Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Doba jedová 2

5 1
100% (1 recenzia)
od Anna Strunecká, Jiří Patočka z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,50 €
Zľava: 2,50 € (20 %)
Naša cena: 10,- €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Doba jedová 2

Popis knihy Doba jedová 2 (Anna Strunecká, Jiří Patočka)

Žijeme skutočne v dobe jedovej? Odpovede na túto a na mnoho ďalších otázok dávajú autori tejto pútavej, vedecky fundovanej knihy, ktorá v širokom diapazóne tém ponúka nielen zaujímavé čítanie, ale prináša aj mnoho podnetov na zamyslenie.

 

Autori Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoko erudovaní a medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie, zasvätene i kriticky, pritom jasne a zrozumiteľne, píšu o škodlivých látkach v potravinách, nápojoch, kozmetike, liekoch, v potravinových doplnkoch a v životnom prostredí vôbec, ktoré reklama, médiá a neraz aj medicína odporúčajú ako zdraviu prospešné. Pod drobnohľad si zobrali aj veľmi aktuálnu tému súvisiacu s možnými rizikami očkovania, o ktorej sa v súčasnosti vedú rozsiahle polemiky. Každá kapitola je doplnená odkazmi na populárnu aj vedeckú literatúru.

 

Čitateľ tak dostáva do rúk unikátnu príručku, ktorá mu pomôže zorientovať sa v neprehľadnej oblasti ovládanej záujmami trhu a zisku a poskytne mu užitočné rady, ako sa má brániť pred mnohými zdravotnými rizikami a vyhýbať sa novodobému šarlatánstvu.Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.Má dlhoročné skúsenosti z pedagogickej práce na Karlovej univerzite. Zároveň bola riešiteľkou a spoluriešiteľkou siedmich grantových projektov zaoberajúcich sa mechanizmami vzniku patofyziologických zmien pri hematologických ochoreniach, schizofrénii, Alzheimerovej chorobe a autizmu.

 

Intenzívne sa venuje aj vedecko-náučnej publicistike so zameraním na medicínu.Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.Je profesorom toxikológie na Zdravotno-sociálnej fakulte Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Pracuje v odbore molekulárnej biochémie, enzymológie a toxikológie extrémne jedovatých synteticky pripravených i prírodných látok a psychofarmák. Vo svojej vedeckej práci sa zameriava na biochemické mechanizmy toxických účinkov rôznych biologicky aktívnych látok a liekov, najmä v terapii Alzheimerovej choroby. Zaoberá sa aj pôsobením rôznych peptidov v procesoch učenia a pamäti.

Podrobnosti

EAN: 9788007022300
Autor: Anna Strunecká, Jiří Patočka
Rok vydania: 2013
Počet strán: 368
368
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x205 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A5
ISBN: 978-80-07-02230-0
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Ako prežiť dobu jedovú?: Čo ste nevedeli a zistíte!
3.12.2014

Ešte nikdy sme neboli vystavení takému množstvu umelo vytvorených látok ako na začiatku 3. tisícročia. Za posledné storočia ľudia vyrobili 25 miliónov nových látok. Či ide o jedy, alebo nie, to väčšinou závisí od toho, aké množstvo sa dostane do nášho tela a ako dlho v ňom pôsobí. Pri prvom kontakte nás taká látka spravidla nezabije. Napokon, ľudské telo  disponuje...

viac
Žijeme v dobe jedovej!
30.9.2013

Žijeme vo zvláštnej dobe. Kupujeme paradajky, ktoré už dávno nechutia ako paradajky.  Sme obklopení  počítačovou technikou, ktorá nám nahrádza osobný kontakt. Natierame sa drahou kozmetikou a ani nás nezaujíma jej zloženie. Keď nás niečo bolí, nehľadáme príčinu, ale ružovú tabletku. Bez problémov dáme dieťa zaočkovať a vlastne ani nevieme, proti čomu.  Nadávame na ovzdušie vonku, ale doma pod posteľou upraceme len málokedy....

viac

Recenzie knihy Doba jedová 2 | Anna Strunecká, Jiří Patočka
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
25.08.2016, 15:39
5
super čítanie

Čitatelia si ku knihe Doba jedová 2 kúpili tieto tituly

Jedlo lieči

23,92 € (zľava 20 %)

10-dňový detox

11,92 € (zľava 20 %)

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup