown sa inšpiroval Peklom z Danteho Božskej komédie. „Ako študent som sa zaoberal Danteho Peklom, no až pri výskume vo Florencii som si uvedomil ten večný vplyv Danteho diela na moderný svet“.  Aj preto sa dej novej knihy vo veľkej časti odohráva v uliciach talianskej Florencie.  Dan Brown svojich čitateľov zavedie na cestu hlboko do mystickej ríše kódov, symbolov a tajných chodieb. Nadväzuje na sériu so symbolistom Robertom Langdonom, ktorého si vo filmových adaptáciách zahral Tom Hanks. V novom príbehu Inferno sa Langdon dostane do srdca Európy, kde sa rozkrúti napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najdlhšie trvajúcich a najtajomnejších literárnych diel v histórii...

 

Hľadaj a nájdeš! Čas sa kráti. Tieto slová znejú v hlave známemu harvardskému vedcovi Robertovi Langdonovi, keď sa prebudí na nemocničnej posteli a zisťuje, že je zranený. Nevie, kde je, ani ako sa tam dostal. Nevie vysvetliť ani to, odkiaľ sa v jeho veciach vzal podivný predmet. Čo má hľadať? Komu sa čas kráti? Spolu s mladou lekárkou Siennou Brooksovou unikajú po uliciach Florencie, starobylého mesta, rodiska Danteho Alighieriho. Langdonovi sa postupne vracia pamäť a začína si spomínať. Pomocou veršov z Danteho temnej epickej básne Peklo musia dešifrovať kódy ukryté v slávnych dielach renesancie – v sochách, obrazoch, budovách. Chcú prísť na kĺb záhade a zabrániť veľkej katastrofe, ktorá ohrozuje celé ľudstvo. Nie sú však jediní, ktorých zaujímajú výsledky pátrania a tí druhí sa nezastavia pred ničím...

 

Z anglického originálu Inferno (Doubleday, Random House, Inc., New York 2013) preložil Otakar Kořínek.

Kniha Inferno v anglickom jazyku.

 

 

 

Ukážka z knihy:

V tej tme sa mu znova vrátili tie šialené vízie... drsné a živé.
Spoza krvavočervenej rieky naňho opäť volala žena so striebornými vlasmi a s amuletom. Jej zúfalé výkriky prenikali skazeným vzduchom a bolo ich zreteľne počuť za náreku mučených a zomierajúcich, ktorí sa zmietali v agónii, kam len oko dovidelo. Znova videl prevrátené nohy označené písmenom R, to napoly zahrabané telo, ktoré nepríčetne kopalo v zúfalom úsilí nadýchnuť sa.
Hľadaj a nájdeš! volala žena na Langdona. Čas sa kráti.
Langdon pocítil neodolateľnú potrebu pomôcť jej... pomôcť všetkým. Cez krvavočervenú rieku na ňu v panike zakričal: Kto ste?
Žena opäť zdvihla ruky a odhrnula si závoj. Ukázal sa ten istý nápadný zovňajšok, ktorý Langdon už videl.
Som život, povedala.
Z ničoho nič sa na oblohe nad ňou zjavil kolosálny obraz – strašidelná maska s dlhým zobákovitým nosom a s dvoma ohnivými zelenými očami, ktoré neprítomne hľadeli na Langdona.
A... ja som smrť, zadunel hlas.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055135465
Autor: Dan Brown
Rok vydania: 2013
Počet strán: 552
552
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 130x210 mm
Dátum plánovaného vydania: 28.1.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3546-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Kniha Inferno - Peklo, ilustrované vydanie: Prežite Peklo ešte intenzívnejšie!
21.11.2014

Najnapínavejší román Dana Browna Inferno – Peklo, inšpirovaný slávnou epickou básňou Danteho Alighieriho, vyšiel doplnený viac než dvoma stovkami úchvatných farebných fotografií, ilustrácií a máp. Jedinečným spôsobom tak približuje miesta, ktoré inšpirovali toto slávne apokalyptické dielo literárnej klasiky.

viac
Jedinečná zľava: Filmové hity v akciovej cene na papieri!
29.7.2014

Mnohí ste ich videli už v telke alebo kine, no čo tak im dať úplne iný rozmer? Vyberte si filmové knihy v jedinečnej Last minute ponuke, ktorú si pre vás pripravil internetový obchod iPark.sk v spolupráci s vydavateľstvom Ikar. Okrem spomínaných publikácií nájdete stovky ďalších titulov so zľavou 35%. Vyberie si každý.

viac
Knižný hit roku 2013: Inferno – Peklo od Dana Browna oddnes už v slovenčine
22.8.2013

Milovníci trilerov čakali na tento deň. Oddnes vychádza Inferno – Peklo (2013) od Dana Browna v slovenskom jazyku. V knihe, ktorá zaznamenala celosvetový úspech, si prídu na svoje milovníci tajomna a konšpiračných teórií. Literárne dielo si môžete objednať aj v internetovom kníhkupectve iPark.sk. Máme ho skladom a ihneď k odberu.

viac
Inferno od Dana Browna sa dočká slovenského prekladu
25.7.2013

BRATISLAVA – Nová kniha známeho amerického spisovateľa Dana Browna Inferno – Peklo uzrela svetlo sveta už pred niekoľkými mesiacmi. Mnohí od tohto titulu očakávajú veľké úspechy. V roku 2015 sa dokonca dočká filmového spracovania. Slovenský čitateľ si ho však doposiaľ mohol prečítať iba v angličtine. No už 22. augusta sa dostane do obehu aj slovenská verzia.

viac

Recenzie knihy Inferno - Peklo | Dan Brown
100%
3 recenzie

Ohodnoť knihu
27.09.2014, 08:59
5
Je to velmi dobrá kniha. Myslim si, že autor si zasluži pochvalu a tesim sa na dalsiu knihu:-)))
16.01.2014, 14:35
5
super - ako všetky Brown - ovky
13.01.2014, 21:05
5
Hotovo :D a ja som z toho tiež „hotová“. Nie z príbehu ale z hlavnej myšlienky tohto rozprávania. Dotýka sa základnej existencie človeka a celého ľudského druhu. Mám trošku dilemu medzi pochopením Zorbistovho hrozného činu ale zároveň jeho odsúdením na základe jednoznačného faktu, že na niečo takého naozaj nemal vôbec právo. Veď keď myslíte na dobro väčšiny a kvôli akože vyššiemu dobru spáchate zlo, nerobí vás to menej zlým. Toto je ale otázka mravného kódexu a neexistuje na ňu univerzálna odpoveď. Ale samozrejme, každý sa rozhoduje sám za seba a nemá právo rozhodovať za iných..
Časti príbehu, kde sú veľké zvraty a pointa super vyvažujú niektoré pasáže, ktoré tam sú podľa mňa trošku zbytočne. Ale kniha sa mi veľmi páčila, celkovo ju hodnotím na jedničku s hviezdičkou :D a Dana Browna mám veľmi rada :DDD odporúúúúčam :D

Čitatelia si ku knihe Inferno - Peklo kúpili tieto tituly

Úplne najviac

9,56 € (zľava 20 %)

Básnik

10,36 € (zľava 20 %)

Anjeli a démoni

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Dan Brown

Dan Brown

 

Dan Brown je svetoznámy americký spisovateľ a scenárista, ktorý sa preslávil hlavne písaním thrillerov. 

 

Narodil sa 22. Júna 1964 v Exeteri, New Hampshire. Brown vyštudoval elitnú literárnu strednú školu Phillips Exeter Academy a v roku 1986 absolvoval Amherst College. Určitý čas učil angličtinu na Phillips Exeter Acadedemy až sa napokon stal spisovateľom na plný úväzok.

 

 

Prostredie, v ktorom vyrastal a kde sa prelínala moderná veda s náboženstvom. Toto bolo výborným námetom na román Anjeli a démoni, kde veda reprezentovaná švajčiarskym výskumným ústavom sa dostáva do konfliktu s náboženstvom reprezentovaným Vatikánom. Druhá kniha z tejto série Da Vinciho kód dosiahla veľký úspech, keď sa súčasne stala číslom jedna v zozname bestsellerov. 

Jeho veľkým koníčkom je kryptografia. Brownova tvorba sa pohybuje na hrane medzi fikciou a skutočnosťou. Laický čitateľ nevie rozlíšiť, v ktorej oblasti sa práve nachádza a autor túto hranicu zámerne rozmazáva.

 

Ďalšie zaujímavé diela:

Digitálna pevnosť

Stratený symbol

Bod klamu 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup