Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Sila zvyku

5 0
100%
od Charles Duhigg z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Sila zvyku

Popis knihy Sila zvyku (Charles Duhigg)

Autor Charles Duhigg nám v knihe Sila zvyku ukazuje, ako podnikatelia alebo rôzni ľudia, či vláda dokážu meniť veci a nielen k lepšiemu ale aj k horšiemu. Zdá sa až nemožné a neuveriteľné ako sa dá jednoducho manipulovať ľudí. Je potrebné a dôležité aby sme zmenili naše zvyky a potom ich môžeme využiť pre svoje dobro a dosiahnuť s nimi prospech.  Týmto spôsobom sa podarí zlepšiť ľuďom ich súkromný život, rôzne oblasti života, kde sa zaraďuje aj pracovný život a takisto fungovanie celej spoločnosti.  Toto rozprávanie, ktoré nám Charles Duhigg prináša nie je len také obyčajné rozprávanie ale je podložené mnohými vedeckými zisteniami. Ľudská povaha sa ukazuje v inom svetle a má veľký potenciál zmeniť sa.

 

Cele ľudstvo rozmýšľa o zvykoch, a rieši ich mnoho rokov, niekoľko sto rokov. No až v posledných rokoch začali odborníci odhaľovať to, ako zvyky fungujú a ako sa postupne menia a transformujú.

 

Charles Duhigg ako známy novinár New Yorského Times bol vtiahnutý do zaujímavosti, ktorú zažil počas reportáže v Bagdade. Išlo o majora, ktorý zmenil jeden zvyk a tým sa mu podarilo prekaziť vzbry, ktoré sa mali udiať v mestečku Kúfa. Vtedy si autor uvedomil ako všetky zvyky ovplyvňujú ľudský život, ako vzniknú a ako ich je možné zmeniť alebo zjemniť. Možno si myslíte, že zvyky nemajú žiadny vplyv na skutočnosti, ktoré sa dejú okolo Vás, ale časom prídete na to, že veľmi ovplyvňujú vaše zdravie, výkonnosť, úspech i šťastie.

 

Autor venoval dlhú dobu štúdiu týkajúceho sa zvykov. Tie podkladal rôznymi pútavými rozprávaniami a príbehmi. Rozpráva o mnohých rôznych spôsoboch, o stovkách spôsoboch ako nám môže zvyk zmeniť život. Hovorí príbeh o tučnej alkoholičke, ktorá mala problémy s vymáhačmi, lebo im bola dlžná veľký obnos peňazí a stala sa z nej štíhla žena, plná energie s neuveriteľnou kondíciou a zamestnala sa v grafickom štúdiu. Charles Duhigg sa nevenuje len jednotlivým osobám ale zaoberá sa aj veľkými megalomanskými firmami, ktorým sa z krachu podarilo prepracovať na vysoké zisky a to tak, že zmenili jediný zvyk!

 

Ak sa dostanete na koniec tejto knihy, začnete vnímať svoje zvyky iným pohľadom, budete poučení ako sami môžete ovplyvňovať vaše zvyky ako ich môžete formovať a tým zmeniť celý svoj život.

 

 

Ukážka z knihy: Sila zvyku 

 

Pred osobným stretnutím profesor Squire už niekoľko týždňov študoval snímky Eugenovho mozgu. Ukázalo sa, že choroba poškodila päťcentimetrovú oblasť v strede. Vírus takmer úplne zničil stredný spánkový lalok - zhluk buniek, ktorý vedci považujú za centrum viacerých kognitívnych úloh od vyvoláavnia spomienok až po riadenie niektorých pocitov. Rozsah škôd profesora neprekvapil - vírusová encefalitída požiera tkanivo s nemilosrdnou, takmer chirurgickou presnosťou. Šokovalo ho však, že snímky mu boli neobyčajne povedomé.

Pred tridsiatimi rokmi bol čšte ako doktorand na Massachusettskom technickom inštitúte členom výskumnej skupiny, ktorá skúmala prípad "H.M.", jedného z najznámejších pacientov v lekárskych dejinách. Keď mal H. M. sedem rokov, zrazil ho bicykel a silno si udrel hlavu. Krátko nato začal dostávať záchvaty a omdlievať. V šestnástich mu obrovský epileptický záchvat zasiahol celý mozog, onedlho už začal strácať vedomie aj desať ráz denne.

V dvadsiatich siedmich rokoch ho ovládlo úplné zúfalstvo. Lieky na epilepsiu nezaberali. Bol šikovný, ale nemohol si nájsť zamestnanie. Ešte býval u rodičov. H. M. túžil po normálnom živote. Šiel teda za lekárom, ktorého vôľa experimentovať preavžovala nad strachom z pochybenia. Podľa niekoľkých vtedajších štúdií záchvaty spôsobovala časť mozgu nazývaná hipokampus. Keď lekár navrhol, že mu rozreže mozog, nadvihne prednú časť a tenkou ihlou vysaje hipokampus s trochou okolitého takniva, H. M. súhlasil.

Operáciu oabsolvoval v roku 1953 a zároveň so zotavoavním sa záchvaty zmiernili. Takmer okamžite sa však ukázalo, že v mozgu nastali zásadné zmeny. H. M. si pamätal, ako sa volá a že matka je Írka. Spomínal si na krach burzy v dvadsiatom deviatom i na správy o vylodení v Normancii. Ale takmer všetko, čo nasledovalo - všetky spomienky, zážitky a trápenia z takmer desiatich rokov pred operáciou, nenávratne zmizlo.

Keď lekár preskúšal pacientovu pamäť kartovými hrami a číselnými zoznamami, zistil, že nové informácie neudrží dlhšie než dvadsať sekúnd. 

Od operácie až do smrti v roku 2008 pre neho každý človek, každá pieseň, každá miestnosť znamenala úplne nový zážitok. Mozog akoby mu zamrzol...

Podrobnosti

EAN: 9788022206365
Autor: Charles Duhigg
Rok vydania: 2013
Počet strán: 272
272
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 147,0x222,0x0,0 mm
Rok poslednej dotlače: február, 2014
Dátum plánovaného vydania: 17.2.2016
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5
ISBN: 978-80-222-0636-5
Vydanie: 1

Recenzie knihy Sila zvyku | Charles Duhigg
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Sila zvyku kúpili tieto tituly

Životný náboj

3,19 € (zľava 20 %)

Superimunita

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup