Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Čo jesť, keď...

5 0
100%
od Jarmila Mandžuková z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda, s.r.o.
Vydavateľstvo Príroda, s.r.o.
2012
slovenský
slovenský
Naša cena: 6,32 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Čo jesť, keď...

Popis knihy Čo jesť, keď... (Jarmila Mandžuková)

Staroveká múdrosť hovorí, že stravou môžeme ovplyvniť to, ako sa cítime fyzicky, duchovne i intelektuálne.


Autorka tejto knihy Jarmila Mandžuková vychádza z myšlienky, že chorobám treba najskôr predchádzať, a až potom ich liečiť.

Zdravotný stav každého jedinca úzko súvisí so spôsobom života, aký vedie. Autorka sa snažila túto problematiku podať "ľudskou rečou" vrátane praktických a jednoduchých rád ako na to. Nejde o vedecké dielo, ale o snahu priblížiť tým, ktorí to potrebujú alebo majú záujem, problematiku prevencie a liečby niektorých najbežnejších chorôb prirodzenými a jednoduchými metódami, predovšetkým úpravou jedálneho lístka.

 

Čo jesť, keď...

 • chcete predísť ateroskleróze
 • máte srdcovú arytmiu a nepravidelný pulz
 • sa vo vašej rodine vyskytla mŕtvica
 • máte vysoký krvný tlak
 • máte nízky krvný tlak
 • ste málokrvní
 • chcete predísť krvným zrazeninám
 • chcete podporiť trávenie
 • vás často nafukuje
 • vás páli záha
 • máte ťažkosti so žalúdkom
 • máte ťažkosti so žlčníkom
 • vás trápi artritída...

...a množstvo ďalších praktických rád 

 

Ukážka z knihy:

Blahodarné a zároveň nebezpečné slnko

Pravidelné, ale rozumné opaľovanie telu prospieva, lebo napomáha procesu látkovej premeny. Dnes už každý vie, že nadmerné slnenie je pre kožu škodlivé. Odborníci odhadujú, že 80% všetkých poškodení a chorôb kože vrátane rakoviny spôsobuje nadmerné slnenie. 


Čo jesť, keď...

...sa idete opaľovať

Koža odolá vyšším dávkam slnečného žiarenia, ak sa organizmus vopred zásobuje karotenoidmi. Pôsobia ako antioxidanty a neutralizujú voľné radikály, ktoré vznikli ultrafialovým žiarením. Navyše poskytujú pokožke zlatohnedé sfarbenie. 

 

Rada na záver

Prv než sa vydáte k moru, užívajte aspoň jeden mesiac komplex vitamínov B, napríklad Pangamin a betakarotén. Znížite tým riziko spálenia a zaistíte si rovnomerné opálenie. 

 

Čo jesť, keď...

...ste sa spálili

Pri spálení slnkom je prvoradé ochladzovanie kože.

 

Spálenie môže spôsobiť značné poškodenie pokožky. Nedávno vedci skúmali účinnosť antioxidačných vitamínov C a E, ktoré zneškodňujú voľné radikály, na poškodenia pokožky spôsobené slnčeným žiarením. Ak ste sa veľmi spálili, môžete byť súčasne aj dehydratovaní. Tekutiny a minerály strácate potením.

 

Aby sa obnovila normálna hladina draslíka, treba do jedálneho lístka zaradiť potraviny so zvýšeným obsahom tohto minerálu, napríklad banány alebo pomarančový džús. 

 

Pri spáleninách môžete vnútorne užívať rybací tuk alebo omega-3 mastné kyseliny, ktoré zmierňujú zápalovú reakciu a podporujú hojenie. 

 

Z domácej lekárne

Na upokojenie slnkom spálenej kože sa odporúča prikladať obklady namočené do chladného čierneho čaju alebo do mlieka. Možno použiť aj jogurt či tvaroh zriedený kyslým mliekom alebo vodou.

 

Ďalším receptom na spáleniny je zmes 2 lyžíc červeného vína, 1 lyžice medu a 1 lyžice olivového oleja. Všetko dobre zmiešajte a natrite na postihnuté miesto. 

Podrobnosti

EAN: 9788007019881*
Autor: Jarmila Mandžuková
Rok vydania: 2012
Počet strán: 216
216
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x205x19 mm
Rok poslednej dotlače: november, 2012
Dátum plánovaného vydania: 3.2.2014
Edícia: Praktický domáci lekár
Praktický domáci lekár
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A5
ISBN: 978-80-07-01988-1
Vydanie: 2
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Veľká detoxikácia tela: Uvoľnenie, prečistenie aj zázračné vyliečenie!
17.3.2015

Vy ste ešte neobjavili blahodárne účinky jogy, zázračnú ajurvédsku medicínu, či metódy masáže? Dosiahnite psychické uvoľnenie a vyliečenie takmer všetkých chorôb pomocou našej dnešnej ponuky. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Veľký jarný výpredaj: Detoxikácia a očista tela rýchlo a ľahko!
11.3.2015

Zdravé a fit! Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu a dajte svoje telo do poriadku. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho máte zdarma - na všetky nižšie...

viac
Veľká jarná údržba tela: Návod na zdravie a detox organizmu
9.3.2015

Zdravé a fit! Ak chcete dostať svoje telo do dobrej kondície po náročnej zime, je najvyšší čas. Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví a detoxikácii, vďaka ktorej prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho...

viac
Nedajte sa zmiasť pekným obalom: Nakupujte hlavou a varte srdcom!
24.9.2014

Pri posudzovaní toho, čo prospieva a škodí nášmu zdraviu, zastáva jedlo a pitie významné miesto. Poskytuje nám nielen stavebný materiál na udržanie nášho tela a potrebnú dávku energie, ale i potešenie.

viac
Kniha Nakupujte hlavou, varte srdcom: Cesta za zdravím...aj bez peňazí
12.9.2014

Zaujíma vás, čo nakupujte a čo jete? Ako sa vyhnúť chemickým konzervantom, nezdravým éčkam či umelým farbivám? A čo hovoríte na náhradné sladidlá – osladia vám naozaj život? Alebo vám „pekne osladia“ vaše zdravie?, ako sa zvykne vravieť. Náš životný štýl sa za posledných dvadsať rokov radikálne zmenil a až príliš ľahko sme podľahli zvodom a pozlátkam konzumnej spoločnosti. Nová kniha     Nakupujte...

viac
Ako pripraviť jedlo, keď v peňaženke zostalo len pár centov?
9.7.2014

Nie je to až také ťažké... Lacných pokrmov je veľké množstvo a netreba si myslieť, že takéto jedlá sú o niečo ochudobnené a nudné. Naopak, aj najjednoduchšie jedlo môže získať prívlastok nezabudnuteľnej chuti. Stačí poznať tie správne recepty, pár tipov a veľmi dôležitých trikov. To všetko sa týka aj hospodárneho využitia zvyškov potravín.

viac
Tipy: Nahliadnite do mysle slovenských vrahov alebo spoznajte liečivé antioxidanty
2.7.2014

Hoci sa o lete hovorí ako o uhorkovej sezóne, vo svete kníh sa deje stále niečo zaujímavé. Najnovšie vychádza publikácia od slovenského autora Davida Kičina s názvom Zatratení. V nej nahliadnete do mysle najväčších slovenských kriminálnikov. Ak preferujete ľahšie čítanie, určite si prídete na svoje v románe Desatoro přikázáni pro Veverku. Keď sa chcete počas prázdnin detoxikovať, zaručene vám poradí...

viac
Problémy s krvným tlakom? Jednoduchý návod, ako s tým bojovať!
31.3.2014

Známa múdrosť hovorí, že stravou môžete ovplyvniť to, ako sa cítite fyzicky, duševne a intelektuálne. V knihe s názvom Čo jesť keď... sa dozviete konkrétne údaje o potravinách s liečivým účinkom, ktoré môžu zasiahnuť do vývoja vašej choroby. V jednej z kapitol publikácie sa dočítate, ktoré potraviny sú najbohatším zdrojom vitamínov, minerálov či ďalších látok odporúčaných na prekonanie choroby.

viac
Na každú chorobu existuje jedna bylina: S čím máte problém vy?
26.3.2014

Vari každý človek chce byť zdravý a plný sily. No dnešný hektický životný štýl prináša so sebou množstvo civilizačných chorôb a zdravotných ťažkostí. Mnohí preto často siahajú po syntetických liečivách. Treba však upozorniť, že ich vedľajšie účinky sú niekedy alarmujúce. Oveľa bezpečnejšie sa ukazujú alternatívne metódy liečby. Čoraz viac ľudí dnes vyhľadáva účinné a časom osvedčené prírodné prostriedky.

viac
Jahody sú kráľovským ovocím: Prečítajte si o ich superúčinkoch
18.3.2014

Už celé stáročia je známe, že potraviny nás nielen zasycujú, ale aj liečia. V knihe Superpotraviny sa dozviete, že aj tie najobyčajnejšie pomáhajú v prevencii a liečbe širokého spektra chorôb, neduhov a ťažkostí. Dnes sme si posvietili na zázračné účinky jahôd.

viac
Vlastnou mysľou dokážete zázraky: Tu je návod
6.3.2014

Nikdy a za nijakých okolností nevzdávajte svoj boj. Stojí pri vás celá armáda vašej energie, vôle, sily, nádeje a dôvery v seba samého. Kniha Myslenie uzdravuje sa s vami podelí o nové fascinujúce možnosti samoliečby, aby ste ani v tých najnepriaznivejších a najkritickejších chvíľach svojho života nepociťovali osamelosť, bezmocnosť a beznádej.

viac
Vyliečte nespokojnosť, choroby a nešťastie vlastnou mysľou
27.2.2014

Určite si hovoríte, že o zdraví sa už popísalo mnoho. No v knihe Myslenie uzdravuje od českej autorky Jarmily Mandžukovej sa dozviete niečo viac o samoliečbe s cieľom pomôcť sebe aj ostatným. Autorka sa vám pokúsi priblížiť neobmedzené možnosti vašej mysle.

viac

Recenzie knihy Čo jesť, keď... | Jarmila Mandžuková
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Čo jesť, keď... kúpili tieto tituly

Superpotraviny

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup