Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Tréning väzňa

5 1
100% (1 recenzia)
od Paul Wade z vydavateľstva Talentum LTD Slovakia
Talentum LTD Slovakia
2013
slovenský
slovenský
Bežná cena: 17,50 €
Zľava: 3,50 € (20 %)
Naša cena: 14,- €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Tréning väzňa

Popis knihy Tréning väzňa (Paul Wade)

Kondícia a sila sú bez zdravia nezmyselnými kvalitami. Pri správnom trénovaní by sa tieto tri kvality mali prirodzene spolu, ruka v ruke zvyšovať. V tejto knihe sa vynaložilo veľké úsilie, aby sa zdôraznili dôležitosti bezpečnej techniky tréningu, aj napriek tomu je však každý cvičiaci iný a jeho potreby sa menia. Postupujte pozorne, na svoje vlastné riziko. Za vaše telo ste zodpovední vy – starajte sa oň. Všetci odborníci na poli medicíny sa zhodnú, že by ste sa mali poradiť so svojím lekárom kým začnete tréningový program. Dávajte na seba pozor!

 

Kniha Tréning väzňa od Paul Wadea je jedna z najvzrušujúcejších kníh akú kto kedy čítal. Je to kniha o väzení. Je to kniha o slobode. Je to kniha o prežití. Je to kniha o ľudskosti. Je to kniha o sile a moci. Je to kniha, ktorá patrí do rúk našej armády, našej polície, našich hasičov a všetkých ktorí chránia našu krajinu.  Je to kniha, ktorá by mala kolovať na našich stredných a vysokých školách. Je to kniha pre profesionálneho športovca, aj pre človeka bez kondície, ktorý posilňuje prstami na klávesnici. Je to kniha pre mamičky na materskej.  Je to kniha pre dôchodcov, túžiacich zvrátiť tok času. Je to kniha pre každého, kto hľadá tajomstvo získania úžasnej sily prežiť.

 

Kniha Tréning väzňa je napísaný bývalým väzňom – človekom, ktorý bol na dvadsať rokov pripravený o slobodu v jednom z najtvrdších väzení v Amerike.  Bol prinútený stať sa silným základnými brutálnymi potrebami prežitia. Muž, ktorému zobrali všetko okrem tela a mysle – ktorý sa rozhodol, že bude na sebe pracovať napriek všetkým okolnostiam a vytvorí si súkromnú slobodu, o ktorú ho nikto nebude môcť pripraviť. Slobodu silného tela a silnej mysle.

 

Keď sa zahĺbite do stránok knihy Tréning väzňa, rýchlo prídete na to, že nejde o nijakú glorifikáciu „väznených“, nejde o literárny ekvivalent gangstra rapu. Dokonca si vďaka tejto knihe budete vrúcne želať, aby ste nikdy, nikdy neskončili tam, kde si musel Paul odkrútiť tak veľa rokov. Zároveň je to kniha, ktorá vás bude inšpirovať, aby ste dosiahli fyzickú zdatnosť, akú ste možno kedysi považovali za vylúčenú.

Pýtate sa či toto učenie nie je poznačené tým, že ho odovzdáva bývalý väzeň. Tu platí jedna duchovná pravda, ktorá je súčasťou Tréningu väzňa: „Nesúďte aby ste neboli súdení.“ Znamenalo by to zradiť základné posolstvo nádeje tejto knihy – každá ľudská bytosť má šancu na vykúpenie, bez ohľadu na to, aká temná je jej situácia.

 

Tomi KID, majster sveta v profesionálnom boxe :

„Vždy som tvrdil, že ak niekto chce byť úspešný športovec, musí vedieť ovládať svoje telo. K tomu je potrebné robiť cviky s vlastnou váhou. Práve to je na tom jednoduché a krásne. Ak niekto nevie ovládať svoje telo, ťažko dosiahne vrcholový výkon. Medzi klasické cviky s vlastnou váhou v mojom tréningovom procese patria kľuky, zhyby, tricepsové cviky na hrazde, brušné posilňovanie na rebrinách a na hrazde, a taktiež sklápačky.

Som akurát v silovej a kondičnej fáze. V týždni mám desať tréningov, z toho štyrikrát sila. Kľuky robím na každom tréningu. Nielen prsia, ale aj ramená, chrbát, biceps a triceps sú pre box veľmi dôležité svalové partie hornej časti tela a dajú sa dokonale precvičiť aj vďaka cvikom v tejto knihe.

Je to pre mňa príjemná zmena a moje telo si rýchlo zvyká aj na náročnejšie cviky. Najviac ma potrápili cviky v stojke, kde som pri vytláčaní sa potreboval pomoc svojich zverencov. Knihu by som určite doporučil nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých a profesionálnych športovcov. V jednoduchosti je krása a netreba hneď utekať do krásne vybavenej telocvične.  Naše telo je predsa najlepšie náradie na cvičenia a na dosiahnutie sily. Som vďačný, že som sa stretol s touto knihou a určite využijem tento spôsob trénovania."

 

 

Ukážka z knihy:


Skracovačky a iné módne šialenstvá

Ak naozaj túžite po takom drieku, ako som opísal vyššie, v prvom rade musíte zabudnúť na všetko, čo ste sa o moderných metódach treéningu brušných svalov učili. Napríklad, možno vás prekvapí, že "najlepší" moderný cvik na brucho - ten, ktorý učia vo všetkých fitkách a kulturistických časopisoch - vôbec nikdy nebol zameraný na budovanie brušných svalov. Tento cvik je skracovačka a všetky ich skrátené varianty - skracovačky s priťahovaním kolien, skracovačky s rotáciou, skracovačky na naklonenej rovine, atď. 

 

Ešte pred steroidovou érou všetci vzpierači trénovali, aby si vybudovali "pekelné tehly". Chceli pevný, silný, mužský driek. Siláci zo "starej školy" mali lepšie vyvinuté brušné svaly, ako ktorýkoľvek moderný kulturista, ale ich celá drieková časť bola silná a zároveň funkčná. Takýto ideál má svoj pôvod už v antickom Grécku - atléti tej doby robili množstvo posilňujúcich rotačných pohybov, ako pri hode oštepom alebo diskom, aktivity, ktoré posilňovali šikmé svaly drieku. Na klasických sochách neuvidíte driek ako osí pás, keď sa na ne pozriete, vidíte krásne "nadupané" svaly, skôr pripomínajúce zavalitého mastifa než vytraseného chrta. 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Talentum LTD Slovakia
EAN: 9788097092238
Autor: Paul Wade
Rok vydania: 2013
Počet strán: 312
312
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Rok poslednej dotlače: júl, 2013
Dátum plánovaného vydania: 20.11.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Individuálne športy
ISBN: 978-80-970922-3-8
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Zbavte sa povianočných kíl: Ako na to?
8.1.2015

Určite ste si aj vy dopriali počas uplynulých sviatkov kopec dobrôt. Ako sa ale zbaviť povianočných kíl a faldíkov z brucha? Prinášame zopár tipov. Záleží len na vás, či uprednostníte upravenú stravu, poriadnu makačku alebo oboje. Hlavne, musíte to chcieť vy. Cíťte sa skvelo, vyzerajte skvelo, buďte fit a hlavne zdravý!

viac

Recenzie knihy Tréning väzňa | Paul Wade
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
10.02.2016, 07:46
0
super kniha poskytuje neoceniteľné rady pre toho, kto chce urobiť niečo pre seba.

Čitatelia si ku knihe Tréning väzňa kúpili tieto tituly

Tréning väzňa 2

14,- € (zľava 20 %)

Posúvame hranice

14,- € (zľava 20 %)

Ako sa nestať pacientom

6,80 € (zľava 15 %)

Debordelizace hlavy

15,- € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup